Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-12-23 08:00:49 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-12-19 13:00:03
Posty: 5
Lokalizacja: Oslo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ8 SA
Szukam jakiegoś zestawu do turystki na FZ8 zakres temperatur tak 5-30 i tak myślę z tego co widziałem na YouTube że najlepiej z membraną zewnętrzną. Ale jestem ciekaw opinii. Kasa ogólnie tak do 5-6 tys max za komplet. Także myślę że już jest w czym wybierać, tylko co jest warte uwagi?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-23 08:00:49 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-12-23 09:01:45 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Zdecydowanie, ze względu na to gdzie będziesz jeździł to patrz na ubrania z membraną wprasowaną w wierzchnią warstwę. Bierz jak najlepszą membranę żeby oddychała kiedy zrobi się cieplej ale przede wszystkim nie przemakała kiedy kilka godzin będzie non stop w deszczu. Niestety to nie mój budżet więc nie zaglębiałem się jeszcze w ofertę tych lepszych ciuchów, nie znam poszczególnych modeli co Ci doradzić.

Kask też szukaj taki ktory znakomicie sobie radzi z parowaniem, pinlock i mikrouchył szyby to absolutne must have na częstą jazdę w deszczu i chłodzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-23 10:44:14 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
wg mnie, chociaż nie kupiłem bardzo fajne są turystyczne ciuchy Dainese, mają chyba kilka modeli dedykowanych do jazdy w niższych temperaturach. Warto zainteresować się też ofertą Rukka. Ostatnio kupowałem buty więc mogę Tobie polecić revit gravel lub discovery. Ja jeżdżę w "airbag-u" więc wszystkich zachęcam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-23 11:56:20 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Dainese srednio ma ubrania z wprasowaną membraną goretex pro. jest stary model Cyclone ale juz niedostępny a nowy model kosztuje tyle co KLIM :) Ja używam Dainese od wielu lat. Mam texa od 4 lat z wyjmowaną membraną goretex. Działa dobrze i nie przepuszcza wody ale jak już cały dzień jazdy w deszczu spowoduje w zgięciach jej przesiąknięcie. Teraz poszukuję czegoś co ma zewnętrzną warstwę i najlepiej z 3 warstwowym laminatem czyli goretex pro. Na lato taki strój będzie za ciepły bo te kurtki mają miec jak najmniej wentylacji które też muszą być szczelne. Także nie wiem czy nie potrzebujesz dwóch zestawów na tak szeroki zakresy temperatur. To tak może z doświadczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-23 12:06:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Zostaje jeszcze kondom przeciwdeszczowy oddychający z membraną do zalozenia na wierzch kurtki, na deszczowym zlocie w Bieszczadach spotkałem chłopaka w takim zestawie i chwalił sobie pozostanie suchym ale też nie był upocony od braku oddawania wilgoci na zewnątrz.

Wspomniany kondom to scott ergonomic pro

https://moto-tour.com.pl/pl/products/ku ... hEQAvD_BwE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org