Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-01-15 23:20:34 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-04-13 23:59:48
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
Stare tekstylne szmaty są już mocno zużyte, więc na ten sezon postanowiłem sobie sprawić prezent pod tytułem "mój pierwszy skórzany kombi". Mój wybór padł na dwuczęściowy Dainese - są fajne promocje i wyprzedaże modeli z zeszłego sezonu, to postanowiłem skorzystać.
Mam 185 cm wzrostu i 87 kg wagi. Mierzyłem w różnych sklepach różne modele w rozmiarach od 48 (prawie się nie dopinała kurtka, nie mówiąc o spodniach) po 52.
Dzisiaj mierzyłem w sklepie rozmiar 50 i spodnie nie chciały się dopiąć (prawie bym sobie przyrodzenie zgniótł). Wziąłem więc rozmiar 52. Z początku dziwne wrażenie, trochę przyciasnawy, ale po godzinie łażenia po sklepie było już odrobinę lepiej i zacząłem czuć się w nim dobrze. Kupiłem.
Pochodziłem jeszcze parę godzin po domu i wydaje mi się, że dopasował się świetnie - spodnie leżą elegancko i nie są ciasne, kurtka fajnie leży i nie odstaje. Protektory leżą tam gdzie trzeba. Ruchy są trochę ograniczone, ale w niezbyt dużym stopniu.
No ale teraz pojawia się zgryz - podobno te skórzane szmaty lubią się mocno rozciągać po pewnym czasie. Gdyby ich dopasowanie było takie jak teraz byłoby spoko, ale czy to nie będzie tak, że po miesiącu/dwóch wszystko stanie się za luźne i zacznie wisieć jak wór Juranda? Jakie macie z tym doświadczenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-15 23:20:34 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2014-01-15 23:25:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Jak kupiłem pierwszą skórę, hmmm... w sumie kupiłem tylko jedną :D , to po przymiarce mówię - za ciasne! Przymierzyłem rozmiar większy i tak niby dobry, leciutko luźny - będzie OK. Jednak dzięki radzie sprzedawcy kupiłem ten mniejszy. Pierwsza jazda w skórze - bolało mnie wszystko, siedziałem na moto jak z prętem wbitym w kręgosłup, a każdy ruch nogi był bolesny jakby mi ją ktoś przygniatał. Po każdej jeździe było lepiej i lepiej, aż po kilku jazdach kombinezon był IDEALNY ;)
Musiałbyś się przejechać moim zdaniem bo z chodzenia po domu to on się chyba dobrze nie ułoży :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-15 23:34:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-04-13 23:59:48
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
bierny napisał(a):
Jak kupiłem pierwszą skórę, hmmm... w sumie kupiłem tylko jedną :D , to po przymiarce mówię - za ciasne! Przymierzyłem rozmiar większy i tak niby dobry, leciutko luźny - będzie OK. Jednak dzięki radzie sprzedawcy kupiłem ten mniejszy. Pierwsza jazda w skórze - bolało mnie wszystko, siedziałem na moto jak z prętem wbitym w kręgosłup, a każdy ruch nogi był bolesny jakby mi ją ktoś przygniatał. Po każdej jeździe było lepiej i lepiej, aż po kilku jazdach kombinezon był IDEALNY ;)
Musiałbyś się przejechać moim zdaniem bo z chodzenia po domu to on się chyba dobrze nie ułoży :D


Tylko ta, którą kupiłem podczas przymierzania też była dość ciasna. O luzie nie było tam mowy. Czułem się trochę jak mumia z rękami odstającymi do przodu. Nie było mowy, żeby nawet na siedząco założyć buty. A jak chcę wstać z pozycji siedzącej to muszę się "odepchnąć" rękami od siedziska:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-16 09:16:28 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Lexx

Myślę, że będzie dobry :)
Ja po pierwszej jeździe żałowałem tego kombinezonu, bo bolało mnie wszystko jak po pierwszym od lat, całym dniu na siłowni :D

Dosłownie kilka jazd w tych ciuchach i się idealnie do Ciebie dopasuje.

I przynajmniej w moim przypadku, a mam adrenaline'a a nie dainese (czyli o dobre kilka półek niżej), przez cały sezon nic się nie rozciągnęło w takim stopniu, żeby mi coś obwisało za luźno. <--- trochę dziwne sformułowanie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-16 10:45:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-05-19 22:40:18
Posty: 142
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 2008
Skóra się nie rozciągnie - jedynie się dopasuje :) Jedynie trzeba uważać po mocnym deszczu - jak skóra mocno namoknie to po wyschnięciu trzeba ją od razu mocno napastować olejkiem/środkiem do skóry bo jak nie to nie tylko że się zrobi twarda ale się może skurczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-18 01:42:52 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
Ja kupiłem RST super kombi, przymierzam myślę za ciasne będzie mówię do znajomego sprzedawcy a on złapał w paru miejscach za skórę i dał mi do założenia jeszcze mniejszy ledwo się wcisnełem no i sam teraz stwierdzam żę kombi musi być dobrze dopasowane. pierwsze jazdy to ręce poniżej łokci drętwiały ale później miód malina tak samo z zamkiem 360* trzeba tą sztukę opanować ;P .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org