Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-09-06 13:39:09 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-09-06 13:29:34
Posty: 8
Płeć: Kobieta
Obecne moto: przed zakupem
Witam wszystkich serdecznie, świeżo dołączyłam do grupy, jestem w trakcie robienia prawka i kompletuje strój.
Chciałam się dowiedzieć coś więcej od ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie.

Planuję zakup motocykla szosowo-turystycznego Fazera 600 albo Bandita 600, chciałabym kupić bezpieczne buty (planowałam koło 600 zł) rękawice (200 zł) oraz kombinezon (1.5k).
Czy jesteście mi w stanie coś doradzić? Na co zwrócić uwagę? Czym się kierować?
Zakupy pewnie stacjonarnie - Kraków.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 13:39:09 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2021-09-06 13:51:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
temat rzeka - opcja szukaj prawdę Ci powie :)
W tej kasie da się wyrwać shimę, rebelhorna, 4ride, może jakąś secę, może jakąs modekę. Ogólnie tysiącpięćsetstodziewięćset opcji do wyboru ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 14:04:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
EwkaEwka napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie, świeżo dołączyłam do grupy, jestem w trakcie robienia prawka i kompletuje strój.
Chciałam się dowiedzieć coś więcej od ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie.

Planuję zakup motocykla szosowo-turystycznego Fazera 600 albo Bandita 600, chciałabym kupić bezpieczne buty (planowałam koło 600 zł) rękawice (200 zł) oraz kombinezon (1.5k).
Czy jesteście mi w stanie coś doradzić? Na co zwrócić uwagę? Czym się kierować?
Zakupy pewnie stacjonarnie - Kraków.

Pozdrawiam :)
Zwróć uwagę przy kombinezonie na typ ochraniaczy - jak coś to je wymień na lepsze (poświęć z budżetu na buty jak trzeba)

W Krakowie jest Maciej w Legato z mogilskiej , Michał na Prostej z mm dawnego
Motorissmo na balickiej też polecam

Co do kombi to rozumiem skóra spróbuj dainese lub alpine ale możesz przekroczyć budżet

Na modeke moi znajomi narzekali na jakość ale cena robi swoje

Buty sidi damskie są Ok te krótkie - nie pamietam modelu
Ja mam tcx krótkie i są Ok a kupowałem za 4 stówki

Na ciepłe dni fajna jest kurtka rst ventilator ale raz tekstyl dwa po 3 latach zaczyna mieć defekty na szwach (nie dbam zbytnio może dlatego)

Rękawice z serii sp z alpine są super !! Polecam

Co do reszty to komplet bielizny termicznej daje radę

Ogólnie lepiej wydać więcej na ciuchy bo to teoje bezpieczeństwo niż tu oszczędzać

Co do motocykli polecam fz6 fajne moto aczkolwiek na początek swojej przygody sugeruje abyś kupiła coś słabszego do nauki (Suzuki gs500 lub Honda cb500 cebula) po roku lub dwóch zmień na 600 lub coś innego

Jak dla mnie kupowanie odrazu moto pod 100 km jest ryzykiem ze względu na ograniczone umiejętności choć niektórzy się rodzą z benzyna we krwi

Niemniej powodzenia w zakupach i zdawaniu egzaminu lwg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 14:24:10 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-09-06 13:29:34
Posty: 8
Płeć: Kobieta
Obecne moto: przed zakupem
rhazz napisał(a):
temat rzeka - opcja szukaj prawdę Ci powie :)
W tej kasie da się wyrwać shimę, rebelhorna, 4ride, może jakąś secę, może jakąs modekę. Ogólnie tysiącpięćsetstodziewięćset opcji do wyboru ;)


Dziękuję!
czy taki zestaw jest w miarę bezpieczny Waszym zdaniem? A akcesoria "porządne"?
https://allegro.pl/oferta/shima-strato- ... 1115357989

https://allegro.pl/oferta/shima-d-tour- ... 9737671440
https://allegro.pl/oferta/shima-modena- ... 9951606799


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 14:28:59 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-09-06 13:29:34
Posty: 8
Płeć: Kobieta
Obecne moto: przed zakupem
bizoon86 napisał(a):
EwkaEwka napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie, świeżo dołączyłam do grupy, jestem w trakcie robienia prawka i kompletuje strój.
Chciałam się dowiedzieć coś więcej od ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie.

Planuję zakup motocykla szosowo-turystycznego Fazera 600 albo Bandita 600, chciałabym kupić bezpieczne buty (planowałam koło 600 zł) rękawice (200 zł) oraz kombinezon (1.5k).
Czy jesteście mi w stanie coś doradzić? Na co zwrócić uwagę? Czym się kierować?
Zakupy pewnie stacjonarnie - Kraków.

