Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-04-16 13:52:32 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Toperz napisał(a):
za bezczelną kradzież na ulicy też bym walił

No i fajnie ale:
1. trzeba miec czym walic.
2. prawo mamy takie, ze zastrzelisz... (wstawic sobie w myslach) a pojdziesz siedziec za czlowieka...
3. Jeszcze skuteczniejsze byly by miny przeciwpiechotne - najlepiej te wyskakujace na metr i dopiero eksplodujace :) - o strzelaniu w naszym wypadku dyskusja podobna ;) i tylko to chcialem zasugerowac.
Kazik napisał(a):
jak skutecznie przypiąć FZS 600 U-lockiem

Podejrzewam ze akurat u-locka predzej Ci rozbroja niz kolo zostawia - wszak bez kola niewygodnie odtoczyc ;) Cala tu dyskusja jest wlasnie o tym, ze na wszystko jest sposob pytanie tylko ile trzeba wlozyc pracy. Mozesz za tylna tarcze zlapac, za lage, na wahacz. Sposobow duzo, ale i zaden nie jest jakis nadzwyczajny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 13:52:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-04-16 14:15:56 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-03-18 14:30:56
Posty: 38
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
tomk napisał(a):
Kup sobie taką linkę-przypominajkę za 8 zł

była w zestawie :) szczerze mówiąc to miałem jej nie używać, ale chyba jednak będę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 14:21:11 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
jerry01 napisał(a):
Ile Ty masz lat? (tak z ciekawosci)

Chyba powinieneś najlepiej z nas wiedzieć co to znaczy skradzione moto... I nie wiem co tu do tego mój wiek.
Kazik napisał(a):
Panowie - kto mi powie jak skutecznie przypiąć FZS 600 U-lockiem?

Moim zdaniem będzie ogromny problem, do roweru to się sprawdza, ale nie wiem jak z moto sobie poradzisz. Dla mnie czasem łańcuch jest za krótki.
jerry01 napisał(a):
No i fajnie ale:[...]

Ale to wziąłeś na poważnie widzę...
dam1en napisał(a):
szczerze mówiąc to miałem jej nie używać, ale chyba jednak będę.

Spójrz ile kosztuje tarcza hamulcowa nowa, słowo "chyba" zamienisz na "na pewno" :)
Tak jak się pomyśli to najlepiej mieć jakiś alarm, żeby dzieci nie siadały, do tego zabezpieczone oba koła i przypięcie do stałego elementu łańcuchem, tylko kto te wszystkie blokady schowa pod siedzenie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 14:22:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-27 16:21:49
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002r.
jerry01 napisał(a):
Mozesz za tylna tarcze zlapac, za lage, na wahacz. Sposobow duzo, ale i zaden nie jest jakis nadzwyczajny.


Na tarcze chyba U-lock nie wejdzie, ale jeszcze to sprawdze. Wahacz też jest ciężko dostępny. Wychodzi na to, że najlepiej łapać za lagi ponad błotnikiem, do tego łatwo wtedy tak ustawic motór by złapać U-lockiem za jakiś płotek czy znak.

Edyta:
tomk napisał(a):
Kazik napisał(a):
Panowie - kto mi powie jak skutecznie przypiąć FZS 600 U-lockiem?

Moim zdaniem będzie ogromny problem, do roweru to się sprawdza, ale nie wiem jak z moto sobie poradzisz. Dla mnie czasem łańcuch jest za krótki.


Mam też linkę 1,8m, ale traktuję ją jako element dekoracyjny, a U-lock jako zabezpieczenie, ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 14:27:22 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
tomk napisał(a):
Chyba powinieneś najlepiej z nas wiedzieć co to znaczy skradzione moto...

I wlasnie dlatego mowie ze jak ktos pyta merytorycznie o zabezpieczenie to trzeba mu odpowiedziec merytorycznie, a nie rozkminiac, ze gdybym mial taka mozliwosc i nie zostal bym ja za to ukarany to obcial bym lapy... (ale nie ma o czym wg. mnie offtopowac). Moge wlasnei z doswiadczenia powiedziec z czym sa i jak sobie w stanie poradzic...

tomk napisał(a):
alarm, do tego zabezpieczone oba koła i przypięcie do stałego elementu łańcuchem

Sluszna uwaga - daje to minimum ochrony

tomk napisał(a):
kto te wszystkie blokady schowa pod siedzenie?

Jesli gdzies podjezdzasz to tak jak rozmawialismy wczesniej, jesli moto zostaje samo gdzies na noc. U dziewczyny np. Dobrze miec kufer i sobie lancuch przewiezc - A blokady na tarcze sa bardzo male wiec sie zmieszcza gdziekolwiek od biedy saszetka na pas ;)

Kazik - ta linke dobrze traktujesz ;)
Aha podstawowym narzedziem pracy kradzieji sa nozyce saperskie, do tego zakowarka(czy tam rozkowarka...), no i wytrychy. Dlatego poprostu ciezko cos zabezpieczyc. Bo moga otworzyc wiele kludek bez niszczenia, zniszczyc wiele u-lockow bez otwierania i przecinania itd...


