Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 115  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-11-22 01:31:05 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Moje poszukiwania kasku prawie dobiegły końca a jak wiemy prawie robi wielką różnicę. Mój wybór to HJC RPHA ST i znalazłem go ostatnio w malowaniu które chciałem i w dobrej cenie ale podczas poszukiwań znalazłem kilka nieprzychylnych opinii na jego temat, mianowicie łatwo rysujący się wizjer?? Tu cytat "Pierwszy z drobiazgów, to powierzchnia wizjera, który wydaje się rysować nawet pod wpływem ostrych zakrętów. Po kilku tysiącach kilometrów testu długodystansowego szybka wygląda jak żywcem wzięta z wiaty przystankowej koło Stadionu Narodowego."
Kolejny cytat "Szyba w tym kasku wygląda jak by nie była do niego zaprojektowana - przy zawiasach mocno odstaje od skorupy tworząc duże szczeliny (około 5mm) co moim zdaniem powoduje hałas i źle wygląda."

Sprawa zbyt jasnej blendy jest mi znana i nie przeszkadza ale powyższe cytaty trochę psują mi plan zakupu także chciałbym się doradzić osób używających czy miały do czynienia z takimi sytuacjami.

Następca czyli HJC RPHA 70 zapowiada się naprawdę solidnie (przynajmniej w opisie) ale będzie dostępny od marca/kwietnia a cena w malowaniu które sobie upodobałem to 1899 PLN jest dla mnie nieco zbyt duża a ST znalazłem za 1100 także tak...

Zapomniałbym o tym iż kask ponoć jest strasznie głośny, założę się że jeździłem w głośniejszych (AIROH MATHISSE RS, LS2 370 i ostatnio nieszczęsny Shark Skwal i tu było nie najgorzej) więc jakoś mnie ta głośność nie przeraża ale np wg chłopaków z motobandy cytat "Jest to kask, do którego już niedługo przylgnie przydomek "niszczyciel słuchu?". Poziom hałasu jest kompletnie nie akceptowany! Zniósł bym go gdyby HJC opierało się na stworzeniu kasku stricte sportowego. Tymczasem mamy kask sportowo - turystyczny w którym hałas porównywalny z tym jaki wytwarza prom Columbia podczas startu, jest definitywnie zbyt wysoki. Słyszycie?! JEST NIE DO PRZYJĘCIA!. "

Bardzo proszę o rady, kask miałem na dyni chwilę w sklepie i nie mam możliwości pośmigania w nim także zostają mi Wasze opinie... :confused2:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2016-11-22 01:31:05 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-11-22 21:56:11 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Przejeździłem ostatni sezon w R-PHA ST

Szybę mam jak nową, tylko nie myję jej płynem do szyb i chusteczką a po prostu moczę chwilę w wodzie i przecieram miękką szmatką, przy zawiasach nie mam żadnych rys, ani tym bardziej szpar, które miały by powodować jakiś dodatkowy hałas, może trafili na jakieś wadliwe egzemplarze, które po zakupie w odpowiednim sklepie, można oddawać na naprawę gwarancyjną przez 5 lat.
Czy kask jest głośny? Kurwa...nie rozumiem tego typu rozumowania, kask ma świetną wentylację, genialną wręcz aerodynamikę a ci wymagają jeszcze, żeby był cichy jak kabina Audi A8...no litości. Na motocyklu jeździ się w stoperach, nieważne jak cichy był by kask, to raz, kto nie miał szumów usznych, zaburzeń snu etc. w końcu się dorobi i zrozumie o czym mówię. Sam kask jest cichszy od FG-15, FG-17, IS-17, czy Sharka Speed-R. Garnek jak garnek, jest głośny ale nie przesadzajmy, nie wymagajmy cudów od skorupy wypełnionej styropianem :D.

Co do motobandy...powiem Ci, że obejrzałem ich kilka recenzji i miałem na sobie kilka produktów, które recenzowali i muszę stwierdzić, że albo chuja się znają, albo ich recenzje warte są tyle, co recenzje każdego kolorowego pisma z motocyklem na okładce...kto więcej zapłaci, ten będzie bardziej ku niebiosom wychwalany.

