Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-06-20 08:24:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-08-05 23:02:08
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
Wożę jasną szybę ze sobą, i tak zawsze mam plecak więc mi to nie przeszkadza zupełnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-20 08:24:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-06-20 15:58:20 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Cimaj napisał(a):
Nie wiem co chcecie od blendy ale widocznie z kiepskimi mieliście do czynienia. W moim GT-air opada naprawdę nisko i poziom przyciemniania jak dla mnie jest satysfakcjonujący. A co do wyściółki to ani na początku ani teraz nie zwracałem na nią uwagi - czyli jeśli nie przeszkadzała/nie przeszkadza nadal to znaczy że jest jak dla mnie ok. Ja kask - jako takiego do turystyki mogę śmiało polecić.


No właśnie ja też trochę tego nie rozumiem, bo tak samo w Speed-R, RPHA-ST, FG-ST, czy właśnie GT-Air, blenda opada praktycznie po sam nos, zasłania cały obszar widzenia, nic nie prześwituje :). Podobnie w IS-17, czy Lazerze Bayamo za 400zł, blenda opada na tyle nisko, żeby zasłonić cały obszar. Co do poziomu przyciemnienia, zawsze blendę można wymienić wedle uznania, aczkolwiek producenci wstawiają na prawdę najbardziej optymalną opcję, nawet HJC na którego blendy tak każdy narzeka, dla mnie jest właśnie idealnym kompromisem.

Co kto woli oczywiście, każdy ma swój gust i wymagania, najpierw jeździłem w okularach, później dokupiłem ciemną szybę, teraz wybrałem po prostu kompromis mając okulary schowane pod skorupą kasku i na chwilę obecną nie zamienił bym tego na nic ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-20 16:17:08 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-08-05 23:02:08
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
A co sądzicie w kwestii bezpieczeństwa? Spotkałem się z opiniami, że blenda osłabia część czołową skorupy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-20 17:29:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
xarfax napisał(a):
A co sądzicie w kwestii bezpieczeństwa? Spotkałem się z opiniami, że blenda osłabia część czołową skorupy.

w gt-air skorupa jest nadlewana specjalnie żeby nie zmieniać grubości na całej skorupie. Wygląda to z bliska dość śmiesznie, ale po założeniu na głowę tego wgl nie widać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-20 17:41:41 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-12-01 00:26:55
Posty: 32
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 502-63-48-60
Obecne moto: Fz6 S2 ABS 2008
A jak z cichości tych kasków. Przyznam sie ze pracuje przy nagłośnieniu imprez i teraz mam s900 który brzmi jak na koncercie a chciałbym mieć chociaż ciszę podczas jazdy i w sumie na tym mi dość mocno zależy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-20 22:34:29 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Są kaski głośne i bardzo głośne, cichych nie ma, niezależnie od tego co kto sobie próbuje wmawiać bo przecież wydał x kasy to jest cichy.

W sumie ja temat mogę ze swojej strony skończyć, mnie jedyne kaski jakie interesują to stricte wyścigowe, gdzie o blendzie nie ma mowy, no i tutaj jeszcze jest 3 i 4 kategoria głośności - cholernie głośne przy zamkniętych wlotach i sku**** głośne przy otwartych, ale jak to kolega glenroy dobrze ujął każdy lubi i pasuje mu coś innego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-21 14:08:49 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
xarfax napisał(a):
A co sądzicie w kwestii bezpieczeństwa? Spotkałem się z opiniami, że blenda osłabia część czołową skorupy.

Takie same opinie krążą o otwierających się, a nawet wręcz odpadających szczękach w kaskach szczękowych, co dla mnie osobiście jest bujdą, wiadomo, że jest to jakiś słabszy punkt, ale kaski są projektowane w taki sposób i z takich materiałów, żeby, będąc ostatnią deską ratunku, nie zawieść użytkownika. Kolega zaliczył glebę w jakimś szczękowym LS2, porządną glebę, i jedyne co odpadło od kasku to wizjer i wlot powietrza ;).

Co do głośności, jak już wyżej wspominano, nie ma czegoś takiego jak cichy kask, jest taki, w którym wytrzymasz 100km bez stoperów, albo nie wytrzymasz :). Jeżeli kask ma być względnie cichy, to będzie albo z beznadziejną wentylacją, albo z kiepską aerodynamiką, albo jedno i drugie, niestety, ale przy pewnych prędkościach każdy wlot powietrza, każdy spojler i dyfuzor będzie hałasował. Ja po wielu testach ostatecznie zakończyłem na stoperach 3M ClearEAR, używanych właśnie przez ludzi, którzy obsługują np. koncerty, zatyczki średniego tłumienia, w których można spokojnie rozmawiać :).

ahamay napisał(a):
ale jak to kolega glenroy dobrze ujął każdy lubi i pasuje mu coś innego.

Dokładnie. Ja od dwóch lat szukałem, testowałem różne opcje i po wielu kilometrach wyciągnąłem swoje wnioski, kask z blendą, tekstylia a nie skóra, na krótkie codzienne wypady kurtka, jeansy i krótkie buty, to mi najbardziej odpowiada, w tym się najlepiej czuję na motocyklu i koniec. Myślę, że każdy powinien sobie pójść i poprzymierzać wszystko co tylko może, żeby wybrać pasującą mu rzecz, a najlepiej mieć możliwość się w takim czymś przejechać - np. na targach czy dniach otwartych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-21 16:51:06 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
xarfax napisał(a):
Wożę jasną szybę ze sobą, i tak zawsze mam plecak więc mi to nie przeszkadza zupełnie.

No właśnie nie każdy lubi jeździć z plecakiem heh
A druga sprawa to kwestia pinlocka. Ja swój kask ze znanej marki na S dostałem z dwoma szybami ale jednym pinlockiem. I teraz pozostaje albo przekładać pinlock z szybki na szybkę albo dokupić drugi (nawet nie wiem ile to moze kosztować ale pewnie powyżej 100zl)
Blenda jednak generuje mniej problemów ;)

Glenroy czytam o Twoich preferencjach co do ubioru na moto i stwierdzam że znalazłem brata bliźniaka lol


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org