Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-08-09 17:29:33 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-01-12 14:39:11
Posty: 10
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
Witam wszystkich jako ze nie skompletowałem jeszcze całego stroju na motocykl, a coraz wiecej km na liczniku potrzebuje kupic spodnie lub zestaw ochraniaczy. Kwota jaka mam do przeznaczenia to ok. 300 zł, jezeli jednak byly by warte swojej ceny, to czemu by nie dolozyc troche wiecej. Glowne przeznaczenie to raczej miasto, krotkie odcinki, okazyjnie weekendowo jakies wieksze wypady. Caly czas zastanawiam sie nad kupnem ochraniaczy np. http://moto.allegro.pl/nakolanniki-zawi ... 30710.html dodatkowo jakies ochraniacze na uda, biodra itp. Motocykl to thundercat, a sprzet jaki aktualnie używam do jazdy na moto to: Kurtka SECA ( jeden z tanszych modeli, na poczatku sezonu zaplacilem za nia 400zl ( nowa ) nie widzialem wtedy sensu kupowania drogich kurtek gdyz myslalem ze gleba nadejdzie szybko, buty Rebelhorn ( typowo sportowe ). Jako ze jest to moj pierwszy sezon 5k km. juz za mna bez zadnej gleby ( oby tak dalej ), wole wydac pieniadze na cos co posłużyło by mi troche wiecej czasu ( 2 sezony ). Co mogli byscie mi polecic do tej kwoty ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-09 17:29:33 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2012-08-09 18:01:58 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-04-14 01:03:15
Posty: 38
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse/Katy Wr
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT660R-X R6
Siemasz!! Dziwna idea :shock: Lepiej wydać pieniądze po to żeby przyjemność trwała dłużej niż krócej. Gleby się zdarzają każdemu nawet najlepszym. Te ochraniacze nie pasują do kota, one są na crossa, ja w podobnych na enduro jeżdżę. Kup sobie takie dżinsy http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/ ... 0ii/90/2/m i będziesz zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-09 21:14:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-06-22 17:08:45
Posty: 13
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki GSR 600
Witam
Też miałem podobny dylemat - tyle, że jeżdżę turystykiem (Suzuki GSR600). Kupiłem w końcu takie ochraniacze http://allegro.pl/ochraniacze-kolan-for ... 29463.html i jestem zadowolony. Do tego zwykłe dżinsy. Wiem, że nie mam kewlaru na biodrach i pod tyłkiem ale za to kolana i piszczele są porządnie chronione. Poza tym zawsze możesz szybko je ściągnąć i chodzić w cywilnych spodniach. Nie jest to na pewno 100% rozwiązanie ale jakiś kompromis więc coś za coś. Kurtka Modeka Roma (używka za 500zł) świetna sprawa, latałem w niej i przy +30 i +10 daje radę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-09 22:25:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Po mojemu: sam mam jeansy motocyklowe z ochraniaczami, ale jest to +10% do nieśmiertelności.
Porządne spodnie typowo motocyklowe +20% do ochrony osobistej...
w modekach czuję się ciut pewniej jak popatrzę w dół na asfalt. W tych jeansach to jakoś mi się nie uśmiecha po glebie szorować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-10 09:26:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Ochraniacze kolan są tylko ochraniaczami kolan.... niestety ale dupy przy szorowaniu po asfalcie nie uchronią ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-10 11:41:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
A ja napiszę tak: ochraniacze kolan jak dla mnie to wręcz podstawa
1) chronią przed wiatrem
2) chronią od uderzenia w razie gleby

Nie wiem jak Wy ale jakbym miał wybierać to bym wolał na tyłek spadać na asfalt niż centralnie kolanem uderzyć w glebę :/ Tyłek z racji anatomicznych jest miękki - jest jakaś tam amortyzacja. Nawet jak tyłek się zedrze trochę (ałć!) to nie to samo jakby miało się zedrzeć kolano (AŁĆ!!!) lub uszkodzić (AŁĆ!)

Czyli reasumując: ja jeżdżę w jeansach motocyklowych + najtańsze plastikowe ochraniacze (te co są za 60-80zł). Jak jest chłodniej to tekstylne spodnie + te same ochraniacze.
Jakoś mi tak lepiej jeśli wiem, że jak w coś przydzwonię kolanem to będę mieć na nim chociażby kawałek plastiku + jakąś tam cienką gąbeczkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-10 14:50:11 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-01-09 04:12:26
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 508574502
Obecne moto: fzs 600
Kiedyś w gazecie chyba to był Świat Motocykli widziałem ciekawą rzecz bokserki z ochraniaczami, myślałem żeby to kupić bo może to być dobra ochrona 4 liter i bioder ale nie mogę tego znaleźć. Widzieliście coś takiego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-10 17:04:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
ja zaliczylem glebe w spodniach motocyklowych i nie było tragedi
ochraniaczem kolana uderzyłem o asfalt tak że odbił mi i na łydce miałem siniaka
dupa cała lekko przetarta tam gdzie się spodnie kończyły
spodnie z intermotors za okolo 350zl free coś tam :D
jakość wykonania też super


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-10 17:09:15 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Kefir89 napisał(a):
Kiedyś w gazecie chyba to był Świat Motocykli widziałem ciekawą rzecz bokserki z ochraniaczami, myślałem żeby to kupić bo może to być dobra ochrona 4 liter i bioder ale nie mogę tego znaleźć. Widzieliście coś takiego?


