Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-15 20:40:42 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Sfazowany jak już wrócisz na to lotnisko to zapraszam na piwko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-15 20:40:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-15 23:33:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2322
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Marcin, szalejesz :) dycha pęka jak nic... Masz tu ciekawe propozycje, co nie wybierzesz to i tak wybierzesz dobrze!

Na mój gust arai najbezpieczniejszy ale bez blendy, neotec bardzo fajny uniwersalny, tylko jest ciężki i jeśli nie chcesz użyć dedykowanego wbudowanego interkomu sena 20 to swój będziesz musiał przykleić prawie z tyłu głowy bo przy zawiasie nie ma miejsca, rpha 70 fajny tyle że integral, agv zalicza wszystkie oczekiwane przez Ciebie punkty i przy tym jest lekki i wąski, tylko wygląda ciut dziwnie. Ciekawe co wybierzesz ;)

Maciej, bylem na tym lotnisku wiele lat temu jak pracowałem w poprzedniej firmie z obszarem działania całego kraju, od kilku lat jestem na mazowszu plus gościnnie czasem coś do 300km... Tak przy okazji to już na lotnisko raczej nie będzie okazji :(
Ale dzięki za zaproszenie! Gdybyś miał przelatywać w okolicach lotniska Bemowo to też się odzywaj :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 07:31:42 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Ja miałem Shoei GT i byłem zadowolony, ba dalej go mam tyle że już w nim nie jeżdżę. Teraz 4 sezon używam NXR-a z szyba fotochromatyczną i też jestem bardzo zadowolony - zwłaszcza z szyby. Nawet bardziej jestem zadowolony bo niedość że jest odczuwalnie lżejszy to jeszcze ma dużo szersze pole widzenia. Tak jak wcześniej uważałem że blenda jest mega tak teraz że jednak szyba jest petardą. Nie ogranicza tak jak blenda pola widzenia i nie masz niczego bezpośrednio przed nosem. A co do szyby ja w sezonie robie do 20kkm i jej stopień zużycia jest praktycznie znikomy. Ma tu ryske czy tam, widać jakieś odpryski od kamieni ale w całokształcie cały czas działa jak ma działać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 08:06:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Cimaj napisał(a):
ale w całokształcie cały czas działa jak ma działać

dziękuję, to jest cenna informacja
jak żaden mi nie podpasuje to jest kolejna alternatywa, tylko ta cena za wizjer ... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 08:28:20 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2322
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Fotochromy są fajne tylko właśnie ta cena!
Patrzyłem też na bell mx9 adv w wersji dlx ktora oznacza szybę fotochromatyczną marki Transitions, ale dlx wystepuje tylko w malowaniu czarnym ktorego nie chce (mało widoczny i latem nagrzewa się), a fotochrom osobno kosztuje 750zl sama szyba... Przy cenie kasku 999zl to jest absurd, zwykla ciemna kosztuje 270. Wolę w tej sytuacji jezdzic w ciemnych okularach lub ciemnych goglach.

Marcin, ten interkom smh5 to juz taki leciwy, nie chcesz do nowego kasku zalozyc czegos zintegrowanego jesli jest w ofercie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 09:13:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
interkom smh5 to juz taki leciwy, nie chcesz do nowego kasku zalozyc czegos zintegrowanego jesli jest w ofercie?


mam ten interkom już chyba z 7 czy 8 lat i działa super, dla mnie najważniejszy jest czas pracy na baterii, prawie zawsze słucham muzyki i bateria wytrzymuje praktycznie cały dzień (nadal!!!)
jak go kupowałem to ważna była dla mnie funkcja, że mogę do niego podłączyć dwa sprzęty, teraz pewnie taką funkcję ma każdy
senę będę używać do momentu do zmniejszenia pojemności baterii
wszyscy producenci kasków które zamówiłem mają chyba dedykowane modele
szczerze mówiąc szkoda mi kasy na takie gadżety


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 10:09:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
mam ten interkom już chyba z 7 czy 8 lat i działa super

i to najlepszy argument żeby trzymać. JA też zmienię dopiero jak zarżnę ten swój kompletnie - i to zarżnę tak mocno, bo przelutować baterię czy dodrukować pęknięty uchwyt to nie taka cieżka dla mnei sprawa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 21:25:37 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
marcingda napisał(a):
tylko ta cena za wizjer ...


