Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-03-17 01:41:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-02-28 00:50:11
Posty: 30
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 i WR250R
Witam,
Mam dylemat, zakupiłem sobie buciki sportowe, dainese torque, miałem na początku dwa rozmiary 42 (275mm) i 43 (280mm), na ogół noszę obuwie z długością wkładki 28cm, poprzednie moje buty na moto były A* smx6 43 z długością 275mm.
Problem polega teraz na tym że butki Dainese 43 latały mi na stopie ale palce na stojąco nie sięgały czubku buta, 42 natomiast trzyma stopę pewnie, mam wrażenie ogólne ciasnoty i sztywności i na stojąco i jak chodzę w nich palce dochodzą do końca dając nie tyle co ból co dyskomfort, gdy je przymierzylem na motocyklu stopa cofnela się delikatnie w bucie tym samym dając lekki luz przy palcach, but był wyraźnie lepiej wtedy dopasowany. Wyszedłem z założenia że buty rozbija się jeszcze trochę wziąłem rozmiar 42 gdzie nigdy takiego nie kupiłem i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, czy nie lepiej było wziąść większe i dołożyć do nich druga albo grubsza wkładkę.
Jak było z waszymi bucikami?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dopasowanie butów
PostNapisane: 2016-03-17 01:41:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-03-17 08:33:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Moje smx6 nie rozbiły się ani ani, a dużo w nich chodziłem i spędziłem 8kkm na moto. Jak planujesz chodzić w tych butach, to powinieneś wybrać te, które nie powodują dyskomfortu podczas takich czynności. Z nogami na podnóżkach w 42 stopa się cofa i jest super dopasowana - fajnie, ale na tor. Z tego powodu nie kupiłem Sidi Vertigo, które mi się bardzo podobały, ani RST tractech, które brałem pod uwagę, a smx6 - tych nie miałem nawet na oku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-17 18:25:16 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Paramedic napisał(a):
Wyszedłem z założenia że buty rozbija się jeszcze trochę wziąłem rozmiar 42 gdzie nigdy takiego nie kupiłem i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, czy nie lepiej było wziąść większe i dołożyć do nich druga albo grubsza wkładkę.

Mamy w sklepie całą ścianę i daytonów i sidików i smxów. Zawsze powtarzamy: "but na długość się nie rozejdzie ani mm, ale w palcach pójdzie minimalnie na szerokość przez co ogólne wrażenie będzie że but jest minimalnie większy" ;)
Jak po przymiarce i spięciu na stojąco dotykasz palcem końca - but odpada!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-17 19:06:02 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Paramedic napisał(a):
Jak było z waszymi bucikami?
Ja też mierzyłem buty "na styk" i takie kupiłem, po czym w domu pochodzilem w nich pół godziny i okazało się, że są lekko przyciasnawe. To się działo w zimie, a co by było w lecie gdy noga od gorąca i długotrwałej jazdy mi spuchła? Chyba bym musiał jechać boso do domu :geek:..
Wymieniłem więc na rozmiar większe, które nie wyglądają tak zgrabnie ale są bardzo wygodne nawet przy długiej jeździe. W upalne dni jak rozewrę cholewkę szerzej to nawet i przyjemny chłód potrafi powiać ;) ogólnie już 30kkm w nich przejechałem i pozytywnie wspominam ten dystans w tych butach - Rainers 640.

Nie kupujcie idealnie dopasowanych butów, to samobójstwo! Lepiej zostawić centymetr luzu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-17 21:30:31 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-02-28 00:50:11
Posty: 30
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 i WR250R
Dzięki za rady :) wymieniam na rozmiar większy w takim razie i spróbuję dołożyć druga albo grubsza wkładkę, może wtedy piete będzie trzymać lepiej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org