Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-01-31 16:15:18 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-11-13 23:08:02
Posty: 14
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Witam,
Przymierzam się do kupna pierwszego kombi.
znalazłem na internecie taki kombinezon : http://allegro.pl/kombinezon-motocyklow ... 35899.html
Czy ktoś ma/miał z nim do czynienia ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-01-31 16:15:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-01-31 16:48:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Myśmy w sklepie wycofali ofertę Tschula bo masowo wracały na reklamację z pękającymi szwami i zjebanymi zamkami. Ci którzy jeżdżą - za tą cenę chwalą. Jakość wykonania jest znośna, chociaz design dla mnie już nie bardzo. Jeśli chodzi o użytkowość kilku kumpli ma i używa, jeśli chodzi o awaryjność - to mało szlag nas z nimi nie trafił. Ja osobiście wolałbym kupić Probikera PRX za niewiele większą kwotę niż Tschula. Probikera sam miałem przez 2lata - przeżył 3 spotkania z glebą i dalej jest jedną całością ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-01-31 21:28:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Mam wrażenie, że Ciul na przestrzeni lat popsuł się strasznie. Mam kombi z pierwszych edycji i nie mogę złego słowa powiedzieć - oprócz zatrzasku w pasie nic się nie zepsuło przez chyba 8 lat i nadal wygląda bardzo przyzwoicie. Z podobnych lat rękawice wykonane były z bardzo grubej fajnej skóry - wytrzymały długo. W zeszłym roku kupiłem nowe rękawice, wziąłem niby ten sam model itp. Teraz to zupełnie inny produkt. Skóra cieniutka, szwy lipne, farbowały - ogólnie tandetne wykonanie (jak wytrzymają ten sezon to będzie dobrze). Jeśli podobnie zrobili z innymi produktami to nie wróżę im dobrej przyszłości.....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-01 19:06:08 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Mam tchula 747 jako jedyny z tych tanich marek pasował na mnie idealnie. Przelatałem w nim jeden sezon i jestem zadowolony. Rhazz cały czas upierał się żebym trochę dołożył i kupił jakiegoś probikera albo seca. Naprawdę chciałem tak zrobić bo jak macałem sobie tchula i np. seca-e to jakość skóry przemawiała za seca-ą. Ale niestety seca nie pasowała :(. Podsumowując za tą cenę jestem z 747 zadowolony. Jak się już dopasował to jest fajnie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-02 08:35:36 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-11-13 23:08:02
Posty: 14
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dzięki bardzo za opinie !
W takim razie wiem że lepiej dołożyć aczkolwiek ...
Iroszek napisał(a):
Mam tchula 747 jako jedyny z tych tanich marek pasował na mnie idealnie. Przelatałem w nim jeden sezon i jestem zadowolony. Rhazz cały czas upierał się żebym trochę dołożył i kupił jakiegoś probikera albo seca. Naprawdę chciałem tak zrobić bo jak macałem sobie tchula i np. seca-e to jakość skóry przemawiała za seca-ą. Ale niestety seca nie pasowała :(. Podsumowując za tą cenę jestem z 747 zadowolony. Jak się już dopasował to jest fajnie :D
przekonałeś mnie trochę ale jestem ciekaw jak będzie nie po jednym a po trzech sezonach wyglądać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-02 12:25:26 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Kolega z którym latam ma tchula po 3 sezonach i po jednym szlifie. Nadal w nim jeździ i nic się nie popruło ani żaden zamek czy klips się nie zepsuł. Oczywiście widać po nim zużycie ale nie wygląda jak ścierka do podłogi (kolega słabo dba o te kombi). Drugi kolega ma też 3 sezony i poza odklejeniem się napisu przy kołnierzu takiego gumowego to też wszystko działa.
Ja osobiście jak zacząłem jeździć po sklepach a na śląsku a trochę ich jest. To skończyło się nie na tym jakiej firmy to kombi tylko czy dobrze pasuje i czy mieści się w budżecie. Jedyny strój który spełniał kryteria to tchul 747 i ten został kupiony. Gdyby się okazało że probiker albo seca leży lepiej to bym dołożył kilka stówek i kupił.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-02 14:00:06 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Iroszek napisał(a):
To skończyło się nie na tym jakiej firmy to kombi tylko czy dobrze pasuje i czy mieści się w budżecie. Jedyny strój który spełniał kryteria to tchul 747 i ten został kupiony.

