Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-01 10:42:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Niestety, przez wiele firm jesteśmy traktowani jako "gorszy" rynek co oznacza często wyższą cenę i ogólnie mówią gorszą obsługę klienta
zamówiłem nowego pinlock i blendę przeciwsłoneczną (chyba ciemniejszą niż jest fabryczna)
blendę mam dość mocno porysowaną bo sporo jeżdżę z otwartym wizjerem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-01 10:42:55 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-01 12:02:48 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
@marcingda 1. Chyba wcięło kawałek wpisu.

2. Tylko że mój przypadek to olewanie "lokalne". Co szkodzi odpisać w 24 godziny, "Niestety nie posiadamy tego elementu, na tą chwilę jest niemożliwy do zamówienia" - i temat załatwiony poprawnie.

Wiedzę że się starali, gdzieś zapytali itp. szukam dalej w innych sklepach, bez żalu do dystrybucji.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 10:02:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-03-17 09:45:01
Posty: 8
Lokalizacja: LUB
Obecne moto: Yamaha Fz6n
Witam wszystkich! :)
Szukam kasku do pierwszej fz6n, byłem prawie pewny na n87 (choć ponoć głośny), a moja uwagę przykuł HJC RPHA 70 (co prawda droższy niż n87 ale doczytałem w necie dużo achów na jego temat ;) polecany przez jednego z kolegów, tylko taka zagwozdka, że taki rpha 70 nie ma certyfikatu snell czy Sharp, a to przecież wysoka półka od HJC.
Jak Wy postrzegacie te testy? N87 w testach super, ale w opiniach różnie, przede wszystkim głośny, ale faktycznie bardziej wytrzymały niż hjc? :?
Chcę ograniczyć wybór do modeli, które mogę przymierzyć, RPHA 70 sporo droższy o n87 ale czytając opinie warty swojej ceny. Sprzedawca poleca mi nowego scorpiona exo 520, ale kompletnie nic nie mogę o nim znaleźć, nawet o samej firmie niewiele, choć leży na bańce poprawnie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 11:40:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3832
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
keep_calm napisał(a):
byłem prawie pewny na n87 (choć ponoć głośny), a moja uwagę przykuł HJC RPHA 70

miałem wcześniej RPHA ST, zamieniłem na N87 - niby jest głośniejszy, ale kilka kasków testowałem i na nakedzie nigdy nie będzie cicho, a n87 nie jest tragiczny. Więc kupiłem go i po sezonie jeżdżenia jest ok. głosniejszy niż HJC RPHA-ST ale nie aż tak tragicznie. może jak masz owiewki to to robi większa różnicę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 12:17:47 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-03-17 09:45:01
Posty: 8
Lokalizacja: LUB
Obecne moto: Yamaha Fz6n
No właśnie, pojęcie głośności to pojęcie względne, zależy co kto przez to rozumie i jakie ma porównanie. Więc chyba zostanę przy tym Nolanie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 12:23:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
chcesz cichy kask, to kup zatyczki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 12:28:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3832
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
keep_calm napisał(a):
No właśnie, pojęcie głośności to pojęcie względne, zależy co kto przez to rozumie i jakie ma porównanie.

ten nolan świszczy przy większej prędkości w okolicach mocowań szybki - jak przyłożę rękę jest ciszej. Tak porównując do RPHA ST (a nie 70 - tak zwracam uwagę), w HJc żeby spokojnie gadać przez telefon z kimś kto mówił ciszej musiałem zwolnić do 100km/h, tutaj jakieś 80-85km/h. Nolan niestety ma gorszą aerodynamikę - tak do 150-160 jest spoko (mówiąc w kategorii nakedów więc dla miękkich panienek z moto z owiewkami i tak łeb urywa), natomiast potem zaczynasz czuć że napiera na czerep. RPHA ST z podobną siłą jakieś 20km/h wyżej. Jako że wyrosłem z latania po 200 a w turystyce nakedem na dłuższy dystans to i tak powyżej 150 wychodzi słabo, uznałem że jakoś to przeżyję, jednocześnie co dzień latam do roboty, więc opcja wyjęcia gąbek z kasku a potem zdjęcia "poszewek" z nich, przez co pierzesz tylko kawałek materiału a nie gąbkę (czyli mniej się ubija) okazał się dla mnie przeważająca. No i doszedł do tego fakt że żonka też w Nolanie lata, ma interkom nCom więc jak mój stary midland w końcu zdechnie to też wezmę nComa który ładnie się w kasku schowa.

