Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 115  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-24 22:23:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
glenroy napisał(a):
bober napisał(a):
ja ostatnio kupiłem srebrne lustro do hjc fg-st i prawde mowiac jestem rozczarowany, widze w niej poswiate pojej twarzy i noska nie wiem z jakiej racji to się tam odbija ale denerwuje...


Coś za coś, jakby nie patrzeć masz tam warstwę lustra, więc odbija też część od strony kasku, praktycznie w każdym garnku z lustrem było to samo. Kup sobie okulary przeciwsłoneczne z lustrem, też będą Ci odbijać część obrazu z wewnętrznej strony. Osobiście lubię lusterka i jakoś przyzwyczaiłem się do tego, że widzę czasami swój nos, czy przy jeździe ze słońcem z boku czy za plecami czasami widzę niebieskie refleksy [mam niebieskie lustro] od wewnętrznej strony wizjera. Lustra mają swoje wady, ale mają też i swoje zalety, jak wszystko :).


no juz tez sie przyzwyczajam ale jakbys slyszal o kims kto by chcial wymienic szybke ciemna za lustro hjc 20m to smialo do mnie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-24 22:23:47 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-09-30 23:07:30 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Witam Panowie i nieliczne Panie. Mam 2 sprawy kaskowe i liczę na Waszą pomoc :)
Ostatnim moim zakupem na ten sezon był Shark Skwal ten ze świecącymi diodami. Zakup dość impulsywny i jak się okazuje lipa. Otóż po raz drugi pękł mi wizjer i w necie niestety można znaleźć mnóstwo informacji na temat tej przypadłości (wada konstrukcyjna). Pytanie co z tym dalej działać, czy zgłosić zwykłą (kolejną) reklamacje i liczyć że kolejny raz nie pęknie czy żądać od sklepu zwrotu kasy?? Ktoś coś poradzi ma jakieś doświadczenie w takiej sytuacji??

Kolejna sprawa to zakup na kolejny sezon nowego garnka.
Budżet to max 1500 pln.
Firmy raczej żadnej nie preferuję.
Kształt raczej jak obecny Shark aniżeli jajko Araia.
Blenda, pinlock...
Tyle dajcie jakieś typy za czym się rozglądać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-01 23:23:18 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Dzej003 napisał(a):
Witam Panowie i nieliczne Panie. Mam 2 sprawy kaskowe i liczę na Waszą pomoc :)
Ostatnim moim zakupem na ten sezon był Shark Skwal ten ze świecącymi diodami. Zakup dość impulsywny i jak się okazuje lipa. Otóż po raz drugi pękł mi wizjer i w necie niestety można znaleźć mnóstwo informacji na temat tej przypadłości (wada konstrukcyjna). Pytanie co z tym dalej działać, czy zgłosić zwykłą (kolejną) reklamacje i liczyć że kolejny raz nie pęknie czy żądać od sklepu zwrotu kasy?? Ktoś coś poradzi ma jakieś doświadczenie w takiej sytuacji??

Kolejna sprawa to zakup na kolejny sezon nowego garnka.
Budżet to max 1500 pln.
Firmy raczej żadnej nie preferuję.
Kształt raczej jak obecny Shark aniżeli jajko Araia.
Blenda, pinlock...
Tyle dajcie jakieś typy za czym się rozglądać :)


Co do problemu z kaskiem, masz prawo do żądania usunięcia wady, wymiany towaru na nowy, obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy - rękojmi, z tym że to ostatnie dotyczy tylko tzw. wad istotnych, nie wiem czym konkretnie określa się wady istotne, ale pękający wizjer w kasku motocyklowym to imo cholernie istotna sprawa i w tą stronę bym szedł, tym bardziej, że kask był już raz w naprawie gwarancyjnej i usterka ponownie wystąpiła, o czym również w oświadczeniu o odstąpieniu od umowy nie można zapomnieć :).

Co do nowego kasku, do 1500zł masz na prawdę całkiem szeroki asortyment, masz np. HJC FG-ST, HJC R-PHA ST - mam obydwa i RPHA jest świetny :), jeżeli się nie zraziłeś do producenta, masz jeszcze Sharka Speed-R. Dobre rzeczy słyszałem też o Nolanie N87, tak samo jak o kaskach ICON-a, Airmada i podobno genialnym Airframe Pro :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-01 23:28:22 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Dzięki za info biorę się za oglądanie wymienionych :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-05 08:23:24 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-04-17 10:16:00
Posty: 182
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Gsx-r k8
Dzej003 napisał(a):
Witam Panowie i nieliczne Panie. Mam 2 sprawy kaskowe i liczę na Waszą pomoc :)
Ostatnim moim zakupem na ten sezon był Shark Skwal ten ze świecącymi diodami. Zakup dość impulsywny i jak się okazuje lipa. Otóż po raz drugi pękł mi wizjer i w necie niestety można znaleźć mnóstwo informacji na temat tej przypadłości (wada konstrukcyjna). Pytanie co z tym dalej działać, czy zgłosić zwykłą (kolejną) reklamacje i liczyć że kolejny raz nie pęknie czy żądać od sklepu zwrotu kasy?? Ktoś coś poradzi ma jakieś doświadczenie w takiej sytuacji??

