Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-10-13 21:35:58 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-28 20:54:27
Posty: 125
Lokalizacja: Turek
Płeć: Mężczyzna
Telefon: posiadam;)
Obecne moto: FZS 600 03r
Chciałbym na nowy sezon skompletować sobie strój i mam straszny mętlik w głowie- skóra czy tekstyl? Do tej pory latam wokół komina- maks 300km od domu. Planuje w przyszłości dłuższe wypady.
Po jednej stronie stoją:
http://moto-planet.pl/index.php?p36,kurtka-tekstylna-seca-motaro
http://moto-planet.pl/index.php?p46,spodnie-seca-bushido-ii.
natomiast na przeciwko staje:
http://allegro.pl/kombinezon-skorzany-tschul-725-titanium-i3615725382.html.
Buty jakie posiadam to Alpiny SMX5.
Liczę na waszą pomoc w wyborze, może ktoś posiada w/w ciuchy i dorzuci swoją opinie. To są tylko moje propozycje. Z chęcią rozważę inne. Jeżeli chodzi o budżet to powiedzmy, że 1300-1400. Myślę, że odpada zakup bez przymiarki ponieważ mam 173cm i 90kg. Pierwszy komplet mam do przymierzenia w mieście, drugiego musiałbym szukać sklepu w okolicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-13 21:35:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-10-13 21:47:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-04-10 10:53:36
Posty: 452
Lokalizacja: W-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: 1198
Ja bym brał skórę, choćby i z ciula. W tych pieniądzach kupisz całkiem niezłe kombi "tańszych" marek. Szukaj, przymierzaj ile wlezie a potem szukaj taniej rozmiaru w necie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-13 22:40:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
hmm ciężka sprawa... i w zasadzie ilu ludzi tyle pewnie opinii będzie lol...
skóra jest bezpieczniejsza (jeśli chodzi o tarcie po powierzchni bo jak przywalisz w słupek czy krawężnik to co byś nie miał na sobie to pewnie się połamiesz lol), natomiast jak dla mnie tekstyl wygodniejszy. Przy tekstylu masz możliwość zakupu opcji wielowarstwowej i modyfikować sobie przy różnej pogodzie. Jak jest ciepło zdejmiesz ocieplenie i membranę i masz większą przewiewność. W skórze w lecie nawet jak perforowana to i tak będzie cieplej.
Kwota która dysponujesz nie pozwala raczej na zakup szałowego kompletu skórzanego ale szukaj bo sezon się kończy i wiele promocji. Ale moim zdaniem w tej cenie dostaniesz dobrej jakości tekstyl i słabszej jakości kombi skórzane. Stąd bym szukał raczej tekstyla.
Poszukaj może raczej jakiej modeki bo chyba lepsza niż seca.
Słabo tylko z tymi Twoimi wymiarami lol może spróbuj zrzucić te parę kilo to łatwiej będzie coś znaleźć ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-13 22:47:44 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
tekstyl bardziej uniwersalny- chociaz co do tego co pisał jarząbek- za tą kase z tekstyli można dostać przyzwoitą kurtkę a nie cały set...

jak ma byc jak najlepiej nic tylko grzebac po promocjach...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-13 22:56:40 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Co do wyboru w tym budżecie- jak nowa skóra z gwarancją to tylko Tschul (mam- polecam, sprawdzałem go tez w warunkach bojowych- z asfaltem się zmierzył...), ewentualnie polowanie na jakieś wyprzedażowe "bardziej markowe". Tekstyl- sprawdź sobie i rozważ ciuchy firmy Motona, to stosunkowo nieduża "nasza" firma, ale znam pare osób które mają ich ciuchy i wszyscy chwalą. Sam rozważam kupno kurtki tej firmy, oglądałem je już i wygląda naprawde fajnie i bardzo porządnie, chyba się skusze. Cenowo- 1100zł za komplet kurtka+spodnie (poza sezonem nawet taniej).

Co do tego co wybrać- temat przewijał się na tym forum, na innych też- poszukaj, nie warto pytać po raz kolejny bo chyba już wszystko zostało powiedziane... Przejrzysz za/przeciw obu materiałów i sam zdecydujesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org