Jeszcze się przyznaj koledze, jaki był powód kupna skóry... :P Wielki zwolennik tekstylu! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-03 14:52:43 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Jazda na kolanie :twisted: i drugi taki mniejszy że na plastiku lepiej wygląda pełne kombi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-03 16:49:12 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
Ja i moja żona kupiliśmy Tschule na jesieni 2013 i jeździmy z nimi do dziś, tzn do zimy, teraz czekają na nowy sezon :) Rzadko je impregnujemy a mimo wszystko żadnych pęknięć, ani problemów z zamkami, szwami itp. A nie nie, wróc... W kroku zauważyłem że ten elastyczny materiał się zaczął rozchodzić :) Ale skóra żadnych oznak zużycia. Chciałem Probikera ale jak przymierzyłem dwa modele to żaden nie pasował. W dodatku nie mogliśmy wziąć kurtki i spodni w różnych rozmiarach, dlatego u nas wygrał Tschul. Za dwa komplety po dobrym targowaniu daliśmy 1700zł na giełdzie motocyklowej. Być może teraz Tschule są kiepskiej jakości ale gdyby były takie jak wtedy to przy wymianie wziąłbym jeszcze raz Tschula.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-05 17:42:00 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-11-13 23:08:02
Posty: 14
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Jasne, dzięki za wszelkie opinie. Ja napaliłem się na ten kombinezon bo i wygląd jako taki ma i cenowo fajnie wychodzi. Ale czytając wasze wypowiedzi nie pozostaje nic innego jak jechać i przymierzyć który lepiej leży; )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-06 11:57:26 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
zajaczekj napisał(a):
Jasne, dzięki za wszelkie opinie. Ja napaliłem się na ten kombinezon bo i wygląd jako taki ma i cenowo fajnie wychodzi. Ale czytając wasze wypowiedzi nie pozostaje nic innego jak jechać i przymierzyć który lepiej leży; )

Dokładnie :) Można się zdziwić jak jeden może inaczej leżeć od drugiego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-08 15:04:43 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-02-10 16:36:21
Posty: 99
Płeć: Mężczyzna
Telefon: nokia
Obecne moto: fz1 1000
posiadam model z garbem i latwy do czyszczenia wygodny jak na ta kase a placilem za niego cos 1200 w krakowie Legato motocykle ale kupilem go na gieldzie w Sosnowcu.jedyny minus taki ze zawsze ubieram pod niego bielizne termo bo ciezko go sciagnac ta wnerwiajaca siateczka jest i sie przylepia do ciala.nastepny kobi to chyba bedzie z 'denziego' na ciula nie narzekam jest ok


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-08 16:30:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
kasia-rally napisał(a):
jedyny minus taki ze zawsze ubieram pod niego bielizne termo bo ciezko go sciagnac ta wnerwiajaca siateczka jest i sie przylepia do ciala

Bo zawsze powinno się jeździć w termo czy to grzejącym czy chłodzącym w zależności od warunków ;)
Dokładnie tak samo jak z kominiarką - bez...nie zakłada się kasku ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-08 23:35:10 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Nigdy nie jeżdżę w kominiarce w kasku, a pod skórę A* nie wkładam żadnego termo i jest idealnie, zarówno przy zakładaniu, w czasie jazdy, a przy ściąganiu kończąc.
Trochę więcej $ jednak się za coś płaci i według mnie warto dołożyć na ile oczywiście można sobie pozwolić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-09 16:29:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
ahamay napisał(a):
Nigdy nie jeżdżę w kominiarce w kasku, a pod skórę A* nie wkładam żadnego termo i jest idealnie

Robi się to tylko po to żeby mieć rzeczy czyste i nie śmierdzące :D Kask wciąga wilgoć i pot, przez co wypełnienie staje mniej sprężyste i kask szybciej się wygniata.
Dodatkowo mając dobrą kominiarkę i jeżdżąc np w +35 - chłodniej w głowę jest w kominiarce niż bez - ot paradoks :D
Ale każdy robi i dba jak lubi. Używanie odzieży moto to temat rzeka, a ja przez pracę w sklepie mam pewnie zboczenie :D
Tak samo jest ze skarpetkami moto - podejrzewam że 1na10 jeździ w termo skarpetkach ;) cała reszta zakłada zwykłe bawełniane.

I to nie jest kwestia ceny - tylko wiedzy i podejścia. Ludzie jeżdżą bez i potem zachodzą w głowę, dlaczego kask się rozbił po 2 latach, a gacie pękają na szwach...

Tak jak mówię - never ending story :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org