na pewno da się lepiej niż Nolan, ale niestety sporo kasków (np AGV, Arai) po prostu nie działają z moją głową, powoduje że wybór mam ograniczony, i w tym zestawie N87 zrobił dobre wrażenie, żona wcześniej miała N86 i była zadowolona więc uznałem że warto zaryzykować. mam zastrzeżenia do glośności głównie, ale nie żałuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 12:36:33 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
wg mnie warto kupić kask od jak najlepszego producenta, trzeba przyjąć zasadę że im droższy tym bezpieczniejszy
tak jak piszesz, kask który możesz przymierzyć (nie wyobrażam sobie kupna kasku bez przymiarki)

przymierz dla porównania kask szczękowy, można go bardziej dopasować i przez to może okazać się bezpieczniejszy (takiego kasku bez otwarcia szczęki nie zdejmie się z głowy), zabudowa podbródka też sprzyja ograniczeniu hałasowania

warto zwrócić uwagę na wentylację, możliwości blokowania wizjera (w moim kasku jest ustawienie wizjera gdzie zostaje 1mm szczelina, super rozwiązanie, prawie zawsze tak jeżdżę)
też warto pomyśleć o łączności, czy chcemy korzystać czegoś dedykowanego czy uniwersalnego


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 13:03:11 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-03-17 09:45:01
Posty: 8
Lokalizacja: LUB
Obecne moto: Yamaha Fz6n
a jak z jakością HJC? Np taki rpha 70? Czy jest to faktycznie wysoki model w porównaniu do tańszych wersji? Chodzi mi po głowie ten kask, tylko te testy sharp, snell...Niby nic, ale jednak jak na wysoki model lekki niedosyt, a n87 we wszelakich testach wypada nieźle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 13:51:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2331
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Powiem tak, planowanie sobie a przymiarka sobie. Założysz oba kaski i zobaczysz, czy Ci jest wygodnie. Ja planowałem kupić szczękowy n104 a ze sklepu wyszedlem z n87 ktory byl opcją awaryjną. Szczękowy wydawał sie 2x wiekszy a klumkanie mechanizmu prosto w ucho zniechęciło mnie bardzo. N87 wydał się smukły, mały i lekki. Wszystkie hjc miały przy moim kształcie głowy szczękę za blisko ust, w scorpionie to już całkiem całowałem plastik. Zostawały w tej półce cenowej nolany i cabergi, wybralem n87 i po 3 latach powiem szczerze - bardzo dobry kask jako pierwszy. Dobra blenda, przyzwoita wentylacja, niezła aerodynamika, w zatyczkach komfortowo. Bez też da się jeździć ale nie lubię i tyle. Bardzo wygodny i trwały kask. Jeśli nolan i hjc są tak podobne parametrami to wybierz wygodniejszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 19:29:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
keep_calm napisał(a):
moja uwagę przykuł HJC RPHA 70 (co prawda droższy niż n87 ale doczytałem w necie dużo achów na jego temat polecany przez jednego z kolegów, tylko taka zagwozdka, że taki rpha 70 nie ma certyfikatu snell czy Sharp, a to przecież wysoka półka od HJC.
Jak Wy postrzegacie te testy
Dla siebie mierzyłem RPHA 70 i o mały włos pod wpływem emocji go nie kupiłem, ale zwyciężył rozsądek i dogłębna analiza. HJC pasował idealnie na mojej głowie i wszelka funkcjonalność jaką oferuje jest bez zastrzeżeń, w tamtej chwili było to ledwo po premierze i wersja którą mierzyłem kosztowała 2250zl. Nie była to na tamten czas mała kwota a wyższej jakości kaski były już niemal w zasięgu tej kwoty. Wstrzymałem się z jednego powodu - było za dużo sygnałów z rynku że wszystko zależy na jaki egzemplarz się trafi - było dużo niedoróbek i problemów z jakością z którymi serwis sobie nie radził. Słabo to więc rokowało szczególnie przy tej kwocie kasku i nie chciałem ryzykować.
W innym sklepie spróbowałem Shoeia i tu dopiero zobaczyłem przepaść w jakości, no i skusiłem się na tą gwarancję 5-letnią a kask kosztował mnie w super okazji 2350 więc HJC w tym starciu nie miał polotu do Shoeia.
Wracając do HJC to mierzyłem też popularny RPHA 11 i o ile rozmiar był dobry to wydaje mi sie ze dużo mu brakowalo do RPHA 70, nie wiem ile on dzis kosztuje ale uważam go za dobry kask po tym ile się go namierzyłem i sporo porównywałem - kwestia na jaki egzemplarz trafisz.
Odnośnie samych testów to jest to jakiś argument że dany model należy do grupy bardziej lub najbezpieczniejszychych jednak nie sugerowałbym się tym głównie przy wyborze kasku ponieważ są inne istotne aspekty ważniejsze niż tylko wspomniane testy. Przede wszystkim właściwy rozmiar i dopasowanie, oczekiwana funkcjonalność i typ kasku powinny grać pierwsze skrzypce i powinniśmy mierzyć i polegać na swojej subiektywnej ocenie.
Kask teoretycznie super w testach i opiniach może kompletnie nie leżeć na Twojej głowie i nic na to nie poradzimy - trzeba szukać innego. Na szczęście wybór producentów i modeli jest bardzo duży i trzeba podążać tym co do nas przemawia i w czym się dobrze czujemy. Ostatnim co ma znaczenie to powinna być opinia sprzedawcy, wiele razy straciłem przez takie sugestie - a sprzedawca tez ma ograniczoną wiedzę i nie jest wszechwiedzący, czasem też nie rozumie do czego potrzebny Ci ten kask i poleci coś kompletnie do Ciebie nie pasującego. Dlatego trzeba zrobić samemu research, określić budżet, oczekiwania wobec kasku, trochę pojeździć po sklepach, pomierzyć i się zastanowić - wtedy z czasem będzie jasne co bardziej do nas przemawia, opinie mogą coś sugerować ale mogą dla Ciebie nie działać.
A pro po głośności to są kaski bardzo głośne i głośne - do każdego warto stosować zatyczki do uszu w prostym celu poprawy komfortu jak i ochrony słuchu. Nawet w samochodzie przy 140-160 nie można powiedzieć że jest cicho i w kasku tym bardziej nie będzie więc na dłuższą metę naprawdę warto chronić słuch i szukanie kasku cichego nie ma sensu bo będą może mniej męczące i szczelne ale na pewno nie ciche absolutnie. Tym bardziej jak jest gorąco to otwieramy wentylację to też jest z tego powodu głośniej i tak w kółko nigdy nie osiągnie się ciszy. Alpine zatyczki w każdym kasku dużo pomogą a w perspektywie setek godzin jazdy ochronią Twój słuch - z całego serca polecam.
A pro po doboru kasku myślę że warto wspomnieć o rozmiarach skorup w konkretnych rozmiarach, im więcej rozmiarów tym lepiej. Najlepiej mieć przynajmniej rozmiar skorupy taki który jest tylko do danego rozmiaru dedykowany.