Pozdrawiam :)
Zwróć uwagę przy kombinezonie na typ ochraniaczy - jak coś to je wymień na lepsze (poświęć z budżetu na buty jak trzeba)

W Krakowie jest Maciej w Legato z mogilskiej , Michał na Prostej z mm dawnego
Motorissmo na balickiej też polecam

Co do kombi to rozumiem skóra spróbuj dainese lub alpine ale możesz przekroczyć budżet

Na modeke moi znajomi narzekali na jakość ale cena robi swoje

Buty sidi damskie są Ok te krótkie - nie pamietam modelu
Ja mam tcx krótkie i są Ok a kupowałem za 4 stówki

Na ciepłe dni fajna jest kurtka rst ventilator ale raz tekstyl dwa po 3 latach zaczyna mieć defekty na szwach (nie dbam zbytnio może dlatego)

Rękawice z serii sp z alpine są super !! Polecam

Co do reszty to komplet bielizny termicznej daje radę

Ogólnie lepiej wydać więcej na ciuchy bo to teoje bezpieczeństwo niż tu oszczędzać

Co do motocykli polecam fz6 fajne moto aczkolwiek na początek swojej przygody sugeruje abyś kupiła coś słabszego do nauki (Suzuki gs500 lub Honda cb500 cebula) po roku lub dwóch zmień na 600 lub coś innego

Jak dla mnie kupowanie odrazu moto pod 100 km jest ryzykiem ze względu na ograniczone umiejętności choć niektórzy się rodzą z benzyna we krwi

Niemniej powodzenia w zakupach i zdawaniu egzaminu lwg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dzięki za wszystkie rady! :)
Zaglądnę do tych sklepów, z motocyklem być może przekonam sama siebie i tak zrobić, bo mimo że umiejętności są i benzyna w żyłach to pokora mi się przyda, na początek tym bardziej :)

A co myślisz o jednoczęściowym kombinezonie, ale odpinanym? Na przykład coś takiego:
https://www.4ride.pl/kombinezon-skorzan ... SQEALw_wcB


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 14:36:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
EwkaEwka napisał(a):
bizoon86 napisał(a):
EwkaEwka napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie, świeżo dołączyłam do grupy, jestem w trakcie robienia prawka i kompletuje strój.
Chciałam się dowiedzieć coś więcej od ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie.

Planuję zakup motocykla szosowo-turystycznego Fazera 600 albo Bandita 600, chciałabym kupić bezpieczne buty (planowałam koło 600 zł) rękawice (200 zł) oraz kombinezon (1.5k).
Czy jesteście mi w stanie coś doradzić? Na co zwrócić uwagę? Czym się kierować?
Zakupy pewnie stacjonarnie - Kraków.

Pozdrawiam :)
Zwróć uwagę przy kombinezonie na typ ochraniaczy - jak coś to je wymień na lepsze (poświęć z budżetu na buty jak trzeba)

W Krakowie jest Maciej w Legato z mogilskiej , Michał na Prostej z mm dawnego
Motorissmo na balickiej też polecam

Co do kombi to rozumiem skóra spróbuj dainese lub alpine ale możesz przekroczyć budżet

Na modeke moi znajomi narzekali na jakość ale cena robi swoje

Buty sidi damskie są Ok te krótkie - nie pamietam modelu
Ja mam tcx krótkie i są Ok a kupowałem za 4 stówki

Na ciepłe dni fajna jest kurtka rst ventilator ale raz tekstyl dwa po 3 latach zaczyna mieć defekty na szwach (nie dbam zbytnio może dlatego)

Rękawice z serii sp z alpine są super !! Polecam

Co do reszty to komplet bielizny termicznej daje radę

Ogólnie lepiej wydać więcej na ciuchy bo to teoje bezpieczeństwo niż tu oszczędzać

Co do motocykli polecam fz6 fajne moto aczkolwiek na początek swojej przygody sugeruje abyś kupiła coś słabszego do nauki (Suzuki gs500 lub Honda cb500 cebula) po roku lub dwóch zmień na 600 lub coś innego

Jak dla mnie kupowanie odrazu moto pod 100 km jest ryzykiem ze względu na ograniczone umiejętności choć niektórzy się rodzą z benzyna we krwi

Niemniej powodzenia w zakupach i zdawaniu egzaminu lwg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dzięki za wszystkie rady! :)
Zaglądnę do tych sklepów, z motocyklem być może przekonam sama siebie i tak zrobić, bo mimo że umiejętności są i benzyna w żyłach to pokora mi się przyda, na początek tym bardziej :)

A co myślisz o jednoczęściowym kombinezonie, ale odpinanym? Na przykład coś takiego:
https://www.4ride.pl/kombinezon-skorzan ... SQEALw_wcB
Ładny choć nie jestem fanem tej marki

Sprawdź ochraniacze bo nic nie piszą na ich temat a często do zestawów trzeba wymieniać na lepsze -
Znajoma kupiła kurtkę dainese za 2 tys a ochraniacz był mega słaby i wymieniła na lepszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 14:36:43 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Moje zdanie (też jestem nowy, dopiero dwa lata): idź do sklepu, załóż, zobacz jak się w nich czujesz, czy nic nie ciśnie itp.

