Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-05-23 15:35:05 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-05-23 15:27:55
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Chciałem odgrzać temat zatyczek do uszu, w jakich jeździcie bo od czasu założenia tego tematu chwile już czasu upłyneło.

Zastanawiam się nad zakupem stoperów wielorazowych. Znalazłem stopery specjalnie dedykowane dla motocyklistów firmy Silinoise w wersji z czarnym filtrem. Wyglądają całkiem solidnie a cena jest do zaakceptowania. Czy ktoś używa tych zatyczek, może podobnych ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-23 15:35:05 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2017-05-23 15:57:29 
Ja mam z gąbki, kilka razy zakładam, a potem myje pod bieżącą wodą ... aczkolwiek ostatnio od kolegi dostałem tyle, że będę wyrzucał i brał kolejne.

Ale merytorycznie ... jak zajmowałem się za młodu stolarstwem artystycznym używałem takich (tj. takiej konstrukcji) http://hellovadasz.eu/images/howard-leight-smartfit.jpg

Raz, że dobrze tłumiły, a dwa, że to guma/albo jakiś rodzaj sylikonu, więc trwałe i możesz nawet płynem umyć i nic po spłukaniu na nich nie zostanie .. w razie obawy przed dostaniem się do uszu.

Co do higieny .... bez przesady tak ogólnie, jedziesz ... wracasz, płuszczesz i znowu jedziesz, wracasz płuczesz i się nie przejmujesz.

LWG :)


Góra
  
 
PostNapisane: 2017-05-23 16:43:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-08-05 23:02:08
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
od lat używam - Alpine Moto
https://www.variphone-webshop.com/img/g ... 5711_5.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-23 18:47:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Używam takich
[ img ]

Kiedyś takie
[ img ]

Tylko trochę je skracam i wywalam przy tym sznurek.

Gąbka to jakieś nieporozumienie, brudzi się i działa tylko kilka razy, a potem już nie tłumi, zero higieny.

Takie są tanie, jest pudełeczko, myję je często i starczają do momentu, aż ich nie zgubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-23 20:18:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-04-24 14:24:37
Posty: 206
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
xarfax napisał(a):

Również ich używam i polecam, chociaż po kilku latach używanie filtry już się nie trzymają i przy wyjmowaniu zatyczek mam drobny problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-23 21:24:18 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Mam Alpine MotoSafe, są wręcz genialne...aaale swoje kosztują, używam ich przede wszystkim na dłuższe wypady. Na co dzień używam 3M ClearEAR, to są zatyczki średniego tłumienia, przeznaczone przede wszystkim dla obsługi imprez masowych, koncerty etc. IMO za swoją cenę są świetne, SNR mają ciut wyższy niż MotoSafe, ale tak samo jak one, wycinają tylko te niechciane częstotliwości i pomimo zatyczek w uszach, nadal bardzo swobodnie można się w nich komunikować, praktycznie tak samo jak w Alpinach ze średnimi filtrami. Różnica jest taka, że 3M tłumi wydech, a w Alpinach możemy go sobie posłuchać w czasie jazdy :P.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-04 12:21:47 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-06-26 12:57:15
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 Fazer
Witam!
Jako że motorek posiadam stosunkowo niedługo a na forum jestem jeszcze krócej dopiero co znalazłem ten temat i postanowiłem podzielić się z wami moimi wcześniejszymi doświadczeniami z zatyczki do uszu.

Gdy przesiadłem się z Romet K125 na CB500 stwierdziłem że na takie moto trzeba skompletować juz sobie odpowiednie wyposażenie. Uznałem że trzeba będzie sobie kupić kombinezon, buty, motocyklowe rękawice i porządny kask. Jako iż budżet był mocno ograniczony zacząłem kompletację sprzętu od zakupu kasku i rękawic. Mój wybór padł na Nolan N86 gdyż posiadał takie rzeczy jak pinlock i blenda przeciwsłoneczna. Mimo tego że był wówczas nowością na rynku zbierał dobre opinie w necie. Najtańsza wersja kosztowała wtedy kosmiczne dla mnie pieniądze - ponad 1000zł. No ale uzbierałem i kupiłem. Jakież było moje rozczarowanie już w trakcie pierwszej jazdy gdy kask za tyle pieniędzy okazał się tak strasznie głośny. Znacznie głośniejszy niż posiadany przemnie wcześniej chińczyk za 230zł... :-( Fakt mniał niwątpliwe zalety: był wygodniejszy, lżejszy lepszy aerodynamicznie, do tego pinlock i blęda. No ale ten hałas psół wrzażenie strasznie. Obracają odpowiednio głową momożna w tym kasku zagrać hymn Polski. ;-) ...a chińczyk tego nie mniał...

Postanowiłem coś z tym zrobić. Jako iż pracuję w stoczni mój wybór padł na stopery, tym bardziej że mam je za darmo. Moja firma kupuje takie żółte 3M pakowane w małe woreczki po 2 sztuki. Jako że używa ich na co dzień w pracy i jestem po prostu do nich przyzwyczajony nic więcej o ich wygodzie nie jestem w stanie napisać. Komfort jazdy poprawił się znacznie. Dziś wogule nie jeżdżę bez czegoś w uszach.

Co prawda stopery uważam za półśrodek i rozwiązanie tymczasowe do czasu znalezienia czegoś lepszego ale fakt że lepsze to niż nic. Obecnie myślę nad ich zastąpienie słuchawkami dousznych ale tu mam problem ze znalezieniem takich które nie będą wypadały z uszy w trakcie zakładania kasku (mój Nolan jest bardzo ciasny). No ale to temat na osobny wątek na forum który swoją drogą już załorzyłem. :-)
Pozdrawiam. LWG!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org