Z ciekawości spojrzałem ile kosztuje fotochrom o :shock: ponad 700zł
Mój mnie kosztował te 4 lata temu 600zł. ale po tylu latach dalej bym go kupił. Jest warty zakupu.
Ma tylko jedną wadę, czasami wydaje się że cały dzień jest pochmurny - nie napawa taki widok do optymizmu :geek:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 22:08:11 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Akcja KASK, zakończona :!: :!: :!:

został ze mną AGV
może to nie był wybór najbardziej racjonalny ale kask najbardziej pasował na moją "kanciastą" głowę i też najbardziej spodobał mi się wizualnie
miało nie być szczękowca :D a jednak ...

byłem w nim na wieczornej przejażdżce, Dziemiany, Sominy, Bytów, Miastko i powrót tą samą drogą- polecam, dobra nawierzchnia, raczej czysta no i oczywiście zakręty oraz policja mrugająca długimi światłami (nie wiem co to ma znaczyć)

jak dla mnie to okazał się najbardziej dopasowany a jednocześnie nigdzie mnie nie uwiera
po założeniu większego podbródka/kurtyny ma się osłonięta całkowicie szyję, co przy niskich temperaturach jest dużym plusem, powinno również ograniczać hałas, chociaż jakoś szczególnie cicho nie było ale dzisiaj u nas strasznie wiało

wentylacja sprawia wrażenie wydajnej, przy temperaturze na poziomie 10stC nie było problemu z parowaniem blendy i wizjera (jeszcze bez pinlock)
wizjer ma fajny patent blokady z funkcją rozszczelnienia
mechanizm szczęki sprawia wrażenie solidnego, nie ma się wątpliwości czy kask jest oby na pewno zamknięty
ujawnione mankamenty po przejechaniu 120km:
- blenda mogłaby być ciemniejsza
- trochę wkurza zapięcie na wizjerze, jak jedzie się z otwartym to mamy coś w rodzaju "celownika"
kask jest wyjątkowo starannie wykonany, mam nadzieję że jest bezpieczny
cena katalogowa to 749,95 wiec powinni się przyłożyć


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 22:28:23 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
marcingda AGV dobry wybór. Jak mój się rozleci ze starości GP-Tech AGV to będzie problem coś kupić, nic mi nie pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-16 22:38:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2322
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Gratulacje :) 749zl to podejrzanie dobra cena hehe...

O tym "celowniku" mówili też testerzy na YT, mi z tego względu trochę nie podobał się hjc z tym dynksem na szybie.

Jak zacząłem jeździć ze swoją blendą w nolanie to też miałem wrażenie że mogłaby być nieco ciemniejsza ale później jak przywykłem to wydaje mi się akurat. Czasem zapominam że mam blendę po dłuższej jeździe i próbując podciągnąć kominiarkę na nos wsadzam paluchy w blendę.

Faktycznie jest coś takiego, że przy ładnych widokach blenda trochę pogarsza kolory, zwłaszcza zieleni, przez co okolica wydaje się być ciut bardziej ponura niż jest w rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-17 21:03:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Dzisiaj zrobiłem prawie 400km i nadal jestem zadowolony z kasku. Przełożyłem interkom, mikrofon przykleiłem w połowie szczęki i zostawiłem trochę dłuższy kabelek. Działa jak należy. Pewni nie będę mógł rozmawiać z podniesioną szczęką ale chyba tak zastawię, nie będę mocować mikrofonu na pałąku. Trudno mi powiedzieć czy kask jest głośny czy cichy ale przy prędkościach do 140 można słuchać muzyki, cały czas jeździłem dzisiaj bez stoperów/zatyczek.
To co zauważyłem, to trochę wyżej mogła by się podnosić szczęka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-17 21:14:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2322
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Sporo trzaskasz tych kilometrów :) gdybym tylko nie musiał wozić gratów ze sobą do pracy.. ehh.

Fajnie że kask się spisuje. A jak z aerodynamiką? Mam na myśli wibracje od turbulencji, podnoszenie z głowy przy prędkości, opór powietrza, obracanie głowy, tego typu..? Kask reklamują jako super stabilny przy dużych prędkościach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-17 21:47:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
A jak z aerodynamiką?

wydaje mi się, że nie jest źle
dzisiaj jechałem kawałek S6 (bo myślałem że Mileno jest za Kołobrzegiem- jadąc od strony wschodniej tzn byłem pewien, nawet nie brałem pod uwagę włączenia navi :D :D :D )

przede wszystkim do prędkości ok 190 nie ma efektu unoszenia kasku, szybciej nie jechałem
wydaje mi się, że głowa jest narażona na mniejsze siły spowodowane "uderzeniami" powietrza- ale to może być bardzo subiektywne
zwykle jeżdżę z szybą maksymalnie podniesioną a ostatnio z max obniżoną (bo coraz bardziej pęka a na nową z Hiszpanii przynajmniej na razie chyba nie ma co liczyć) więc też zmieniła się dość istotnie aerodynamika

ps kiedyś pisałem, że mój tracer wężykuje przy wysokich prędkościach z kufrem centralnym- miałem duży kask shad58X, który sam był bardzo ciężki
teraz mam mały i lekki kufer shad 39 i tracer prowadzi się jak po sznurku (do około 200)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2020-04-18 00:05:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2322
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No to super. Mi szyba tracera zupełnie nie podpasowala, zmiana wysokości zmieniała tylko poziom dudnienia w kasku. Ogólnie z takich zabudowanych motocykli to pasowała mi tylko szyba fabryczna w f850gs ponieważ była na tyle niska że nie wpychała strugi powietrza na kask tylko na wysokość obojczyków. Pozostałe tylko mnie bardziej lub mniej wkurzają :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 116  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org