Ostatnio edytowano 2013-04-16 14:30:07 przez jerry01, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 14:28:35 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-11-27 22:14:15
Posty: 41
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 04r.
Tak zapytam jaka max średnica bolca może być przy blokadzie na tarcze przednią?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 14:32:41 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
jerry01 napisał(a):
Jesli gdzies podjezdzasz to tak jak rozmawialismy wczesniej, jesli moto zostaje samo gdzies na noc. U dziewczyny np. Dobrze miec kufer i sobie lancuch przewiezc - A blokady na tarcze sa bardzo male wiec sie zmieszcza gdziekolwiek od biedy saszetka na pas ;)

Mam fzs, pod siedzeniem zmieści się pewnie i 2,5 metrowy łańcuch i do tego piwo, ale nowe motocykle mają mniejsze dupy i prawie nic się nie mieści.
jerry01 napisał(a):
Sluszna uwaga - daje to minimum ochrony

Nie wiem skąd ta mowa nienawiści... Pisałem o optymalnym zabezpieczeniu...
jerry01 napisał(a):
I wlasnie dlatego mowie ze jak ktos pyta merytorycznie o zabezpieczenie to trzeba mu odpowiedziec merytorycznie, a nie rozkminiac, ze gdybym mial taka mozliwosc i nie zostal bym ja za to ukarany to obcial bym lapy... (ale nie ma o czym wg. mnie offtopowac). Moge wlasnei z doswiadczenia powiedziec z czym sa i jak sobie w stanie poradzic...

A ja nie merytorycznie? Swoją drogą jak miałeś zabezpieczone moto i skąd je wzięli? O ile mogę zapytać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 14:45:24 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
tomk napisał(a):
jerry01 napisał(a):

Sluszna uwaga - daje to minimum ochrony


Nie wiem skąd ta mowa nienawiści... Pisałem o optymalnym zabezpieczeniu...

Jaka znow mowa nienawisci? Ja nie pisalem tego sarkastycznie tylko na powaznie. Wedlug mnie alarm + 2 blokady + lancuch to poprostu troche wiecej roboty - nie zabezpieczenie na 100%.
Mialem lancuch na tyl (to byla chyba pierwsza noc kiedy nie przypialem do niczego stal zastawiony samochodami a lancuch jako blokada kola wystepowal) + zlamana kierownica + blokada tarczy z przodu. Wzieli spod bloku - mam nawet nagranie z monitoringu. Dlatego jak mi ktos pisze o monitoringu ze to jakies zabezpieczenie to mnie to smieszy (no chyba ze monitoring jest z operatorem i ktos caly czas sledzi widok z kamer)...
Bez spiny tomk ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 14:50:27 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
jerry01 napisał(a):
Bez spiny tomk ;)

Po prostu jak ktoś co chwilę daję jakieś co najmniej dziwne uwagi to...
jerry01 napisał(a):
Wedlug mnie alarm + 2 blokady + lancuch to poprostu troche wiecej roboty - nie zabezpieczenie na 100%.

Jak chcesz na 100% to tylko ubezpieczenie. A co chcesz jeszcze wkładać, żeby było lepiej?
jerry01 napisał(a):
(to byla chyba pierwsza noc kiedy nie przypialem do niczego

U mnie w okolicy stoją motocykle nie raz całą zimę i nikt nie bierze, więc miałeś widać nie farta i czatowali na Twoje moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 15:06:40 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-09-06 09:48:43
Posty: 44
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki Z750S 2005
Tu jest test różnych blokad wg niego im drożej wcale nie oznacza lepiej ;)
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ocyklowych


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 15:27:25 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Prawda jest taka ze uchronic mozna sie przed skutkami kradziezy (poprzez wykupienie ubezpieczenia i tu jest zawsze iles wkladu wlasnego wiec 100% nie dostaniecie). A test calkiem spoko. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 15:53:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-03-18 14:30:56
Posty: 38
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
Ja tam ubezpieczycielom to najmniej wierzę. Zawsze znajdą coś, żeby nie wypłacić, albo zaniżyć odszkodowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 16:00:43 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-09-10 15:26:55
Posty: 132
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1-S 2010
rafano napisał(a):
Tak zapytam jaka max średnica bolca może być przy blokadzie na tarcze przednią?

to Ci chyba nie jest potrzebne. Patrz tylko, żeby ten trzpień zamykał się na tyle daleko, że obejmie całą tą część, na której hamują klocki - wtedy każda średnica Ci to złapie.
Chodzi mi o to, że i tak zamkniesz, go w ten sposób (przynajmniej ja tak robię):
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-01 10:22:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-03-04 20:59:47
Posty: 37
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Wybaczcie, że odświeżam ale szukajka nowszego tematu nie znalazła.

Jako, że 6 sezonów pomykałem GSem 500 z 1992 roku to jakoś specjalnie się kradzieżą nie przejmowałem. Po prostu blokowałem kiere i tyle. Dodatkowo patent w GS był taki że u mnie jak zostawiłem na 2-gim biegu to bez odpalenia na luz wrzucić się nie dało:D:D

Teraz jako, że FZ to już nowoczesna stylistyka, która "ciągnie oko" to chciałbym zakupić disclocka. Doradzicie jakiś?

Bo na allegro jest kosmiczny rozstrzał cenowy
http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-sm-isqm-2-default-0113&fuzzy=1&order=p&string=disklock


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-01 10:35:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Bartek_S cos nie drogiego i dobrego - Oxford Quartz, ewentualnie Moto-detail

[ img ]
[ img ]

Link do całości: http://www.motocykl-online.pl/artykuly/Test-blokad-motocyklowych,3240,1

Pamiętaj o zmierzeniu tarczy czy wejdzie blokada i czy da rade zapiac :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org