Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 624 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-03-23 18:05:27 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Dzej003 no to z ekranem tylko Sj4000 albo GP4 Silver. Ja akurat od wczoraj jestem posiadaczem GP4 Silver i jestem zachwycony tą kamerą. Wcześniej kręciłem GP3+ Black i pod względem wygody i użyteczności dzieli te kamery przepaść. Nie pchałbym się w droższe chińczyki bo nie oferują więcej niż tańsza Sj4000.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-23 18:05:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-03-23 19:24:10 
Dodam tylko ze porownywanie filmow na youtube kamerek g. daje jakby co ze wzgl. na kompresje. Co innego porownanie na tv czy pc


Góra
  
 
PostNapisane: 2016-03-23 20:15:04 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Mam SJ4000 Wifi i jak dla mnie nagrywa wystarczająco dobrze. Na razie nie widzę potrzeby lepszej.

Głównie stosuję ją na motocyklu montując do motocykla i przydałaby się stabilizacja, odważni mogą montować na głowie i nie powinno być wtedy żadnego problemu ale wtedy jest kolejna wada czyli brak opływowego kształtu więc gopro i wszelkie tego typu na moto to średnia opcja, a nawet bardzo ale to bardzo słaba. Dlatego jakbym miał kupować taki drogi bajer to zdecydowanie lepiej już Sony HDR-AZ1, która ma stabilizację obrazu i opływowy kształt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-23 22:02:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Nie zapominajcie o Xiaomi Yi, dostępne są już do niej wszystkie akcesoria, kosztuje niewiele więcej niż SJ4000 a jakością obrazu zdecydowanie bliżej jej do GP4 niż SJ


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-24 13:50:40 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Pieraś napisał(a):
Dodam tylko ze porownywanie filmow na youtube kamerek g. daje jakby co ze wzgl. na kompresje. Co innego porownanie na tv czy pc
Jest w tym sporo prawdy jednak trzeba zauważyć, że w 95% filmy i tak będą oglądane na Youtubie i jest to ich docelowe przeznaczenie. Ponikąd jest to więc jakiś wyznacznik też tego co otrzymamy kupując daną kamerkę i wrzucając film do YT. Jeżeli już porównujemy jakieś filmy warto pamiętać, że ich jakość w ogromnej mierze zależy od poprawnego renderingu video oraz edycji - często to źle przeprowadzona edycja video pogorsza jakość filmu a to może dać fałszywe przekonanie na temat możliwości danej kamery. Chcąc kupić kamerę trudno dostać urządzenie "do ręki" żeby móc sobie nagrywać i porównywać surowe pliki z takich samych warunków tym bardziej u siebie w domu na tv - więc trzeba sobie radzić jakoś z Youtubem - a można to zrobić tylko biorąc pod uwagę kilka rzeczy. Najlepiej szukać testów porównawczych, autorzy są zazwyczaj dobrze zorientowani jak zrobić to dobrze i ja sam posiłkowałem się takimi przy wyborze kamery co bardzo mi pomogło. Bardzo polecam kanał na YT gościa o nazwie "techmoan", który nakręcił mnóstwo filmów i robi jedne z lepszych testów jakie widziałem. Nie dyskwalifikowałbym więc do końca portalu YT, wiele rzeczy się da tylko trzeba być świadomym pewnych rzeczy.
ahamay napisał(a):
Głównie stosuję ją na motocyklu montując do motocykla i przydałaby się stabilizacja, odważni mogą montować na głowie i nie powinno być wtedy żadnego problemu ale wtedy jest kolejna wada czyli brak opływowego kształtu więc gopro i wszelkie tego typu na moto to średnia opcja, a nawet bardzo ale to bardzo słaba. Dlatego jakbym miał kupować taki drogi bajer to zdecydowanie lepiej już Sony HDR-AZ1, która ma stabilizację obrazu i opływowy kształt.
Stabilizacja o ile mi wiadomo w kamerach Sony występuje w ograniczonym zakresie FOV (tylko 120 stopni stopni jak pamiętem) co na motocyklu akurat jest średnim argumentem aby wyłącznie pod kątem specjalnie kupować kamerę. Ja korzystam zawsze z szerszego kąta widzenia i niestety tam ta opcja nie jest dostępna nie wiadomo dlaczego - a szkoda bo by na pewno uczyniła obraz bardziej płynnym. Jak każda stabilizacja poprawia jasość obrazu ale podstawą w nagrywaniu jest stabilne zamontowanie kamery i to od tego powinniśmy zaczynać - stabilizacja może jedynie w jakimś zakresie pomóc ale nie zniweluje drgań przy złym zamontowaniu kamery. Identyczna sytuacja jest w obiektywach fotograficznych, VR wspomaga aby zdjęcia nie były poruszone ale nie zastąpi statywu (dla zapewnienia stabilności) bądź lepszego obiektywu do danych warunków.
Jeżeli chodzi o opływowość kamer to nie ma tutaj żadnego znaczenia jaki typ kamery weźmiemy zawsze opór będzie stawiała mniejszy bądź większy - dopóki nie jest to urządzenie schowane w skorupie kasku. Ja wożę GoPro na szczycie kasku w tylnej jego części i wielkiego oporu nie czuję - nie tyle żebym miał czuć jakiś dyskomfort. Kask jest dobrze zbalansowany i jest mi wygodnie, szczęka otwiera się do końca i funkcjonalność jest całkowicie zachowana. Sposób montażu ma moim zdaniem większe znaczenie niż sam kształt kamery. Fajny film na ten temat nakręcił CODA, odsyłam do niego:
https://youtu.be/lGgGTm4z_zA
Jeżeli nie chcemy kamery którą czuć na kasku to po prostu nie powinniśmy z niego filmować - jej obecność musi być czymś okupiona. Nie wiem skąd takie opinie jako by filmowanie z kasku miałoby być niebezpieczne, przy mocniejszych uderzeniach plastikowe mocowania kamer łamią się jak zapałki czego dowodem są filmy z wypadków w internecie.
Nemmo napisał(a):
Nie zapominajcie o Xiaomi Yi, dostępne są już do niej wszystkie akcesoria, kosztuje niewiele więcej niż SJ4000 a jakością obrazu zdecydowanie bliżej jej do GP4 niż SJ
Zgadza się powiedziałbym nawet, że jest to lepsza alternatywa dla SJ4000.

