Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-03-07 16:29:25 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
misiakw napisał(a):
tu właśnie warto zaznaczyć że "wypełnienie" czyli EPS się nie ugniecie, więc jesli gniecie w sklepie, będzie gniotło non stop. ugniata sie natomiast wyściółka tam gdzie masz gąbkę. Zawsze to zaznaczam jak widze że ktoś mów że "kask się ułoży" bo spotkałem wielu ludzi którym sprzedawca w sklepie tak powiedział i teraz męczą sie z kaskiem który ciśnie w czoło/potylicę.



Dokładnie, kaski się NIE układają po jakimś czasie, to jest kolejna z dziesiątek bredni krążących w motocyklowym świecie. Mam RPHA-ST, już 4 sezony, ma za sobą już jakieś 30 000km i nie zmieniło się kompletnie nic od dnia, kiedy go założyłem pierwszy raz. Jedyna różnica, to wygniecione poduszki policzkowe, które nie ściskają mi już tak solidnie policzków, ale czoło, potylica, skronie, gąbka okalająca kark nie zmieniły się na tyle, żeby można było to w jakikolwiek sposób odczuć, zakładając nowy kask. Skąd wiem? Bo 28 lutego do brata przyjechał kurier z nowym RPHA-ST.
Także mit, żaden kask który do tej pory miałem, poza poduszkami na policzkach, w żaden sposób nie ułożył mi się na głowie. Jeżeli nowy kask ciśnie w czerep, to po następnych 5 latach, nadal będzie w ten czerep cisną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2020-03-07 16:29:25 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-03-08 17:45:30 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
ahamay napisał(a):
Arai świetne kaski, skorupa faktycznie bardzo twarda, plastiki jednak są kiepskiej jakości, cały ten system wymiany i mocowania szyby jest co najmniej słaby, drogie wizjery..


Tutaj z jednym się zgodzę - system mocowania jest specyficzny ale nie nazwałbym go słabym.
Sam mam arai już 4 sezon, katowany codzienne. Wizjery drogie ale jest to podyktowane ich wykonaniem.

I na pewno na plus jest to co się dostaje w pakiecie czyli arai prestige club :)

Minus to na pewno cena, ale jest to podyktowane wieloma rzeczami i nie ma co się rozpisywać o tym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-03-09 22:07:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Jest specyficzny i jest słaby. Inni producenci rozwiązali to dwoma kliknięciami, systemy stosowane wiele lat w tym w MotoGP i działa to dobrze.

Też mam kask, który jeździ codziennie od 4 lat, nie wymagał serwisu tylko wypinam wnętrze piorę wpinam, smaruję uszczelkę i tyle. Nie wiem po co miałbym go odsyłać do serwisu ale takie czasy, że dzisiaj wszystko trzeba serwisować.

Drogie wizjery - proshade tylko znowu w arai aerodynamika wg producenta bez zmian, fakty są inne. A że wizjer i blenda się wzajemnie rysują z czasem jest nie do uniknięcia. Do tego łezki wywietrzniki w wizjerze byleby tylko nie było dziur w skorupie, tylko w arai.