Kolejna sprawa to zakup na kolejny sezon nowego garnka.
Budżet to max 1500 pln.
Firmy raczej żadnej nie preferuję.
Kształt raczej jak obecny Shark aniżeli jajko Araia.
Blenda, pinlock...
Tyle dajcie jakieś typy za czym się rozglądać :)



Widziałem w sieci ostatnio shoei X-spirit III biały koleś chciał odsprzedać za 1800 zł . Kumpel ma w malowaniu i miałem go na głowie ,zamieniłem się na mojego arai na kilka naście km z kumplem kask jest mega. poszukasz a na pewno znajdziesz coś w podobnych plnach :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-06 21:37:43 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Kolega chce kask z blendą, a tu się poleca torowego, bo nawet nie sportowego x-spirita :D

Odsprzdać, czyli co, używka?

Polecam Nolan N87 albo kaski Scorpion, ale teraz nie pamiętam konkretnego modelu z blendą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-06 21:44:59 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Ja polecam Shark Speed-r Carbon. Używam od ok. 2 mcy i jestem bardzo zadowolony, na moją banie pasuje idealnie. W tej cenie ciężko o lepszy kask.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-07 12:49:32 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Wczoraj przymierzałem HJC RPHA ST i Shoei GT Air oba bardzo fajnie leżały mi na dyni ale HJC wygrywa ceną i prawdopodobnie w niego będę celował.
Co do Shark to tą firmę będę omijać z daleka za sprawą ich super pękających szybek, zobaczymy czy zwrócą kasę za kask.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-07 13:00:59 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Używam sharka evo-one cały sezon, jakieś 8k km...
Nic mi nie pęka. Jest głośny, ale to szczęka, więc nie ma się co dziwić. W trasy latam w zatyczkach. Wygodny i godny polecenia, jeżeli ktoś szuka szczęki. Nic się nie popsuło, nic nie urwało.
Kumple piszą, że w zestawie pinlock się rysuje przy otwieraniu, ale jeszcze nie używałem, choć wierzę im na słowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-07 13:09:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Dzej003 napisał(a):
Wczoraj przymierzałem HJC RPHA ST i Shoei GT Air oba bardzo fajnie leżały mi na dyni ale HJC wygrywa ceną i prawdopodobnie w niego będę celował.
Co do Shark to tą firmę będę omijać z daleka za sprawą ich super pękających szybek, zobaczymy czy zwrócą kasę za kask.



Z informacji jakie udało mi się wyszukać tylko model, który używałeś miał problemy z pękającym wizjerem. Przed zakupem swojego przeszukałem sieć i nie znalazłem ani jednej informacji o pękającym wizjerze w tym modelu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-07 14:54:51 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-08 23:24:29
Posty: 32
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 S2
Ale złe wrażenie pozostało.

Ja jeżdżę w Cabergu Ego i kask jak dla mnie spoko, wygodny, wystarczająco aerodynamiczny i w lato przewiewne, a co z a tym idzie to dość głośny, ale cały czas w zatyczkach jeżdżę więc mi to nie przeszkadza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-13 20:45:57 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Sprawa z Sharkiem i pękającym wizjerze się wyjaśniła czyli zwrot kasy z czego jestem bardzo zadowolony.
Dziś zaprezentowano nowe malowanie Icon Airmada na Halloween i musze przyznać że robi wrażenie i często się nabieram na takie aspekty wizualne zamiast skupić się na jakości a nie oceniać po okładce ale cóż.
Ten sezon dla mnie kończy się w sobotę prawdopodobnie więc raczej poczekam z zakupem do nowego sezonu i tu pytanie czy wypatrywać coś nowego, jakaś premiera? Ma wyjść jakiś fajny nowy model bo niezbyt jestem w temacie?
Czy czychać na dobrą cenę HJC RPHA ST lub Shoei GT Air?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-13 21:35:38 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Zaczekaj na RYD

Sent from my MotoG3 using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-13 22:02:49 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-05-18 01:12:52
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa/Bielany
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 07 Black
Brak blendy więc odpada...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-10-13 22:18:17 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Nowy C4 Schubertha wyszedl...

Sent from my MotoG3 using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 115  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org