Ja zakupiłem GoPro4 Silver Adventure bo ceny troche spadły, jeżeli ktoś z Was by potrzebował jakieś info na temat tej kamerki proszę śmiało pisać. Jeżeli będzie więcej zapytań mogę napisać dłuższą recenzję pod kątem użytkowania na motocyklu.

Pozdrawiam :D


Ostatnio edytowano 2016-03-24 15:31:38 przez blue7, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-24 14:35:36 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Z miłą chęcią przeczytał bym taką opinie użytkownika(zamiaruję Sobie 'sprawić' jakiś sprzęt nagrywający), który ma jakieś pojęcie o tym co pisze, a nie tylko, że gdzieś, że kiedyś, coś tam słyszał, ewentualnie kolega tak mu powiedział :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-24 14:50:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
Jeżeli nie chcemy kamery którą czuć na kasku to po prostu nie powinniśmy z niego filmować - jej obecność musi być czymś okupiona

naklej na szczęce - ja czuję że ja mam dopiero przy większych prędkościach jak łbem na boki macham. tyko po co przy większych prędkościach machać na boki? mocowanie zrobiłem sam z płyty policośtam (kształtuje się toto na ciepło) i z podiętego nieco jhooka
[ img ]

zdjecia z tworzenia zaczepu mam tutaj jak by kogoś interesowało https://onedrive.live.com/redir?resid=3ADEDC3FBBD6C4CA!694&authkey=!AIl1bb_ivnAEAKU&v=3&ithint=photo%2cjpg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-24 15:39:01 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Zgadza się, szczęka to również bardzo dobre miejsce na kamerkę pod warunkiem, że mamy kask integralny. U mnie w szczękowym jest w tym miejscu wentylacja bardzo mi potrzebna oraz uchwyt otwarcia kasku. Sama perspektywa jest świetna, ale w szczękowych kaskach umiejscowienie tam kamery jest mało funkcjonalne.
Ja akurat wolę też szerszą perspektywę jaką daje montaż na górze kasku, do kręcenia widoków jest to ona idealna - bez ustawiania trybu superview w kamerze GoPro. Motovloggerzy używają kamer na szczęce i tam spisuje się to świetnie.

misiakw masz może jakieś nagrania na YT?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-24 16:56:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
U mnie w szczękowym jest w tym miejscu wentylacja bardzo mi potrzebna

u mnie też ale kamera nie przeszkadza
blue7 napisał(a):
oraz uchwyt otwarcia kasku.

i tu już większy problem :)

kumpel na szczękowcu ma otwiarcie z boku i też jeździ z tak zaczepioną kamerą...

nagrtanie jakies się znajdzie ale nigdy nie opbrabiałem tego :) https://www.youtube.com/watch?v=y-TjKN2_kjc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-24 18:22:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
No fajnie to wygląda do nagrywania samej jazdy naprawdę dobra perspektywa :thumbup: do krajobrazów kamera na samą górę a do dynamicznej jazdy szczęka. Jest kilka ciekawych filmów u Ciebie :mrgreen:
I właśnie Sony ma tą wadę, że takich ujęć nie nakręci się a stabilizacja jest dla kąta o sporo węższego niż wymagana w tej pozycji. Że o okrągłej soczewce obudowy wodoszczelnej nie wspomnę - ogólnie to bardzo dobre kamery ale nie na motocykl.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-25 13:16:04 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Tutaj mamy fajny sposób mocowania, może się komuś przyda
https://youtu.be/eEosRXUcMoY


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-31 10:43:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
A pro po naszej dyskusji na temat zamocowania kamery. Jest świetnie zrobiony filmik ukazujący perspektywę w tych dwóch pozycjach, warto obejrzeć co jaki daje efekt żeby wiedzieć który sposób montażu jest bardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom:
https://youtu.be/anyeLkpcFzE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-31 11:45:33 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
misiakw Jak latasz w mieście i odwracasz glowe do tyłu to zahaczasz kamerą o ramiona? Mnie to strasznie denerwuje,ale nie widze lepszego miejsca do montażu kamery jak na brodzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-31 12:43:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Danielek., nie. musisz jakoś strasznie dziwnie ramiona trzymać bo ja nie mam żadnych kłopotów z tym. tylko że ja mam kamerę nieco do gory jeszcze podniesioną na jednym łączniku więc może dla tego. ten łącznik prosty który tam jest zamieniłem na dwa kątowe skręcone zwykłą śrubką przez co mam możliwość regulacji kamery również na boki i troszkę ją podniosło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-31 12:53:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
Mój kask ma wysunietą szczękę do przodu, uchwyt mam na 3 lacznikach bo nie dalo się go bezpośrednio na szczece umiescic tylko bliżej policzka.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 624 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org