Sam na starcie robiłem tak jak Ty, czytałem, oglądałem, poszedłem do sklepu i ... kupiłem całkowicie coś innego.

Co do opinii kolegi że 600 to za dużo na początek. Bez przesady, bez oleju w głowie to na 125 też się da uszkodzić. Ja mam fzs6000 i wywalilem się przy astronomicznych 40km/h, na jedynce. Jak by to była 125 też pewnie bym w tej samej sytuacji miał glebę.

FZS600 '99


Ostatnio edytowano 2021-09-06 14:39:27 przez Pikulahay, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 14:37:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
EwkaEwka napisał(a):
rhazz napisał(a):
temat rzeka - opcja szukaj prawdę Ci powie :)
W tej kasie da się wyrwać shimę, rebelhorna, 4ride, może jakąś secę, może jakąs modekę. Ogólnie tysiącpięćsetstodziewięćset opcji do wyboru ;)


Dziękuję!
czy taki zestaw jest w miarę bezpieczny Waszym zdaniem? A akcesoria "porządne"?
https://allegro.pl/oferta/shima-strato- ... 1115357989

https://allegro.pl/oferta/shima-d-tour- ... 9737671440
https://allegro.pl/oferta/shima-modena- ... 9951606799
Wiesz to ma chronić a jak będzie nie fart to i tak będzie zawsze za mało

Popytaj w sklepach nt użytych ochraniaczy i wzmocnień

Im więcej z lepszego materiału tym lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 15:25:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Kombi za 2k dla świerzaka? A jak jej się znudzi po miesiącu?
Proponuje zacząć od marek budżetowych, żeby samemu poznać co się lubi i czego potrzebuje, a potem już szukać marek jakościowych na lata.
szimy, modeki itp. spokojnie starczą


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 16:19:44 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
tuzmen napisał(a):
Kombi za 2k dla świerzaka? A jak jej się znudzi po miesiącu?
Proponuje zacząć od marek budżetowych, żeby samemu poznać co się lubi i czego potrzebuje, a potem już szukać marek jakościowych na lata.
szimy, modeki itp. spokojnie starczą
Z drugiej strony racja - ja już patrzę inaczej ale fakt kolejny sezon to inny pogląd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 16:40:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
W ciuchach da się znaleźć kompromis cenowo i jakosciowo. Do kursu na kat. A kupiłem zestaw seca venti i mam go do dzis, jest z bardzo wytrzymałej cordury z ochraniaczami D3O, tylko dokupiłem brakujacy ocharniacz na plecy. Cena spokojnie ponizej 2000zl. Ciuchy turystyczne są bardziej wszechstronne i wygodne. Ciuchy sportowe żeby działały powinny byc ciasno spasowane a to jest slaby kierunek przy wjeżdżaniu się w tą dyscyplinę. Skórzany zestaw dokupisz sobie później ;)

Rekawice D-tour to rekawice na deszcz, nie polecam ich jako pierwsze czy jedyne bo jest w nich kiepskie czucie kierownicy klamek itp. Kup na początek skórzane rękawice letnie z dobrą ochroną nadgarstka i mankietem. Jeśli będziesz upadała przy parkingowkach to odruchowo polecisz na ręce i wtedy te ochraniacze może uchronią Cię przed kontuzją rąk. Ciuchy kup na tyle swobodne żebyś pierwszy sezon przejezdzila skupiajac sie na nauce motocykla a nie walce z ciasnym czy sztywnym kombinezonem. Polecam tekstyl z dopinanymi warstwami i regulacją na rekawach i w talii żeby skompensowac zmiany rozmiaru po wyjęciu wszystkich warstw. 80% czasu będziesz jezdzic bez dodatkowych części ubrania, lepiej mieć pierwsze ciuchy dobrze wentylowane na lato i w kuferku mieć kondom przeciwdesczowy na gorszą pogodę czy choćby wieczorny chłód. Buty polecam na początek wysokie żeby chroniły piszczel ale swobodne zeby nie krępowały ruchów stopy, dlatego warto zerkac na te turystyczne, nawet jesli wygladają mniej cool. Forma robi w tym przedziale cenowym najwygodniejsze buty turystyczne, jak się ułożą to są jak kapcie i można w nich wygodnie zwiedzać. Jesli to mozliwe to rozwazaj ciuchy ze wstawkami fluo, bardzo poprawią Twoje bezpieczenstwo.