Arai - fajnie leżały na mojej głowie, śliczne malowania (jedne z lepszych) ale zrezygnowałem i to nie przez cenę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-03-27 18:32:41 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Kupiłem w końcu tego sharka spartan, wyboru nie miałem, bo jak się okazało to w airohu też mi okulary podnosiło. Jedyne co zauważyłem to to że wyściółka mocno skrzypi przy zakładaniu i mocnych ruchach głowy. Jak to wyglądało w waszych nowych kaskach?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-10 12:29:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Nie wiem czy w tym sezonie ale pomału myślę o nowym kasku. Mój obecny nie jest najwyższych lotów, to Airoh Movement S. Kupiłem go we Włoszech podczas wakacji jak się okazało że mam do dyspozycji moto. Kask jest już mocno wyeksploatowany więc rozglądam się za czymś nowym. Kiedyś długi okres czasu miałem szczękowy ale już chyba tego typu nie chcę. Nowy kask na pewno powinien mieć: blendę p-słoneczną, zapięcie DD, pinlock-a, wizjer z możliwością zablokowania i jeżdżenia z otwartym, niską wagę, brak efektu unoszenia kasku przy wysokich prędkościach i powinien być cichy :D no i oczywiście musi mieć przystępną cenę. Ktoś z Was może coś polecić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-10 14:20:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-01-17 10:33:17
Posty: 71
Lokalizacja: Mosina
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 GT
HJC FG ST, DD i pinlock w zestawie, tylko blenda jest z plastiku jak w najtańszych okularach przeciwsłonecznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-10 19:18:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
przymierzałem do tej pory HJC RPHA 70, Shoei GT-AIR II i Schuberth C4 PRO
C4 pro był w promocji (-1000zł) i od w sumie najbardziej mi odpowiadał ale ma zapięcie micro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-10 22:40:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Rozumiem że DD to slynne niezawodne rozwiązanie, ale zamek mikrometryczny też wyrobił juz sobie dobrą opinię, nie słyszałem ani nie czytałem nigdy żeby komuś ten typ zapięcia zawiódł i spowodował zagrożenie w czasie wypadku. Jeśli nie trzesz łokciami o asfalt na torze albo nie zakopujesz się po pas w błocie to quick release to nie jest takie złe rozwiązanie... Schuberth to akurat firma która nie użyłaby czegoś ewidentnie pogarszającego bezpieczeństwo. Szukałem teraz jakichś artykułów porównawczych, niewiele tego jest. W testach statycznych na obciążenie dd wygrywa ale zapadkowe puszcza dopiero przy sile która i tak najprawdopodobniej spowodowałaby złamanie kręgosłupa szyjnego. Za to zapadkowe nie poluzuje się a DD potrafi się samoistnie nieco poluznic co wychodziło podczas testów.

Generalnie jesli C4 Ci odpowiada to inne zapięcie poza kwestią przyzwyczajeń nie powinno być deal breakerem :)

Jeździłem z oboma zapięciami, w nolanie mam zapadkowe i jedyny jego minus to jego grubość i sporadyczne zaczepianie o kołnierz kurtki turystycznej przy kręceniu głową. W kurtce letniej nic nie zaczepia. Plusy to wygoda codziennego używania. W DD czuć że zapięcie jest lekkie proste płaskie i skuteczne ale jeśli nie ma zapasu paska żeby poluznic zapięcie, naciągnąć kciukiem do brody i zdjąć kask bez pełnego rozsupłania z klamerek to takie szybkie zdjęcie kasku żeby poprawić stoper w uchu czy podwiniętą kominiarkę to udręka.

