Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-18 03:06:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Dobra skorupa, dobry kask. Chętnie bym przytulił coś z oferty hjc na włóknie szklanym, ale w tych kaskach usta mam przy samej szczęce a nie cierpię kiedy dotykam ustami plastiku więc hjc i scorpiony dla mnie odpadają. Idealnie mi leżą za to nolany i belle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-18 03:06:29 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-19 19:21:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Byłem , pytałem i już wiem :D . W Intermotors policzki do N87 są na zamówienie . Koszt około 160 zł i trzeba czekać około 4-5 tygodni . Pytałem w sklepach niemal na drugim końcu miasta i nie było szans , a tu ze 2 km od miejsca zamieszkania bez większego problemu :lol:
Dziękuję wszystkim za porady/podpowiedzi :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-19 20:52:39 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
4-5 tyg to chyba akceptowalny czas patrząc na to, że mamy zimę, a do sezonu jeszcze daleko. Cena raczej też normalna patrząc na te strony co marcingda podesłał. Fajnie, że się udało :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-19 21:01:36 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
4-5 tygodni to pikuś , tym bardziej , że jeździłem jednym ''luźnym'' . Wkurzała mnie sama swiadomość mojej niezdarności :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-19 21:11:30 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Czasem człowiek się zamyśli/zakręci i sobie skomplikuje życie gdzie często proste rozwiązanie jest pod ręką ale na to nie wpadnie szybko. Też tak często mam :lol: Piona


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-19 22:01:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
W sumie to te policzki są dość drogie biorąc pod uwagę cenę kasku. Chociaż do mojego 89,95 euro wiec też nie mało


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-20 00:27:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja bym jeszcze spróbował rozwiązania na rzep (albo piankę samoprzylepną dwustronną) przed zakupem nowych policzków, przy montazu zestawu bluetooth musialem pod policzek schować nadmiar kabli i myslalem że będzie mnie to uwierało, a jednak zupełnie mi to nie przeszkadzało. Grubość samych rzepów lub pianki może okazać się nie przeszkadzająca, będziesz 160zł do przodu. No, minus koszt rzepów/materiałów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-12-20 21:25:26 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Sfazowany rzepów próbowałem i jak pamiętałem o ostrożnym zakładaniu było ok , ale przy zbyt szybkim instalowaniu na łbie się przesuwał . Natomiast pomysł z pianką , jest godny wypróbowania , bo zdecydowanie nie mam ochoty wydawać 160 zł , ale jak będzie trzeba , trudno , zniese :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-02-23 18:36:27 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Lekki offtop, ale też odnośnie kasku i brakującej części.

No, bardzo rzadko to robię, ale cieszę się jak dziecko.

Dwa miesiące temu zobaczyłem że mam uszkodzone mocowanie w wentylacji i zaślepka wypada. Napisałem do dystrybutora na nasz kraj i po ponad trzech tygodniach odpisali że nie mają na stanie i koniec. Zadałem im pytanie czy mogę tą część zamówić u nich. Tego samice dnia napisałem też do louis.de czy mogę u nich taką część zamówić oraz do Nolana.

W zeszlym tygodniu się zmartwień bo sezon blisko, zaślepki brak, zero odzewu z Polski, Niemiec oraz Włoszech.

Dziś jestem w szoku.
Z Polski - czekam na odpowiedź
Z Nolana - czekam na odpowiedź
Z louis.de - dziś dostałem pocztą kopertę z nowym elementem, jestem w szoku.

Zaznaczę że kask kupiłem u nas w kraju, nie u louisa. Z ich sklepu brałem tylko N-com Bx1.

Im się opłacało wysłać część do klienta z Polski, naszej dystrybucji ciężko było zamówić i sprzedać. I jak ja mam teraz następne zakupy robić u naszego dystrybutora zamiast wysyłkowo z louisa?

Jeszcze raz sorki za offtopik, ale cieszą się prawie tak samo jak po zakupie motocykla.



FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-02-23 19:45:46 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Pikulahay pogratulować . Teraz mógłbyś napisać do polskiego dystrybutora z opisem całego procesu , ciekawym , czy cokolwiek by odpisali ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-02-23 19:59:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Właśnie TAK się zdobywa klientów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-02-23 20:28:14 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
@strażak Pewnie tak samo jak na moje pytanie czy mogę zamówić u nich ten element.

Oni oleją temat, dużo sprzedają jako dystrybutor. Szkoda mi w takiej sytuacji tych co biorą z tej firmy towar. Przez dystrybutora tracą klienta (nie to że ja jestem taka ważna figura ).

Teraz jak będę miał możliwość to kupię w firmie która podeszła do mojego problemu bardziej niż poprawnie.

@sfazowany Dokładnie.

Kończę smęcić, miłego wieczoru.
(Tylko żeby przy montażu nie uszkodzić )

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-02-24 00:48:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Pikulahay gratulacje za kreatywne podejście do tematu i pozytywny finał sprawy.