Zapomniałaś o kasku a to wg mnie najważniejsze, szukaj kasku z blendą i pinlockiem i koniecznie nie czarny! Jak nie chcesz wyrazistych kolorów to chociaż rozważ biały. Raz, ze na moto nie chcesz być ninja, a dwa że w słońcu czarny grzeje jak kominek.
Bez przymierzania nie nastawiaj się na żaden model bo kazda marka ma inny kształt, może byc tak ze to co sobie upatrzysz nie będzie pasowało na Twoją glowę. Do tysiąca kupisz fajny kask, jeśli sie uda to wybieraj z włókien kompozytowych, unikaj termolastiku. Taki budżetowy kompromis to poliwęglan z którego korzystają takie marki jak nolan czy caberg. Mój pierwszy kask to nolan n87 i nadal go mam bo po ponad 30000km nadal wszystko w nim działa, tylko pinlock będę musiał wymienić. Integralne są lżejsze i tańsze, szczękowe cięższe i często głośniejsze. Pamietaj, że kask nawet niedrogi ale dedykowany do jazdy sportowej moze miec wizjer i wentylację dzialającą dopiero kiedy leżysz na baku. Polecam kaski o charakterystyce turystycznej, wentylacja dziala w nich w normalnej pozycji za kierownicą i mają wtedy odpowiednie pole widzenia.

Wizyta w sklepie na przymiarki obowiązkowa.

Co do moto, to czterocylindrowe 600 na szczęście w niskich obrotach są potulne i latwe do ogarnięcia, wiekszy problem to ich masa i wysoki srodek ciężkości, łatwo o przewrotkę parkingową. Wspomniane er5 czy cb500 są nieco lżejsze i mogą być łatwiejsze w ogarnięciu. Pierwszy sezon to nauka obycia z motocyklem i im prostszy motocykl tym szybsza i lepsza nauka. Po roku mozesz juz zmienic na co chcesz, byle nie uczyć się na jakimś mastodoncie ktory tylko będzie Cię uczył złych nawyków.
Jaki masz budżet na motocykl? Jakie doswiadczenia z 2 kółkami? Jesli to nie problem to napisz ile masz wzrostu itd to Ci lepiej podpowiemy na co warto zerknąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 17:00:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Ja polecam vtr250 i wiem że er5 czy cb500 jest za ciężka na początek, może gs500 będzie już ok

Ale nie będę się wymądrzał bo jak miałem 20 pare lat to też wcale nie słuchałem 40latków :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 17:10:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
@tuzmen Ja jak kupowałem fzs600 w wieku 42 lat też nie słuchałem innych :)
To nie kwestia wieku, tylko tego że to pierwsze moto.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 17:48:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
Zalezy jak duzo planujesz jezdzic? Jesli jedynie w weekendy i ladna pogode to kombinezon skorzany bedzie bezpieczny. Jesli caly czas w rozna pogode to lepiej wybrac jakas dobra tekstylie.

Pozdrawiam :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-06 18:48:48 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Pierwszy motocykl kupuje się wzrokiem i najlepiej jak ma najszerszą tylną oponę na osiedlu :D niestety rozsądne motocykle wyglądają często mało atrakcyjnie, dopiero współcześniejsze zabawki jak mt03 itp wyglądają zadziornie mimo małej pojemności.

Gdyby budżet pozwolił to ja proponuję jeszcze świetne mt07, gladius, sv650 naked (żeby miał zwykłą kierę a nie clip-on), z650 z akcentem na ten ostatni bo jest mega kompaktowy i lekki.

Co do skóry to oczywiście jest bezpieczniejsza, tylko przy pierwszym sezonie najwięcej człowiek walczy z samym sobą, z wyrabianiem pamięci mięśniowej, nabiera się swobody w wykonywaniu tych (dla doświadczonej osoby) banalnych podstawowych czynności. Każdy krępujący swobodę ruchu element ubioru będzie spowalniał tą naukę. Jeśli komuś kiedyś ciasna nogawka spodni utrudniła pierwsze zatrzymanie i dosięgniecie nogą do ziemi albo sztywny rękaw kurtki utrudnił sięgnięcie ręką do mechanizmu blendy - będzie wiedział o czym mówię. Dobrze dobrana skóra krępuje ruchy, przynajmniej póki się trochę nie ułoży, w tańszych skórach nie biedzie tylu paneli stretch i patentów zwiększających funkcjonalność. Tak jak wcześniej koledzy pisali, shima, seca, rebelhorn, modeka, oxford... Mnóstwo opcji. Trzeba przymierzać, pewnie jak większość - w sklepie wybrałem inne ciuchy niż te po które przyjechałem. Buty to już całkiem, te które mi się podobały były tak niewygodne że nie dało się w nich kroku zrobić. Tylko rękawiczki trafiłem idealnie i mam je do dziś bo są niezniszczalne i mega wygodne, shima st-2. Są też w wersji Lady, warte każdej złotówki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org