keep_calm powodzenia w poszukiwaniach, jak Będziesz mieć jakies pytania czy wątpliwości to napisz tutaj może coś uda się pomóc.

Pozdrawiam! 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 19:38:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2331
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Święta prawda z zatyczkami. Na austradach w aucie również korzystam z zatyczek lub szczelnych sluchawek dokanałowych i dojeżdżam do celu zdecydowanie mniej zmeczony trasą.

Zatyczki Alpine to mistrzostwo, moje wytrzymały na razie ok 15tkm i cały czas działają jak powinny, jak się zużyją to wiem że i tak od razu kupię następne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 20:11:08 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 487
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
sfazowany napisał(a):
...Zatyczki Alpine to mistrzostwo..

A których dokładnie używasz? Od jakiegoś czasu się przymierzam do zakupu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 20:46:48 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2331
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Mam wersję touring ale teraz bym kupił komplet touring+sport i zakladał te mocniej tłumiące sport na przejazdy z większymi prędkościami. Mam też zatyczki 3M zielone ale one już bardzo wyciszają i po wielu godzinach bardziej fatygują ucho niż te silikonowe. Generalnie alpine potrafią nawet głośny kask zmienic w znośny. A przy okazji nadal można w nich normalnie gadać z ludzmi na postoju i korzystać z interkomu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2021-03-17 21:11:28 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Na austradach w aucie również korzystam z zatyczek lub szczelnych sluchawek dokanałowych i dojeżdżam do celu zdecydowanie mniej zmeczony trasą.

:shock: , poważnie?
osobiście nie jestem zwolennikiem totalnego odizolowania od otoczenia, uważam, że moje auto jest zbyt wyciszone, silnika praktycznie nie słychać, za bardzo nie wiadomo czy jedzie się np. 130 czy 230, pojazdów uprzywilejowanych również nie słuchać
w pewnych warunkach drogowych może to powodować złudne poczucie bezpieczeństwa

wracając do kasków, to na pewno są modele mniej lub bardziej ciche ale w głównej mierze zależy to od ochrony którą zapewnia motocykl
jeżdżąc tracer-em, określałem mój kask jako dość cichy lub średnio izolujący od otoczenia a teraz mogę powiedzieć że jest bardzo cichy bo przy prędkościach 2... mogę rozmawiać przez intercom
w temacie
https://www.youtube.com/watch?v=y_ShgbMhK4I


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 116  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org