Przymierzam się do zakupu drugiego kasku i mam już wybrany bell mx-9 adventure za 1000zł. Nie ma blendy więc go nie proponuję jako opcję dla Ciebie, ale ja go chcę jako drugi kask na upały bo ma bardzo wydajną wentylację, super duże pole widzenia, zdejmowany daszek i można go używać z goglami bez demontażu szyby. Zapięcie jest DD ale pasek jest na tyle długi że można go poluzować i zdjąć kask bez rozpinania z klamerek. Planuję przy upałach przy jeździe na małe odległości i po mieście jeździć z goglami żeby mieć możliwie jak najwięcej świeżego powietrza w kasku przy jeździe z podniesioną szybą, bez ryzyka osy w oku, ale tak żeby móc tą szybę zamknąć na gogle przy wyższych prędkościach gdyby zaczęło za mocno wiać. Szyba jest tak wyprofilowana po bokach że pozwala na prawidłowe zamknięcie mimo obecnego paska gogli. Z pewnością będzie to wszystko kosztem hałasu i aerodynamiki, ale na dalekie trasy i tak będę pewnie śmigał w nolanie bo jest oplywowy, ma blendę i wentylacja jeśli się cały czas jedzie to nawet przy upałach jest OK.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-10 23:19:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda napisał(a):
Nowy kask na pewno powinien mieć: blendę p-słoneczną, zapięcie DD, pinlock-a, wizjer z możliwością zablokowania i jeżdżenia z otwartym, niską wagę, brak efektu unoszenia kasku przy wysokich prędkościach i powinien być cichy :D no i oczywiście musi mieć przystępną cenę. Ktoś z Was może coś polecić?
Ja w tamtym roku przeprowadzałem operację zakupu dwóch kasków dla mnie i plecaczka, przyszedł czas zastąpić czymś nasze wysłużone, szczękowe Nolany. Z moją kobietą nie było większego problemu, chciała spróbować integrala i wzięła co chciała - Shoei GT-Air I. Dziś przeklina tylko to, że jest gorąco po zatrzymaniu się dużo bardziej niż w Nolanie i zakładanie i zdejmowanie też jest utrudnione - kobiety mają swoje patrzenie na pewne kwestie. Nie mniej jednak jest zadowolona z wyboru a i cena była bardzo dobra jak kupowała swój egzemplarz. Mieliśmy ostatnio IIkę w rękach i pod pewnymi względami poszła trochę do przodu, ale na bazie doświadczeń stwierdziliśmy że nie jest to raczej cichy kask. Jest głośny jak każdy inny :wink:, poza tym to bardzo dobry wybór ale znowu kwestie indywidualne powinny być punktem wyjścia do wyboru kasku.
I tutaj najważniejsza sprawa - można sobie oglądać co poszczególni producenci robią dla nas żeby sobie założyć na głowę na czas jazdy, ale zanim kupimy kluczowe jest pójście do sklepu i pomierzenie wszystkiego co nam odpowiada funkcjonalnością, bo rozstrzał jest tak duży że naprawdę po charakterystyce niczego się nie dowiemy - a dużo jest rzeczy do zweryfikowania. W dalszej perspektywie jeśli nawet kask jest super jako produkt to jeśli nie jest dobrze dopasowany do głowy i nie przylega jak powinien to kupowanie go nie ma sensu - bo można się srogo rozczarować. Trzeba umieć kupić kask dla siebie i jako wstęp zalecam podróż po sklepach i znalezienie tego co nam odpowiada po założeniu na głowie, później można analizować jaką wersję i rozmiar warto wybrać.
HJC i90 prawie że kupiłem bo założyłem i wszystko mi się podobało (a był tylko 300 zł tańszy od Shoeia) ale na szczęście nie miałem przy sobie gotówki i to było błogosławieństwo. Kask fajny ale do Shoeia mu daleko, nie miałem dobrego porównania i to niestety jest największy ból przy kupowaniu kasku. Gdybym miał kupować ideologię konstrukcji kasku wybrałbym Araia którego mierzyłem, ale kompletnie nie leży mi podobnie jak Schuberth który jest bardzo zaawansowany i był brany pod uwagę.
Finalnie natomiast wybrałem Shoei Neotec II i jestem szczęśliwy że ten kask mi przypasował do głowy bo bardzo mi odpowiadała jego funkcjonalność, tylko sprzedawcy usilnie starali się sprzedać mi za mały kask i z początku trochę byłem rozczarowany (miałem obwód głowy na pograniczu S i M). Jednak w oparciu o własny punkt widzenia wybrałem rozmiar większy i jak nawet się ułożył to trzyma mi się dobrze głowy. Kask genialny tylko to szczękowiec ale ja taki dokładnie chciałem, po jednym sezonie jesteśmy całkowicie razem z plecaczkiem zadowoleni z inwestycji w kaski tej marki choć wybraliśmy różne rozwiązania a przecież jeździmy razem :wink: . Gdyby finansowo nie było nas na nie stać, pewnie byłyby HJC ale stało się inaczej. Nie mniej jednak za kluczowe w wyborze kasku uważamy odwiedzenie nie jednego a kilku sklepów i zmierzenie wszystkiego co mają aby mieć obraz sytuacji względem NAS, jak wiemy co nam się podoba i co przede wszystkim dobrze pasuje do kształtu głowy to można sięgać po portfel lub zamawiać w internecie (rozbieżności w cenach bywają bardzo duże).
Od siebie polecam obejrzeć kanał Motosapiens na YT, jest tam bardzo ciekawa seria motomorfozy gdzie idą z ludźmi na zakupy i tłumaczą na co zwracać uwagę - gdybym kiedyś to wiedział to zaoszczędziłbym mnóstwo pieniędzy, wbrew pozorom to nie jest tak proste jak kupowanie zwykłych ciuchów.

Rozpisałem się trochę, ale mam nadzieję że w jakikolwiek sposób będzie to pomocne dla Was :) Kask to nie buty czy rękawice, jest kluczowym elementem naszego ubioru pod względem bezpieczeństwa no i kosztuje całkiem sporo, warto więc wybrać rozważnie co będzie najlepiej nam służyć.

