Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-11-16 12:35:48 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-10-23 21:57:20
Posty: 12
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Witam,
Jestem na etapie zakupu kasku.
Obwód głowy mam 58cm - w HJC jest to L - i jest bardzo ciasny.
Z uwagi na to, ze moj ksztalt glowy jest tak ia nie inny - najbardziej mi lezy SHARK SPARTAN.
I tutaj mam dylemat.... L-ka jest duzo za luzna. M-ka jest w sam raz - i lekk osciska policzki
S-ka natomiast jest bardzo ciasna i przylegajaca mocno na glowie - poliki bardzo mocno scisniete....

Wzialem S do domu - posiedzilem 40 min i nic nie uwieralo punktowo, jednak cała głowa była sciskana rownomiernie.... (tak jakby zalozyc czepek basenowy gumowy ;) ) - dodatkowo na policzkach bardzo mocno.... ale tak jak mowie - posiedzialem 40 min i oczywiscie nie bylo mi komfortowo, jednak czy kask ma byc komfortowy ???? Zdaje sie ze ma byc bardz odobrze dopasowany i nie luzny...

I teraz pytanie: w roznych sklepach roznie doradzaja.... jedni mowia wez S - przemecz sie kilka miesiecy i potem sie rozbije i bedzie dobry, inni zeby brac M bo sie lekko rozbije i tez bedzie dobra.....

Poradzcie.... Mka ktora lekko sciska poliki czy Ska ktora mocno i cala glowe okala dobrze i scislo kask?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 12:35:48 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-11-16 13:14:37 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Nowy kask powinien lekko uciskać na policzki natomiast w głowie ma pasować i tyle. Po sezonie czy pół się dorobi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 14:16:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ale kask ugniecie się jedynie tam gdzie ma gąbki. ta "styropianowata" część musi od nowości nie uwierać. tu kształt się nie bedzie zmieniał. Kazda firma ma swój wzorzec kasków - nie każdy kask bedzie na kazdego pasował. dla mnie np najwygodniejsze są HJC. w Shoei nawet nie mam co czerepa wsadzać - mam nie ich profil czaszki i tak mnie każdy ich kask ugniata w czoło że mnawet nie miałem szansy żadnego z nich zapinać. z tym się trzeba pogodzić i tyle


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 14:38:58 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-09-10 15:26:55
Posty: 132
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1-S 2010
Weź M-ke. Szwagier kupił kask, który wg. sprzedawcy miał się trochę rozbić i po niecałym sezonie go sprzedał, bo nie mógł ujechać więcej jak 50-80 km bez postoju i zdjęcia kasku... Dodam jeszcze, że np. miał Nolana szczękowca, który jako jedyny mógł włożyć na głowę. Teraz przesiada się na inną firmę, bo dorwał gdzieś integralny, który jest w stanie wcisnąć.

edit: literówka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 15:02:39 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-10-23 21:57:20
Posty: 12
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
tyle ze gora i boki glowy sa ok w S.... jest dobrze dopasowany - przylega wszędzie dokładnie.... tak ze go czuje....

Natomiast poliki w S-ce sa dosyć mocno scisniete na gabkach.... jak otworze usta to przygryzam je przy zamykaniau jeśli nie zrobie tego powoli i delikatnie..... jak odciagne paski na bok jak do zdejmoania to wtedy jest ok....

sam nie wiem który rozmiar wziąć...... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 17:25:00 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-04-10 10:53:36
Posty: 452
Lokalizacja: W-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: 1198
Weź S i posiedź w nim w domu przez te dwa tygodnie, które masz na oddanie i jak sie ułoży to się ułoży. Jeśli nie to zwróć.

Ja na Twoim miejscu szukałbym dalej (jeśli faktycznie jest tak, że nie możesz w nim wytrzymać). Sam sie przekonałem kiedyś kupując kask, który rozlazł się za bardzo. Teraz mam Shark Race-R Pro Carbon, który w momencie zakupu był lekko przyciasny.

Spójrz jeszcze np na Nexx XT1. W pudełku do kasku powinny być dodawane dodatkowe poduszki do wyklejenia w środku skorupy. Można by tym zniwelować różnice po ubiciu wyściółki.

Powodzenia w poszukiwaniu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 21:00:32 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-10-23 21:57:20
Posty: 12
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Właśnie posiedziałem godzinę przed tv w S-ce.... głowa nie boli-na górze wszystko ok tylko niestety po zdjeciu czuje ulgę na policzkach- a w zasadzie na żuchwie.... czuje za na samej głowie kask jest idealnie dopasowany ale dosyć mocno ściska mi nie tylko policzki ale i żuchwe.....

Zostawić go? Wyrobi się?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 21:18:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
scaut.00 napisał(a):
Właśnie posiedziałem godzinę przed tv w S-ce.... głowa nie boli-na górze wszystko ok tylko niestety po zdjeciu czuje ulgę na policzkach- a w zasadzie na żuchwie.... czuje za na samej głowie kask jest idealnie dopasowany ale dosyć mocno ściska mi nie tylko policzki ale i żuchwe.....