Myślę że w co drugim sklepie większym to dostaniesz ale mogę się mylić. Na pewno kiedyś (z pół roku temu) widziałem takowe gatki w motochallenge na sadybie. Ale radziłbym zadzwonić spytać czy jeszcze mają. Inna sprawa że wydaje mi się że w tym to trochę za cieplo może być... Druga opcja to firma freestar robi jeansy z takimi właśnie wypinanymi gatkami z kevlaru które mają też kieszenie na ochraniacze. Pisali o tym chyba w jakimś motocyklu.
Lepiej chyba zainwestować w jeansy motocyklowe z ochroniaczami. Przeciez większość teraz firm które robi jeansy na moto ma opcje bądź dokupienia ochraniaczy bądź kupienia ich juz w cenie spodni.

A wracając do tematu głównego to jak jadę w trasę czy polatać tylko na moto to wybieram spodnie motocyklowe. Jak jade na miasto coś załatwić/spotkać się z kimś to wybieram zwykłe jeansy z ochraniaczami. Kwestia gustu ale dla mnie mało komfortowe jest łażenie dłuzej w spodniach na moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-10 22:35:14 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
Kefir89 napisał(a):
Kiedyś w gazecie chyba to był Świat Motocykli widziałem ciekawą rzecz bokserki z ochraniaczami, myślałem żeby to kupić bo może to być dobra ochrona 4 liter i bioder ale nie mogę tego znaleźć. Widzieliście coś takiego?




http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1

proszę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-13 14:07:30 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-01-12 14:39:11
Posty: 10
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
Ostatnio duzo ofert spodni od firmy seca zwrocilo moja uwage, cena jest bardzo przystepna za tekstylne spodnie. Bo za 400zl mozna juz je miec. Tylko co w momencie kiedy chcialbym naucyc sie schodzic na kolano, a sliderow w tych spodniach brak. Istnieje jakas mozliwosc dokupienia sliderow do tych spodni jak to wogole wyglada?


Spodnie jakie mi sie spodobały:

http://moto.allegro.pl/nowosc-spodnie-b ... 14146.html

http://moto.allegro.pl/spodnie-seca-ray ... 62563.html

http://moto.allegro.pl/spodnie-motocykl ... 17325.html

http://moto.allegro.pl/tschul-cordura-m ... 37027.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-13 14:57:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-05-22 16:10:18
Posty: 68
Lokalizacja: Świdwin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: DL 1000 V-strom
Jeżeli chcesz jeździć sportowo na tekstylia w ogóle nie patrz. Jedna gleba i 4 stówki w piz... Nawet się nie zastanawiaj nad ochraniaczami, w mieście jeszcze łatwiej o bolesną glebę niż na trasie, jeansy motocyklowe to minimum. Osobiście w niczym innym niż w skórze na moto nie wsiadam i na niewygodę nie narzekam. Mogę śmiało polecić firmę Metroracing, mam ich spodnie, niewiele mnie kosztowały a uratowały mnie podczas poważnego szlifu i nadal w nich jeżdżę (ledwie się zarysowały). Skoro myślisz o sportowej jeździe polecam: http://metroracing.pl/produkt/32_leather_racing. Ja mam model Classic.
Sorki za mądraliński ton, wcale za jakiegoś super znawcę się nie uważam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-05 15:50:44 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
A co polecacie na lato? Jakieś tekstylne spodnie z masą wywietrzników, bez membrany, by się przydały. Da radę coś takiego do 250 zł znaleźć? Jakoś jeansy motocyklowe na lato mnie nie przekonują, w końcu to dość gruby jeans i brak otworów wentylacyjnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-06 15:19:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3828
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
wolfcbr napisał(a):
Jeżeli chcesz jeździć sportowo na tekstylia w ogóle nie patrz. Jedna gleba i 4 stówki w piz... Nawet się nie zastanawiaj nad ochraniaczami, w mieście jeszcze łatwiej o bolesną glebę niż na trasie, jeansy motocyklowe to minimum. Osobiście w niczym innym niż w skórze na moto nie wsiadam i na niewygodę nie narzekam.


To cię podziwiam, ja tam w skórzanej kurtce znajomego sie latem w mieście gotowałem, a on marudzi że jesienią mimo podpisem w skórze set chlodniej, zaliczyłem dwie gleby w zestawie kurtka teksty, ocraniacze na kolana adrenaline i zwykle jeansy. Raz jakieś 100m leciałem w kurtce po asfalcie, ma ślady ale się nie przetarla i dalej można latać. Jeansy zwykLe nie miały żadnego śladu tarcia bo się szybko na plecy ustawiłem i ręce/nogi w górę żeby mnie puszkaze widzieli (gleba przy jakiejś 100km/h ma wiadukcie). Jak uda mi się a Tablet zgrać zdjęcia nakolanników po przejściach to wrzucę, bo one dają rade, po szlifie sam podnosiłem moto i dzwoniłem po straż bo się olej wylal, a moto miało silnik do wymiany. Poza miasto zakładam spodnie, tekstyle, i spoko stykna. Chyba że na tor latasz, tam skóra ma sens, bo się mniej sciera, a ty sunac na tylku masz miejsce żeby wyhamować. Na ulicy zawsze znajdzie się jakiś krawężnik/przyatanek/row który nie da ci za długo lecieć.a do miasta w gorące dni ochraniacze są przyjemniejsze i spokojnie dają rade (sprawdzone)

edit:
Oryginał wyglada tak
[ img ]

A moje po przejściach można obejrzeć pod tym linkiem
http://sdrv.ms/Wj8v3t


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-13 17:47:01 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
A jest coś na kształt krótkich spodni na motocykl?
Swoją drogą słyszałem, że wygodniejsze są ochraniacze z jednym zawiasem niż z dwoma, to prawda?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org