Powiem tak, kask jest bardzo wygodny, lekki, ma super wentylację, jeszcze lepszą aerodynamikę, na skorupie ma nawalone kupę wielkich wlotów powietrza, dyfuzorów i spojlerów, no na logikę, mając tyle wystających elementów ze skorupy nie może być cichy jak kabina samochodu, coś za coś, nie da się mieć wszystkiego i trzeba wybrać jakiś kompromis. Jak ktoś chce cichy kask, to niech szuka cichego i tak ogłuchnie szybciej niż ja w swoim "pozbawiaczu słuchu" a ja przynajmniej będę miał komfort termiczny i mój kark po 300km nie będzie mi mówił, jak bardzo mnie nienawidzi :).

Jeszcze co do blendy, mogła by być delikatnie, dosłownie minimalnie ciemniejsza, ale trzeba też dostrzec pewne zalety jasnej blendy, co prawda bardziej razi w oczy, ale widzimy też więcej szczegółów w np. zacienionych fragmentach drogi przed nami. Porównywałem ze Speed-R'em, który pod słońce jest bezkonkurencyjny, ale kiedy jedziemy przez las mając co chwilę to cień, to słońce, jednak osobiście dostrzegam bardzo dużo zalet jaśniejszej blendy jaką stosuje właśnie HJC :). W R-PHA 70 ma być właśnie minimalnie ciemniejsza blenda i czekam na możliwość założenia tego garnka na łepetynę, jeżeli to będzie coś pokroju R-PHA 11 z blendą, to będzie na prawdę kawał świetnego garnka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-11-23 15:40:26 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Bardzo dziękuję za rzeczową opinie, kask zamówiony a dla Ciebie piwko jak się kiedyś uda spotkać :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-11-28 10:21:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Dzej003, tylko uważaj na kamyki na drodze. kask sobie chwalę i zgodze się z tym ze belnda mogłaby być ciemniejsza(a na nakedzie aerodynamika i glośność na kasku chyba bardziej daje popalić niż z czachą).

jedynym poważnym problemem tego kasku są odpryski lakieru od kamyków. nie wiem czy to problem całego modelu czy tylko lakiero White Rayan (czy jakoś tak) bo sam mam taki, 2 znajomych też w tym malowaniu i wszyscy mamy problem z odpryskami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-11-28 16:52:49 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
White Ryan Pearl to chyba jedyny lakier perłowy w całej gamie HJC, może perłowe lakiery są jakoś bardziej podatne na uszkodzenia, nie wiem szczerze mówiąc, ale znajomy jeździ w białym, co prawda RPHA-MAX Evo, ja mam w malowaniu Turok MC-5, miało być MC-2, ale niestety importer nie miał takich w ofercie :(. Ale ani na białym, ani na moim jakoś odprysków za bardzo nie widzę, chociaż ja u siebie jeszcze się nie będę wypowiadał, bo zrobiłem lekko ze 3x mniej km w RPHA niż kumpel :). Ale muszę przyznać, że Ryan, mimo że malowanie mono, wygląda na prawdę fajnie :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-29 10:18:36 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2015-06-02 19:31:51
Posty: 92
Lokalizacja: Podbeskidzie
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Fz6N
myślę nad kaskuniem, nolan N104 absolute bądź scorpion exo 1200 air stream tour, może kto ma jaką uwagę?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-29 14:20:11 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Grav-iti
masz jedną głowę... Nolan posiada opinie bezpiecznego,scorpion nie ma w ogóle jakiejkolwiek opini... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-29 15:39:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Grav-iti ja jeżdżę w Nolanie N104 i bardzo jestem (razem z plecaczkiem) zadowolony z tych kasków. Poleciłem koleżance 104 evo i jakoś jej on nie przypasował ponieważ czuła ucisk na czubku głowy. Dawało się jej to we znaki dopiero przy dłuższych wyjazdach ale jednak - druga sprawa, że koleżanka ogólnie nie jest stworzona do długich wyjazdów pod względem wydolności fizycznej. Przede wszystkim nie patrz tak do końca na markę co na konkretny kask w konkretnym rozmiarze. Nolan N104 w wersji XL na przykład ma bardzo dużą skorupę co w przypadku drobnych osób o dużych głowach odpada ;) pójść do sklepu, mierzyć mierzyć i przymierzać aż znajdzie się coś skrojonego na siebie i w pożądanej cenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-29 19:24:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Pod względem bezpieczeństwa EXO bije Nolana na głowę, po pierwsze dlatego, że jest integralny, a po drugie ma skorupę z kompozytów włókna szklanego, a zapięcie podwójne D to już wisienka na torcie zarezerwowana dla najlepszych kasków.

