Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-06-28 23:51:32 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-04-25 10:13:04
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBR F4i Sport 2001
Witam serdecznie szanownych kolegów,

na wstępie przepraszam za temat, który pewnie nie jeden z was uważa za wyczerpany przez czeluścia INTERNETU. Noszę się z zamiarem zakupu pierwszego kasku. Nie chcę kupić najtańszego, wiem ile warte jest zdrowie itd itp. Poczytałem dość sporo na temat kasków i wydaje mi się, że jestem głupszy niż przed studiowaniem...

Pewnego dnia przeszedłem się do jednego z sieciowych sklepów mających w nazwie i moto i akcesoria i pogadałem z kolegą, w celu doradzenia kupna kasku. Przedstawiłem mu oczekiwania : blenda, pinlock i defletktor. Zapytałem, co myśli o SHARKu VISION, SPEED-R...szybko temat przeskoczył na SHOEI GT-AIR - pułap cenowy prawie 1000zł większy. Jego argumenty to takie, że SHOEI to SHOEI, 5lat gwarancji, nawet czyszczenie robią w sklepie; niewiele droższy, mogę część spałacać w ratach, a nie będę żałował. Zaszedłem do domu,chciałem poczytać o kasku, sprawdziłęm test SHARPa - 3 gwiazdki (http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/shoei-gt-air)....Płacić za kask taką kasę i 3 gwiazdki?

Zacząłem przetrząsać Internet - każdy poleca XR1100 - 5gwiazdek w teście SHARPa, ale kask jest już wycofywany - więc też mieszane uczucia. W jego miejsce wszedł NXR. Nie wiem, jak wypada w SHARPie, ale kosztuje 1900 i nie ma blendy. Mógłbym to przeżyć, zwłaszcza,że jak poczytałem, że kaski bez blendy są bezpieczniejsze, ale płacić za kask 1900, dokupić szybę... $$ rośnie lawinowo.

W kolejnym kroku zerknąłem na kaski HJC. Kask RPHA10 plus. Bardzo zachwalany w testach (https://www.youtube.com/watch?v=8uaTtsIgBgw, http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... duktu=1916). Zakup za około 1400zł - a w zestawie mamy defletkor, pinlock, 2 szybę, torbę na kask. Jest jednak jeden minus tego kasku - 3 gwiazdki w teście SHARP(http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-r-pha-10) - teoretycznie wykonany w zaawansowanej technologii (połączenie włókien carbonu, aramidu i włókna szklanego), ale brak odpowiedniej ochrony bocznej.

Został jeszcze jeden kask - średnio zachwalany, dobrze wyposażony, ma 5gwiazdek w SHARPie, kosztuje 800 - HJC IS-17 (http://www.scigacz.pl/HJC,IS-17,uniwers ... 22658.html, https://www.youtube.com/watch?v=UfP0UqE6XLc, http://sharp.direct.gov.uk/testsratings ... duktu=1917).

Szanowni koledzy - mam nadzieję, że podpowiecie konkretnie, rzeczowo. Chcę wydać na kask ok 1500zł (+-). Najważniejsze cechy to bezpieczeństwo, wyciszenie i na 3 miejscu wyposażenie. Może wy podpowiecie inne typy. Może opowiecie o waszych przemyśleniach na temat kasków i testów SHARP.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-28 23:51:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-06-29 10:14:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-06-18 19:10:10
Posty: 73
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: R1 RN09
HJC RPHA 10 PLUS, nie zastanawiaj sie nawet