Ja chętnie dorzucę swoje dwa zdania z do tematu, bo na temat.
Kupiliśmy z plecaczkiem obydwoje kaski Shoei z polskiej dystrybucji, dwa różne sklepy jeden wysyłkowo z Wrocławia drugi w lokalnym sklepie 100 km od domu. Dużą wartością dodaną był głośno reklamowany serwis door-to-door przez 5 lat od zakupu możemy zawołać kuriera żeby nam kaski przeserwisowano po sezonie i dokonano niezbędnych napraw. W momencie zakupu kasków za grubo ponad 2000 zł każdy no wkraczamy na pole produktów wysokich jakościowo i jest w czym wybierać ale stawiamy jednak na Shoeia.
Po zakończonym sezonie w kasku plecaczka widzimy potrzebę wyregulowania szyby co z racji konstrukcji kasku nie jest możliwe do zrobienia samodzielnie więc zgłaszamy potrzebę deklarowanego serwisu. Okazuje się że wspomniane wsparcie gwarancyjne nie tak działa jak było ustalone i że zmienili sobie pierwotne zasady na których opierano cały prestiż ich wsparcia i niejednokrotnie jak mniemam zaważyło to na decyzji o zakupie. Kaski należy odesłać na własny koszt (zmiana względem pierwotnego założenia) do sklepu gdzie go zakupiono z czego zrezygnowałem w moim przypadku gdyż nie miałem takiej wyraźnej potrzeby korekty jak partnerka, natomiast jej kask osobiście zawiozłem do sklepu gdzie go kupiła w Rzeszowie. W międzyczasie okazało się również że pierwotnie kaski serwisowane miały być w centralnym serwisie Shoeia a w chwili gdy zajmowałem się procedurą kaski miały przechodzić regulacje w sklepach gdzie je kupiono - które miały mieć przeszkolonego niby pracownika, natomiast grube sprawy w centrali. Zdając kask w sklepie zapytałem o to sprzedawcę i obiecał, że wyśle ten kask do serwisu pomimo tego co oni tam sobie piszą i że zadzwoni jak wróci gotowy bo u nich w sklepie nikt nie został w tym celu przeszkolony. No i trochę rozczarowanie bo praktyka wymija się z obietnicami że strony dystrybucji tych kasków które są naprawdę świetne - ale realizacja obietnic serwisu to trochę inna rzeczywistość. Wybralbym te kaski ponownie gdybym dokonywał zakupu ale nie uwierzę drugi raz w tego typu rewelacje dotyczące gwarancji.
Kask plecaczka odebrałem również osobiście żeby nie narażać go na kolejne podróże kurierami i jest prawidłowo wyregulowany i nasmarowany więc serwis zrobił to należycie i fachowo, ale nie wiem czy by tak było gdybym się lepiej nie znał załogi sklepu u której już kupiłem trochę sprzętu motocyklowego i nie ryzykowali nauki tychże regulacji na moim egzemplarzu - co przeczy trochę fachowości i burzy moje zaufanie że nie robi tego osoba wykwalifikowana i znająca się na rzeczy czyli serwisant. Co do samego sklepu jednego i drugiego nie mam absolutnie żadnych pretensji, zrobili wszystko zgodnie z oczekiwaniami ale ten serwis to była bądź co bądź gorzka piguła bo oczekiwałem jedynie spełnienia tego na co umawiałem się przy zakupie sprzętu z segmentu premium, trochę się rozczarowałem nie kaskiem, nie sklepem - a dystrybutorem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-02-24 09:38:16 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1476
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Pikulahay
I to jest podejście.
Opowiem moją historię z Shoei polska porównując ją do luisa, otóż była kiedyś akcja na testy kasków a że szukałem szczęki to myśle sprawdze jak ten neotek leży.
Przy okazji wszyscy którzy mieli własne shoei mogli skożystać z serwisu za free. Niestety mój kask był brytolem (łatwo rozpoznać po pięknej naklejce) i się nie należy.

Może i się nie należy ale jak czytam że luis wysyła częsci za gratis (może duperele ale zawsze) a polska dystrybucja skąpi śrubokręta do regulacji w sytuacji gdy potencjalnie chcę kupić kask za >2k zł to śmieszne jest.

Oczywiście kolejny kask też ma pięknego "brytyjskiego kwiatka" bo polska dystrybucja woła 200euro żeby w gt-Air było DD zamiast zapinki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-02-24 10:37:04 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Kurczę, powiem tylko tak, a potem płacz że klient idzie kupić z innej dystrybucji.

Ja kupuję "polskie" kiedy tylko mogę, ale czasami mimo szczerych chęci się nie da.

Od jakiegoś czasu szukam nawigacji do moto, po sprawie z kaskiem będę na 100% brał z louisa. Przynajmniej tak im się odwdzięczę za pomoc.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 116  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org