Jednak zawsze kask należy wybierać ten który lepiej pasuje na głowę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-30 08:51:15 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2015-06-02 19:31:51
Posty: 92
Lokalizacja: Podbeskidzie
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Fz6N
Oba pasują :] Z jednej strony marzył mi się z otwieraną szczęką ze względu na wygodę [w obecnym to mi uszy urywa przy ściąganiu :P ]. Ale przeraża mnie ciężar, w szczególności w dłuższych trasach. Przymierzając oba w sklepie i chwilkę mając na głowie różnica jest odczuwalna. O dziwo scorpion nie urywa mi uszu i jest mega leciutki.
Jedynie to może blendę ma za jasną.
I bądź tu babą i wybierz :P Najlepiej by było kupić oba :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-30 09:55:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
ahamay napisał(a):
a zapięcie podwójne D to już wisienka na torcie zarezerwowana dla najlepszych kasków.

Zapięcie Double D dostaniesz w Nishua - kasku za 500zł więc to akurat nie jest wyrocznia. moim zdaniem DD to jedynie uprzykrzanie życia przy obsłudze. Nie ma żadnych badań potwierdzających że DD jest bezpieczniejsze niż zwykłe zapadkowe - przy wypadku jedno i drugie trzyma bez problemu
Za to jest to piękny chwyt maketingowy "wie Pan bo tutaj jest już DoubleD jak w zawodniczych kaskach a nie te zwykłe zapadkowe" i widzisz jak koleś zaczyna twierdząco kręcić głową jakby wiedział co do niego mówisz ;)

Grav-iti napisał(a):
Z jednej strony marzył mi się z otwieraną szczęką ze względu na wygodę [w obecnym to mi uszy urywa przy ściąganiu :P ]. Ale przeraża mnie ciężar, w szczególności w dłuższych trasach.


Głównym problemem w szczęce jest waga, mnie w szczękowcu po 2h kark ma odpaść. Co do rwania sobie uszu...w SZCZĘKOWCU...to po prostu niemożliwe. Źle ściągasz po i tyle. Jak podniesiesz szczękę to kask przy szczęce rozchyla się tak bardzo że można go zdjąć bez dotykania policzków - testowałem jak handlowaliśmy Nolanem :)

Chyba że chcesz ściągnąć szczękowca bez odpinania szczęki - to jest nie lada wyczyn! :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-30 09:59:59 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Mam dwa szczękowce i potwierdzam, że waga nie jest zaletą, jednak idzie się przyzwyczaić i teraz nie zwracam już na to uwagi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-30 10:34:56 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2015-06-02 19:31:51
Posty: 92
Lokalizacja: Podbeskidzie
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Fz6N
rhazz napisał(a):
Chyba że chcesz ściągnąć szczękowca bez odpinania szczęki - to jest nie lada wyczyn! :mrgreen:

Obecnie mam ze stałą szczęką, dlatego myślałam też właśnie o kasku z możliwością otwierania szczęki :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-30 10:44:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-06-18 08:22:25
Posty: 17
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Załóż kominiarkę pod kask, to Ci uszu rwać nie będzie przy ściąganiu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2017-03-30 11:04:52 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2015-06-02 19:31:51
Posty: 92
Lokalizacja: Podbeskidzie
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Fz6N
vidark napisał(a):
Załóż kominiarkę pod kask, to Ci uszu rwać nie będzie przy ściąganiu :)

Przy kominiarce tak było :] ale może to taki model, bo przy scorpionie już tego nie ma, dlatego zastanawiam się czy jego lekkość nie przebije otwieralności nolana :]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 115  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org