Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-09-05 12:55:20 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
Witam wszystkich, jestem ciekawy w jakich kombinezonach skórzanych jeździcie i jakie moglibyście polecić.
Do tej pory jeżdżę w tekstylu, ale że zbliża się koniec sezonu (a w tym mototarg na Słodowcu w Wawie) to pomyślałem że jest to dobra okazja na przymiarki i ewentualny zakup.
Zazwyczaj jeżdzę tylko w weekendy koło komina. To mój pierwszy sezon, w żadnej długiej trasie nie byłem, max 150km w jedną stronę.
Ograniczeniem są pieniądze. Nie przekonujcie mnie do Dainesa czy Alpina bo i tak ich nie kupię (chyba że się trafi tania używka). :)
Co do kwoty to max 1000-1500zł. Dziewczyna jako pasażer też szuka w tych granicach.
W tych granicach widziałem na alle dość ładne kombi damskie i męskie Tschula. Są też Probikera np. damski PRX-8 i męski PRX-9.
A wy w czym jeździcie? Co polecacie? Tylko w razie czego piszcie dokładny model kombi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-05 12:55:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-09-06 20:04:51 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-08-14 23:59:33
Posty: 140
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS6 06
Poszukaj AMX jeżeli zależy Ci na kwocie a jednocześnie żeby był bezpieczny albo FLM, ale to są kombi raczej bez podpinek i wywietrzników, także w nich tylko z termicznymi gaciami i bluza bo nie zdejmiesz ich z siebie jak się spocisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-06 21:44:50 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Ja latam w Tschulu- bardzo fajna jakość z dobrą kase. (Niestety) miałem okazje przetestować go w starciu z asfaltem i troszke się poobcierał miejscami, ale za to ja nawet nie poczułem upadku. Mój akurat jest z tych bardziej sportowych, ale z tego co wiem to są też takie zestawy z podpinkami, etc, tylko może tak być że trzeba będzie oddzielnie kurtke i spodnie kupić żeby taki mieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-06 22:09:43 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
w tej kasie-można spokojnie kupic markowe dobre kombi w zagranicznym sklepie int...może nie bedzie to tego roczny model, ale niezle kombi, za polowe kwoty wymaganej nawet w okazyjnych ofertach u nas..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-06 23:00:54 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
miki napisał(a):
w tej kasie -można spokojnie kupic markowe dobre kombi w zagranicznym sklepie int...może nie bedzie to tego roczny model, ale niezle kombi, za polowe kwoty wymaganej nawet w okazyjnych ofertach u nas..

Jasne, można, tylko należy pamiętać że raczej nie wymienimy rozmiaru gdyby coś nie pasowało, a i o gwarancji często można zapomnieć- a to już nie każdemu pasuje. No i trzeba troche cierpliwości i szczęścia, bo te najlepsze oferty nie są tak często spotykane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-08 10:27:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2005-09-22 21:42:55
Posty: 448
Lokalizacja: V-Boyen
Nie, no jak na fazera to tylko taki:
http://allegro.pl/kombinezon-dainese-ya ... 65957.html
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-08 10:48:16 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-07-22 23:07:03
Posty: 121
Lokalizacja: LWL, LU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs1000 kobalt 02
Jeśli chcesz nowy i szybko to tschull, czy ozone, choć te drugie marne są, tschull sporo znajomych ma i nie marudzą póki co.
Osobiście polecam polowanie, o czym wspomniał miki, mnie się udało wyrwać nówkę berika za 1400 zł, tylko sporo cierpliwości trzeba ale się da.

Można też polować na używki w cenie tschulla, co moim zdaniem wychodzi chyba najkorzystniej, bo czasem naprawdę, ciekawe egzemplarze się pojawiają. Z drugiej strony jeśli nie jeździsz to Twój tekstyl w zupełności wystarczy. Kasę, którą chcesz przeznaczyć na kombiak przeznacz na jakiś wyjazd żeby się dowiedzieć, czy chcesz latać, czy nie. Jeśli w koło komina wystarczy to i nie ma co się ładować w kombiaki bo i nie są wygodne na początku, zakładanie jest kłopotliwe czasem a i waga nie należy do najniższych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-10 07:29:20 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
wojtek_lbn napisał(a):
Jasne, można, tylko należy pamiętać że raczej nie wymienimy rozmiaru gdyby coś nie pasowało, a i o gwarancji często można zapomnieć-


eee-Panie , między bajki takie bajania....idziesz do sklepu-mierzysz interesujący CIe model, szukasz go na necie, zamawiasz, kupujesz, po 4 dniach(przy zakupie w NRD) kombi w domu- szybko, pewnie, oszczędnie i zdrowo...nie piszę o tym, bom se tak umyślił, tylko własne doświadczenia opisuję(kask z Uk-pół ceny, kombi z Niemiec-40%, etc)...
oczywiście, jak Kolega wyżej napisał-nie każdemu to pasuje...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-10 09:48:08 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
miki napisał(a):
idziesz do sklepu-mierzysz interesujący CIe model, szukasz go na necie