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-29 11:14:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Pierwszym moim kaskiem kupionym w zeszłym roku był szczękowy LS2. Miał blendę, pinlocka, kurtynę i szybko mnie zdenerwował. Zaczął trzeszczeć i był bardzo głośny. W zimę poszukałem jakiejś promocji i kupiłem nowego GT-Aira po namowach kolegi (który go ma). Mogę przyznać że kolega wiedział co poleca. Ja dałem za swojego 1500 zł :). Kask ma wydajną wentylację ale przy większych prędkościach (choć to może być też uzależnione od typu motocykla). Jest cichszy od wspomnianego pierwszego ale wiadomo przy większych prędkościach to i w nim zaczyna robić się głośno. Ma blendę (bez niej nie wyobrażam sobie kasku) której otwieranie i zamykanie jest mega wygodne. Blenda nie zmienia rzeczywistości jak patrzymy przez nią. Jedynie co to przy zamkniętej szybie w gorące dni w mieście paruje :). Ale wiadomo przy małych prędkościach to i wentylacja słabo działa. Posiada wyjmowany nosek i kurtynę podbródka. Przy wyjętej kurtynie robi się wygwizdówek ale też w czasie jazdy potrafią jakieś zwłoki wpaść do środka :). Co do szybki po włożeniu kasku na głowę miałem wrażenie że widzę naprawdę bardzo dużo. Szyba posiada wielostopniowe otwieranie (jest płynne) z tzw. rozszczelnieniem. Nie wiem co do końca daje to rozszczelnienie ale jest :). Szybka mimo tego co o niej mówią potrafi się zarysować. Pinlock działa i nie ogranicza pola widzenia ponieważ jest praktycznie mocowany do krawędzi szyby.
Teraz skorupa - tu mogę powiedzieć że aerodynamika kasku przy dużych prędkościach jest super. Brak unoszenia kasku do góry przy prędkościach do 17zł. Później trzeba już się składać na motorze :). Patrzenie w bok przy prędkościach 10-14zł nie jest problemem. Przed kupnem polecam przymierzyć aby dobrze dopasować rozmiar ale też zobaczyć czy wogóle głowa przez otwór wchodzi a później nie jest za luźno - bo też może tak być. Kask jest w trzech skorupach stąd może być ten problem.
A co do samej marki. Ja postawiłem na tradycję - a wiadomo ona musi kosztować. Fajną sprawą są organizowane eventy typu: darmowe serwisy (jak coś przestaje działać to wymieniają) a w ich trakcie możesz wypożyczyć inny kask. Ostatnim razem wziąłem na testy NXR-a - czyli następcę XR1100. Kask pod względem wentylacji super, hiper, mega extra!!!!. Jedna rzecz ew. jeśli bym się nad nim zastanawiał przed zakupem to brak blendy. 5 lat gwarancji to dosyć długie bezpieczeństwo w razie "W".

Co do RPHA to zastanawia mnie tylko w jego przypadku sięganie do cycka przy otwieraniu szyby oraz blendy na górze kasku. A tak to trzeba by było przyjrzeć się mu bo wygląda fajnie. Ja mimo tego jestem fanem SHOEI-a :) a następny kask to będzie pewnie następca NXR-a :)

P.S. Są dystrybutorzy którzy robią również akcje testów za free kasków w czasie których bierzesz, jeździsz a później kupujesz jeśli pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-29 14:13:36 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Z RPHA brał bym raczej nowego ST niż 10+, jest cichszy, ma lepszą wentylację, fajną blendę, która obsługiwana jest z boku kasku nie "cyckiem" na górze :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-29 17:15:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Z wymienionych ja bym szedł w HJC 17 albo rozwazył bym też opcje AGV HORIZON (z blendą). Ja mam taki i sobie chwilę!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-29 19:19:11 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Lakfie

generalnie mogłeś się podpiąć pod temat viewtopic.php?f=29&t=141 żeby nie tworzyć kolejnych o tej samej tematyce,
tak jak napisałeś temat rzeka i w zasadzie wyczerpany w necie więc zakładanie kolejnego jest bez sensu. Poczytaj temat powyżej, poczytaj co piszą ludzie na forum.motocyklistow i będziesz znał opinie dużej grupy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-30 08:14:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-04-25 10:13:04
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBR F4i Sport 2001
Dziękuję wszystkim kolegom, zamykam i tam sie podpytam. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org