Zostawić go? Wyrobi się?



wg mnie ta część na policzkach zawsze najbardziej się rozbija. Być może jest to dobrze spasowany kask. Jak ja kupiłem nolana to był dla mnie w sam raz. Po roku użytkowania zrobił się za duży. Teraz kupiłem HJC rpha 70 i był na polikach za ciasny. Po przejechaniu ok 5 tys km jest w sam raz. Pierwsza jazda w HJC to było 8-9 godz. jazdy i na koniec dnia dostałem migreny...:) Najważniejsze żeby nie kuło w głowę bo tego nie wytrzymasz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-16 22:48:51 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Miałem ten dylemat w nxr, uciskało mnie w jednym miejscu w szczękę, przejeździłem sezon i sprzedałem.
Szkoda zdrowia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-18 00:34:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Jest u mnie odcinek na yt na temat kasku i to właśnie HJC.
Kask ma być delikatnie za ciasny na całej głowie. Nie może być uczucia wbijania szpiki w którymś miejscu. Ma być cały przyciasny. Na policzkach ma być taki - żeby absolutnienie dało zamknąć się ust bo policzki najszybciej się rozchodzą.

Co do samego wyboru (stałem przed tym samym) SHARK i HJC to 2 inne skorupy. Mają inne kształty. Shark jest na głowę bardziej szpiczastą a hjc bardziej na okrągłą. NIE MA OPCJI ŻEBY OBA BYŁY WYGODNE - CHYBA ŻE ŹLE DOBRANE SĄ ROZMIARY ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-18 14:23:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Ale jak później jeździć z rozdziawioną gębą? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-21 10:42:25 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Kask nie może uciskać, ani ściskać. Weź M, bo i tak powinno się latać w kominiarce - niezależnie od pogody. Dojdzie kominiarka i M będzie jak znalazł... !!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-21 22:41:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2017-07-28 08:56:26
Posty: 125
Lokalizacja: galicja
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Ja mam sharka jest dosyć dopasowany ale wygodny. Mam obawy że w przyszłym sezonie może być za luźny na szczęści ma pompkę do podpompowania w rejonach żuchwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-22 00:23:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Piwek napisał(a):
Kask nie może uciskać, ani ściskać. Weź M, bo i tak powinno się latać w kominiarce - niezależnie od pogody. Dojdzie kominiarka i M będzie jak znalazł... !!!!!

z tą teorią powinieneś pracować w sklepie z odzieżą motocyklową. Co rok ludzie przychodziliby po nowe kaski :D
A Ty...zostałbyś sprzedawcą roku.

KASK MA BYĆ SPASOWANY NA MAX CIASNO ponieważ dobry kask posiada warstwę EPS która ma za zadanie dopasować się do kształtu głowy. I jak ktoś się pofatygował do poczytania o EPS to wie, że potrafi się on rozcisnąć do 1/2 rozmiaru (czyli dojść na idealnie spasowany kask)
Także Twoja teoria że kask ma "nie ściskać" poszła się je.... została obalona. (co do kominiarki 100% zgoda)

Ale mogę się mylić - sprzedałem w życiu tylko kilkaset kasków - nigdy nikt nie wrócił że ma źle dobrany rozmiar...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-22 09:47:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
rhazz napisał(a):
Piwek napisał(a):
Kask nie może uciskać, ani ściskać. Weź M, bo i tak powinno się latać w kominiarce - niezależnie od pogody. Dojdzie kominiarka i M będzie jak znalazł... !!!!!

z tą teorią powinieneś pracować w sklepie z odzieżą motocyklową. Co rok ludzie przychodziliby po nowe kaski :D
A Ty...zostałbyś sprzedawcą roku.

KASK MA BYĆ SPASOWANY NA MAX CIASNO ponieważ dobry kask posiada warstwę EPS która ma za zadanie dopasować się do kształtu głowy. I jak ktoś się pofatygował do poczytania o EPS to wie, że potrafi się on rozcisnąć do 1/2 rozmiaru (czyli dojść na idealnie spasowany kask)
Także Twoja teoria że kask ma "nie ściskać" poszła się je.... została obalona. (co do kominiarki 100% zgoda)

Ale mogę się mylić - sprzedałem w życiu tylko kilkaset kasków - nigdy nikt nie wrócił że ma źle dobrany rozmiar...


Rhazz sory ale twoja teoria też się jeb...ie bo ja po sezonie jazdy (8kkm) z uwierającym kaskiem renomowanej marki, wcale nie odczułem poprawy, i nadal po 60km miałem ból zębów/szczęki. A o szwach kominiarki nie wspomnę. Tak więc nie ryzykował bym z opiniami w stylu "wyrocznia" bo każdy łeb jest inny.
Wg Twojej teorii zamiast M powinienem kupić jeszcze mniejszy, bo też mi na głowę wchodził..
Dodam jeszcze że NXR M mnie gniótł a teraz mam GT-Air M i pasuje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org