No dobra, tylko że przecenione zwykle są starsze modele, których w sklepie już nie znajdziesz ;) (pomijam że w lublinie ciężko znaleźć w ogóle jakieś, ale to inna sprawa xd), aktualne modele trudniej trafić w dobrych cenach. Żeby nie było- nie zniechęcam do takich zakupów, tylko trzeba sobie rozważyć wszystkie za i przeciw najpierw :beer:
Natomiast co do cen to fakt, z UK można koło połowy taniej kupić, ale ja w końcu nic nie upolowałem i kupiłem Tschula wcześniej wspomnianego- głównie ze względu na to, że jestem wysoki i dosyć chudy, a to powoduje problemy z dobraniem rozmiaru w niektórych firmach...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-10 10:38:24 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2005-09-22 21:42:55
Posty: 448
Lokalizacja: V-Boyen
miki napisał(a):
....idziesz do sklepu-mierzysz interesujący Cie model, szukasz go na necie, zamawiasz, kupujesz, po 4 dniach(przy zakupie w NRD) kombi w domu- szybko, pewnie, oszczędnie i zdrowo...

No jest jeszcze kwestia uczciwości wobec sprzedawcy, u którego mierzyłeś kombi. Ja jakoś nie mam sumienia iśc i udawać, że jestem zainteresowany, mierzyć, oglądać, cmokać i powiedzieć "to ja jeszcze w domu pomyślę", a zaraz za drzwiami sklepu już zamawiać przez internet. Albo mierzę, wybieram i kupuję na miejscu, albo kupuję taniej, ale ryzykując i licząc się z tym, że przyjdzie coś nie takiego jak sobie życzyłem.
Oczywiście, że zdarzało mi się mierzyć kombinezony czy kaski różnych producentów i ich nie kupić - ale nigdy nie robiłem tego tylko w takim celu, żeby wiedzieć jaki mam sobie zamówić przez internet. Uważam, że to jest nie fair wobec sprzedajacego, przed którym udaję zainteresowanego kupującego.
Często słyszę argument "a oni są fair, że sprzedają towar 2x drożej?". To zależy za ile sprzedawca kupił dany przedmiot. Każdy ma prawo do zarobku, ale często jest przecież tak, że pojedynczy sprzedawca sam kupuje niewiele taniej niż później oferuje, podczas gdy zagraniczne sieci mają ten sam towar znacznie taniej.
To raz.

A dwa, że sprzedający zagranicą nie zawsze oferują wysyłkę do PL, a nawet jezeli tak, to często jest ona b. kosztowna. No i to co pisał wojtek_lbn, gwarancja nawet jeżeli jest - to odsyłanie rzadko kiedy się kalkuluje. Kiedyś będąc w UK kupiłem kurtkę, skórzaną, która mi cała popękała po niecałym sezonie - źle wyprawiona skóra była chyba, bo po prostu jakby sparciała. I niestety, możliwości zwrotu praktycznie żadne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-10 14:02:21 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Up to ja mam podobnie i z własnego doświadczenia wolę mieć gwarancję i sklep w którym ją zrealizuję - nie muszę kupować danego modelu kombi w momencie gdy wchodzi na półkę a zatem i w odpowiednio wyższej cenie, dwa to kupowanie po sezonie ale nie pod koniec zimy - też coś można upolować i zmierzyć na miejscu i urwać kilka groszy z ceny :D
Pomimo, że tak jak kolega Groszek nie lubię takiego ściemniania to wiem, że oni to mają wliczone w ryzyko :D
Najlepsze są sklepy, które (dwa spotkałem w Wawie) ten sam asortyment w sklepie mają na pólce droższy niż oferowany np. na alledrogo - a odbiór w tym samym sklepie co droższa oferta stacjonarna :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-10 16:31:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-13 16:55:41
Posty: 279
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: WR 426 SM MX
A ja czekam na wyprzedaż w Intermotors :twisted: Czasami są ceny takie, że się nie zastanawiam - tylko kupuję :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-11 21:52:29 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
Groszek napisał(a):
No jest jeszcze kwestia uczciwości wobec sprzedawcy, u którego mierzyłeś kombi.

no, tak..może i kwestia etyki..dla wybielenia siebie dodam, ze ja swoje kombi kupowalem w ciemno, nie mierzac go w innym sklepie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-12 12:22:48 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-02-12 15:33:02
Posty: 20
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Telefon: nokia
Obecne moto: FZ6 FAZER
Jacek_L napisał(a):
A ja czekam na wyprzedaż w Intermotors :twisted: Czasami są ceny takie, że się nie zastanawiam - tylko kupuję :)

A kiedy będą mieć taką wyprzedaż?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-12 12:46:02 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
zawsze w zimie jest

http://intermotors.pl/news.php?id=1349423249


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org