Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-02-28 20:49:40 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
michal.m napisał(a):
Ja osobiście czekam na takie informacje czy Wy wykorzystujecie ten daleki zasięg przy tych interkomach... i za który zapłaciliście aż tyle stów PLNów więcej (jakieś 2-3 tyś km w przeliczeniu na PB95 -> czyli np. do Chorwacji i z powrotem) niż interkomy ze średniej półki.

Ja już nie raz latając z kumplem skorzystałem z zasięgu 600-800m a dodatkowo przy zakupie nie żyłowałem się żeby wydać te kilka stówek więcej i zalać mimo tego PB na te 2-3kkm więcej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: INTERKOM OPINIE
PostNapisane: 2016-02-28 20:49:40 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-04-05 00:52:05 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-01-18 14:03:56
Posty: 155
Lokalizacja: na zachód od Wawy
Płeć: Mężczyzna
Telefon: służbowy
Obecne moto: fz6
Zastanawiam się nad zakupem interkomu dla mnie i towarzyszki podróży. Szukam porady, czy w cenie do ok.1000 złociszy da się kupić coś co będzie działać poprawnie przy prędkościach autostradowych. Nie oczekuję mega zasięgu, bo dziewczyna jest za mną, ani żadnych bajerów jak radia i inne wodotryski. W cenie, którą mogę przeznaczyć widziałem Interphona F3, Midlanda Btx1 i 2, Scalę Q1, Senę MNH5. Możecie coś polecić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-05 09:36:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
Przy prędkości autostradowej większe znaczenie ma kask a nie sam zestaw. Raczej nie pogadasz sobie. Przynajmniej nie miej zbyt wysokich oczekiwań.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-05 23:08:23 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-01-18 14:03:56
Posty: 155
Lokalizacja: na zachód od Wawy
Płeć: Mężczyzna
Telefon: służbowy
Obecne moto: fz6
Ale to są fakty, czy tylko przypuszczenia? Bo używałem chińskiego Bluetootha i nie sądzę, żeby jego mierne właściwości użytkowe były spowodowane kaskiem. Dlatego pytam się na co mogę liczyć wydając 1000 złotych. Może znajdzie się jakaś dobra dusza i da w miarę konkretną odpowiedź,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-05 23:42:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-05-02 19:27:47
Posty: 71
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 N 2006
Ja z z bratem kupiliśmy Midland BT Next Conference i powiem, że działa zaje...ście :D .
blue7 napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, że odległości rzędu 1,6km są nieosiągalne w rzeczywistości

Nie sprawdzałem co do centymetra, ale na otwartym terenie w linii prostej, Midland daje radę :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-06 09:12:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
wezyk napisał(a):
Nie sprawdzałem co do centymetra, ale na otwartym terenie w linii prostej, Midland daje radę

w mieście natomiast jak ja zostałem na światłach a była poleciała przed siebie to szybko ją straciłem. interkom słąbo wyłapał potem ponowne połączenie bo już ją widziałem a nie miałem jeszcze opcji rozmowy. ale z dwojego midlanda zadwolony jestem tak czy inaczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-06 20:37:59 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-05-01 10:18:36
Posty: 17
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: 2004 FZ6 Fazer
gulczao napisał(a):
Zastanawiam się nad zakupem interkomu dla mnie i towarzyszki podróży. Szukam porady, czy w cenie do ok.1000 złociszy da się kupić coś co będzie działać poprawnie przy prędkościach autostradowych. Nie oczekuję mega zasięgu, bo dziewczyna jest za mną, ani żadnych bajerów jak radia i inne wodotryski. W cenie, którą mogę przeznaczyć widziałem Interphona F3, Midlanda Btx1 i 2, Scalę Q1, Senę MNH5. Możecie coś polecić?

Korzystam z Seny SMH5 i polecam. Do twoich potrzeb będzie super. Jeździmy z kumplem w stoperach i nawet na autostradzie bez problemu rozmawialiśmy - regulacja głośności jest dość mocna. Przy intensywnej eksploatacji (rozmowie) 6-8h wytrzymuje. Dużo baterii zjada wbrew pozorom słuchanie muzyki, a już współdzielenie to w ogóle.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-06 22:04:25 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-01-18 14:03:56
Posty: 155
Lokalizacja: na zachód od Wawy
Płeć: Mężczyzna
Telefon: służbowy
Obecne moto: fz6
Dzięki za odzew i konkretne odpowiedzi, ale jak ktoś ma jeszcze jakieś opinie, rady, które pomogą wybrać sprzęt bez wtopy. To czekam z niecierpliwością :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-08 09:24:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Strona wcześniej moja opinia na temat Sena SMH5-02, kilka zestawów jest używanych od kilku lat przez moich znajomych i sobie chwalą i ja w tym roku zakupiłem. Na razie jestem w pełni zadowolony.

Przy większych prędkościach trzeba podkręcić głośność i wtedy jest... za głośno dla uszu. Raczej słyszalność tylko w tym stopniu, żeby zakomunikować, że ktoś coś chce powiedzieć. Wtedy się ciutkę zwalnia i jest spoko. Ale to też oczywiście zależy na jakim moto się jeździ i jak na nim jest kwestia hałasu od samej jazdy.
Potwierdzam słowa Taz'a o regulacji głośności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-14 22:14:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-05-28 10:10:42
Posty: 9
Cześć,
od jakiegoś już czasu używam SHO-1 jestem z niego bardzo zadowolony, zarówno jakość dzwięku, obsługa oraz montaż w kasku (mam Neoteca) jest bardzo prosta.