Pozdrawiam 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-11 00:26:22 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Pomysł na zapięcie DD pojawił się z przekonania, że najprostsze rozwiązania są najlepsze (w tym wypadku najbezpieczniejsze?). Teraz mam zapadkowe i pod względem ergonomii jest bez zarzutu. Przy poważnym wypadku jeśli siły ściągające kask będą bardzo duże to i tak nie ma się większych szans również z kaskiem na głowie.
Budżet ustaliłem sobie na 3tyś i myślę że coś sensownego uda się kupić. Najgorsze jest to, że w sklepach jest bardzo mały wybór jeśli chodzi o droższe kaski a nie wyobrażam sobie kupić bez mierzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-11 06:11:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No niestety, drogie kaski rzadziej są kupowane a sprzedawcy boją się że 200 osób przymierzy a nikt nie kupi i zostaną z kaskiem który nawet po przecenie być może nie zejdzie z półki. Mam wrażenie że drogie kaski zdecydowanie lepiej idą w salonach gdzie ludzie biorą ciuchy do kompletu do motocykla, albo w ramach rabatu na motocykl, albo w komplet do kredytu, wtedy przy cenie motocykla 50-70 tysięcy taki kask za 3k to prawie drobniaki :)

Taka trochę skrajna taktyka to kupować wysyłkowo, wtedy jest możliwość zwrotu przez 14 dni.

Zgadzam się że można sobie wybierać a po przymierzeniu dopiero wiadomo czy to w ogóle mam odpowiada, mi w ten sposób odpadły sharki i hjc bo nie są na mój kształt głowy :)

Mi takie kaski jak shoei również bardzo się podobały, ale jak kupowałem zestaw na kurs kat. A to w 3 tysiącach planowałem na początek mieć cały komplet. Kask miał być możliwie bezpieczny w cenie do 1000zł. Tym obecnym nolanem nie zawiodlem się, naprawdę doskonała jakość do ceny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-11 09:10:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Taka trochę skrajna taktyka to kupować wysyłkowo, wtedy jest możliwość zwrotu przez 14 dni.


fakt zawsze można oddać, ja ostatnio odsyłałem trzy pary rękawic dopiero czwarta była OK :(
dzięki temu przez ponad dwa tygodnie miałem zamrożone 1200zł (nie chciałem czekać z zamówieniem na zwrot tylko odsyłałem i kupowałem nowe) a przy kaska to była by już konkretna kwota. Myślałem, że kaski przymierzę na targach ... Można zadać sobie też pytanie co lepiej kupić czy topowy model tańszego producenta czy prawie podstawowy marki premium.

ten jest w dobrej cenie, przymierzałem taki i było OK niestety nie sprawdziłem jak z montażem intercomu, on ma już głośniki i antenę
mam sena SMH5 i musi być zamontowany do nowego kasku

https://www.schuberth-kaski.pl/product- ... ellow.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-12 11:28:01 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
znalazłem coś takiego, mam cena 279euro
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/pl ... elmet-0004


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-12 12:39:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
A potrzebujesz XL? Przecena dotyczy tylko tego rozmiaru.

Fajny kask ale do jazdy w pozycji sciganckiej. Na tracerze w pozycji wyprostowanej moze nie dzialac wentylacja, może być niewłaściwy oplyw powietrza bo spojler nie zadziała, moze być glosny bo wyciszenie to nie priorytet w tym kasku, nie ma blendy i wycięcie do patrzenia jest optymalne kiedy leżysz na baku więc moze byc małe pole widzenia w pozycji wyprostowanej.. z plusów to jest lekki i bezpieczny.

Posłuchaj Krzysia :)
https://youtu.be/AydMov13Flw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-12 13:11:46 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
na filmie jest trochę inna wersja RACE STAR a ten który znalazłem to STAR MIPS, fakt wizjer ten sam ale to w jeździe w pozycji wyprostowanej w niczym nie przeszkadza- wizjer jest wyższy, w opisach kask (star mips) nie jest kwalifikowany jako typowo sportowy. Jego zaletą jest system bezpieczeństwa mips (Multi-Directional Impact Protection System)
https://www.cycleworld.com/bell-helmets ... echnology/

w odróżnieniu do tego race jest już przygotowany pod intercom
niestety brak blendy p-słonecznej, pozostaje tylko kupić przyciemniany wizjer (nie jest drogi do tego kasku)

W moim budżecie można też znaleźć Arai ale też nie mają blendy i nawet pinlock, system tzn blenda na zewnątrz jakoś do mnie nie przemawia do tego jeszcze trzeba dokupić pinlock-a
wydaje mi się, że bell jest całkiem sensowny i cena jest naprawdę atrakcyjna 279euro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 116  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org