Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-03-23 14:57:10 
Pierwszy wydech regionu

Obecne moto: FZ6S 2006 ABS
Suwak blendy na srodku ulatwia obsluge dwojgiem rąk, ale jest wyzej i trzeba dalej sięgać żeby ją obsłużyć. Zalezy kto jak dopasowaną ma kurtkę i jak krępuje ruchy.

PostNapisane: 2019-03-23 14:57:10 
admin ręczy i poleca:)

PostNapisane: 2019-03-23 15:08:04 
Pryszczaty jeździec

Obecne moto: FZS600
glenroy napisał(a):
HJC ma spinkę szyby z przodu i mają chyba jedno z lepszych rozwiązań na rynku w tym temacie.

Faktycznie, moje dziecko ma IS-17 i jest tak, jak piszesz. Chociaż do tej spinki nie jestem do końca przekonany.

glenroy napisał(a):
ale uwierz, że testy sharpa są tak na prawdę gówno warte, bo nie badają tego, na co tak na prawdę kask jest najbardziej narażony

Też mi trochę te testy nie pasują, ale są.
Co do snell'a - albo ja się nie potrafię tam poruszać, albo te dane są mało dla mnie zjadliwe. Jest opis testów. Są certyfikowane kaski. Tylko nie widzę żadnych informacji o wynikach testów nie mówiąc o tym, że nie wiem czy brak Nolana wynika z tego, że do niczego się to nie nadaje, czy też nikt nie testował.

PostNapisane: 2019-03-23 23:06:59 
Honorowy członek ;)

Telefon: Note 8
Obecne moto: Kilofazer 2005
baart napisał(a):
Faktycznie, moje dziecko ma IS-17 i jest tak, jak piszesz. Chociaż do tej spinki nie jestem do końca przekonany.

4 sezony używania bez problemu :P co daje nam jakieś 50tys km w tym kasku...nie powiem złego słowa. zmieniam teraz na następce IS-17 a ten pójdzie na allegro - może komuś jeszcze posłuży bo mi na nic :)

PostNapisane: 2019-03-24 01:51:10 
Pierwszy wydech regionu

Zrob giveaway na YT, ktos bedzie mial pamiątkę, rhazzowy kakakask :)

PostNapisane: 2019-04-01 09:42:01 
Pierwszy wydech regionu

Wczoraj była okazja do pierwszej trasy w tym sezonie, zwrocilem więcej uwagi na zachowanie kasku na ekspresowce. Jechalem srednio 120kmh ale wiatr mialem wmordewind ok 30 stopni z lewej, flagi na stacjach stały jak gacie u 15latka na basenie, więc wiało jak cholera. Z kamerą sony na czubku głowy przejechalem 30km i po tym jak pierwszy raz doswiadczylem shimmy glowy przy mijaniu tira to stwierdzilem ze kamera o takim kształcie w tym miejscu przy duzych predkosciach to bardzo zly pomysł. Kamerę zdjalem i szarpanie glową bardzo się zmniejszylo, nie mniej przy podmuchach tanczacych od bokow glowa mi troche latala. Zauwazylem tez ze kask jest duzo stabilniejszy jesli nie pochylam glowy do przodu. Jak zaczynam opuszczac to czuje jak spojler z tylu glowy zaczyna rwac powietrze i zwiekszaja sie wibracje i dudniący hałas. Byc moze osoby ktore uznaja ten kask za bardzo glosny jezdza zazwyczaj w pozycji pochylonej... Ten kask ewidentnie lubi pozycje wyprostowaną, na fazerze jest na styk a na jakims adventure z prostymi plecami biedzie ideolo. Pomimo okrutnego wiatru i turbulencji przy odwracaniu glowy zeby rzucic okiem na martwe pole nie mialem poczucia urywania głowy, jak dla mnie kask jest dosc neutralny na obracanie glowy.

A gdyby kogos interesowalo jak wplynela szyba puig double bubble w fazerze S1 na jazde po ekspresowkach to struga z szyby przeniosla sie z ramion na brode (mam 178cm wzrostu), jest ciut więcej turbulencji na kasku ale jak dla mnie jest lepiej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2