Pytanie moje dot. intercomu jaki mogę dobrać do mojego,tak aby to działało. Plecaczek ma kask Sharka i chciałby czasem coś powiedzieć do mnie podczas jazdy ... :) Możecie coś polecić pasujacego do Sharka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-16 14:31:38 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Witam!
Przejrzałem cały wątek i nie zauważyłem żeby ktoś pisał o zestawie N-Com B5. Czy ktoś z Was używa taki interkom? Mam kask Nolana 104 EVO i za naturalne wydaje mi się zakup takiego zestawu. Czy ktoś może się wypowiedzieć w tej sprawie?
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-16 21:53:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
maciej_pk mój znajomy używa systemu komunikacji N-coma ale wcześniejszej generacji do Nolana N103 - ogólnie po kilku latach używania pozytywnie oceniał jakość jego działania przez ten okres czasu. System używany wyłącznie do komunikacji z plecaczkiem .Jednak jak sam to na koniec ocenił - na dzisiejsze czasy ten sprzęt jest już przestarzały. Patrząc na te parametry B5 o którego pytasz to wypada on dobrze, jednak bez fajerwerków. Może lepiej byłoby gdybyś tak określił czy oczekujesz komunikacji czysto z pasażerem i powiedzmy telefonem czy czegoś więcej? Zasięg taki średni do 600m, to mają nawet najtańsze chińskie obecnie rozwiązania. Na pewno jakość wykonania jest dużym atutem.
Ogólnie patrząc na specyfikację B5 to mam wrażenie (jako użytkownik Scala Rider g9x), że za te pieniądze dostajesz trochę mało. Plusem systemu Nolan jest idealne dopasowanie do skorupy kasku i kompaktowość urządzenia nie jest tak wystające względem kasku jak modele interkomów firm niezależnych.
Jednak wspomniany zasięg 600m może być OK do komunikacji z pasażerem, ale gdybyś na przyszłość brał poprawkę na możliwość jazdy w grupie to już trochę ciężej.
Patrząc z mojej perspektywy (interkom mam od wiosny) gdzie też mam Nolana kusiło mnie, żeby wybrać N-com bo schowam go w skorupie kasku. Jednak finalnie zdecydowałem się na uniwersalne rozwiązanie o wyższych parametrach niż N-com i w dodatku kompatybilne z innymi systemami typu intercom - za trochę mniejsze pieniądze. Znajomi też jeżdżą z tym systemem i ogólnie widzę, że przeważa on u nas na rynku. Cenowo wyszło nawet taniej na dwa kaski kupić wyższy model Scali niż N-com.
maciej_pk napisał(a):
Mam kask Nolana 104 EVO i za naturalne wydaje mi się zakup takiego zestawu
Pomijając kwestie ekonomiczne pomyśl o tym, że jeżeli kiedyś najdzie Cię ochota zmienić z jakiegoś powodu kask, to będziesz zmuszony zakupić nowy system do komunikacji. Raczej obecnie oferowany B5 wtedy będzie już niekompatybilny z nowymi kaskami bowiem wszystko się zmienia diametralnie a eletronika to już w ogóle z roku na rok. A taką Scalę jak moja zamontujesz w każdym kasku. Druga sprawa jakie jest prawdopodobieństwo, że któryś z Twoich znajomych lub nowo poznanych będzie akurat miał system N-com? Będziesz sobie chciał pojeździć z kimś i pomimo że macie interkomy to nie da się ich sparować. Wybierając Scalę lub Senę masz dużo większe szanse na spotkanie kogoś z tym samym systemem i w czasie jazdy będzie szansa utrzymywać łączność. Tak więc myśląc o interkomie brałbym też pod uwagę te kwestie. Nie namawiam do niczego, to są moje sugestie co do Twojego zapytania które mi się nasunęły. Ogólnie zdecydowanie polecam się doposażyć w interkom bo to rzecz choć droga to naprawdę warta zakupu ;).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-17 12:57:55 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Dzięki blue7 za opinie, jak zawsze wyczerpująco i merytorycznie :D Jeśli chodzi o mnie to głównie telefon bo motocyklem jeżdżę sam i to zarówno jeśli chodzi o pasażera jak i innych motocyklistów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-04 22:27:42 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-04-25 19:26:46
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Mój brat zamówił takie
http://www.aliexpress.com/item/1200m-BT ... 12c821aa6d

6 riders V6 z alie. Zapłacił za to na PLN koło 340. Nie pamiętam dokładnie kwestia +/- 20 zł. Narazie sprawuje się to bardzo fajnie. Minusem jest, że można tylko w 2 osoby naraz rozmawiać(chyba - nie mamy następnych 2 żeby sprawdzić). Nie da się też ( Chyba) połączenia BT i komunikacji z drugim interkomem w tym samym czasie. Ale jeśli chodzi o jakość połączenia mamy 2 x Caberg Duke. Nie są one ciche więc do 100 jest ok potem stopniowo się pogarsza. Dodatkowo ja mam owiewkę i przy moim wzroście akurat fala idzie na głowę. Jednak za te pieniądze uważam bardzo fajny zakup. Bardzo ułatwia podróżowanie i jakość rozmowy w "przepisowych" prędkościach na normalnych drogach super...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-05 02:08:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-12-23 16:41:52
Posty: 54
Lokalizacja: Brzozów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Varadero 1000
gizmus2006 napisał(a):
Nie da się też ( Chyba) połączenia BT i komunikacji z drugim interkomem w tym samym czasie.

Da się :D Tzn. miałem połączony telefon przez BT i drugi kask. Przyciskiem przełączałem się pomiędzy muzyką z tel, a pasażerką.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org