Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 15:49:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
avalar napisał(a):
dawid13u smx się rozbiły.

moje smx 5 też się rozjechały w palach ale pięta i góra trzymają jak nowe ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 15:49:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 18:02:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
no to teraz nie wiem co zrobić... niby dobrze dopasowane ale prawy but pod kostką mnie nieprzyjemnie uciska, jakiś nerw mi tam chyba przechodzi. Może by włożyć coś do nich żeby je trochę rozciągnąć w tym jednym miejscu. Przymierzałem jeszcze Altezzy i ogólnie luźniejsze, pewnie po czasie zrobią luźne jak gumiak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 18:44:56 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Dawid13u, na pewno nie kupuj butów które Ciebie gdzieś uwierają. Pamiętam z dzieciństwa jak miałem poobcierane stopy przez jakieś gówniane buty. Od wielu lat kupuję cywilne buty jednej firmy i nigdy mnie nie obcierają- bo to są dobre buty. To samo tyczy się butów ma moto. Szukaj aż znajdziesz odpowiednie. Ja spędzam na moto kilkaset godzin w sezonie i nie wyobrażam sobie żebym odczuwał jakiś dyskomfort. Mam już którąś parę probiker, które nie są drogie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 18:50:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No to jeśli Cię uwierają to lipa, rozpraszanie podczas jazdy takimi pierdołami może w połączeniu ze zmęczeniem pogorszyć koncentrację na jeździe.

Moje Formy też się rozbiły, szczególnie na podbiciu i tam gdzie zgina się but przy palcach podczas chodzenia.

Co do wysokich butów to w deszczu jeżdżę tak rzadko że wolę w przyszłości mieć wentylowane buty i razie deszczu zakładać pokrowce przeciwdeszczowe na buty, i tak staję założyć kondom więc to nie problem wrzucić jeszcze pokrowce na buty. Plus taki że w deszczu oprócz wody spod koła idzie syf z ulicy wiec po zdjęciu pokrowca mamy "czyste" buty, a pokrowce łatwo oczyścić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 19:02:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
No nic, jutro pojadę je zwrócić, wstyd się tam pokazywać 3 raz już no ale trudno :?
sfazowany , też myślę nad tą koncepcją, spodnie i tak mam jeansy więc muszę kupić jeszcze jakieś przeciwdeszczówki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 19:55:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Pfff wstyd... To są Twoje pieniądze :)

Kondom polecam dwuczęściowy, jak tylko kropi to wystarczy górę założyć, w spodniach łatwo się odparzyć na pupie bo brakuje odprowadzenia wilgoci. Górę mam oczojebną, uważam że w deszczu warto poprawić swoją widoczność. No i sama góra fajnie chroni przed zimnem jak zlapie Cie chłodny wieczór. Mam najtańszy oxforda i jest świetny, przyjemny pod szyją, w dobrych miejscach regulowane ściągacze, nie przemókł nawet w bardzo dużym deszczu. Jedyna wada tych kondomów to totalna szczelność, więc po paru godzinach czujesz że jesteś mokry, ale od własnego potu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 20:04:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
W Częstochowie nie ma sklepów motocyklowych? Nie ma INTER MOTORS? Może można coś zamówić niezobowiązująco.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 20:53:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Też myślałem o tym dwuczęściowym, na razie spodnie kupię bo kurtkę mam z membraną, jak będę gdzieś dalej wyjeżdżał to dokupię górę.
Mieszkam 30km od Częstochowy, a mam bliżej jeszcze ten sklep w którym są same Seca. W Częstochowie są w sumie 3 takie konkretne sklepy, w tym Inter Motors też. Ostatnio szukałem butów ale nie oglądałem sportowych bo szukałem czegoś w okolicach 5 stówek, jednak w tym budżecie nic ciekawego nie znalazłem. z turystycznych pasowały mi takie buciki, chociaż cena niska nie jest bo 780zł kosztowały w sklepie: https://defender.net.pl/product-pol-106 ... utdry.html
Muszę jeszcze raz na spokojnie objechać te sklepy i zobaczyć co mają dokładniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-22 22:35:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-06-23 14:43:55
Posty: 20
Lokalizacja: KRK
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Mito i Fazer S2
Moje krótkie smx-1 nadal są jak nowe, po dwóch latach, delikatnie „zmiękły”. W rst track tech evo po 5 latach rozpadł się zamek w jednym, ale to dlatego że kombi skórzany w łydce ledwo mieszczę. Jak już uwiera but, to będzie obcierał. Ja mam specyficzną budowę nogi i też szukałem butów długo zanim znalazłem takie które „w miarę” pasują, czas poświęcony na poszukiwaniach zwróci się podczas komfortowej jazdy, więc jeździj, przymierzaj, marudź a znajdziesz w końcu te jedyne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-04-23 18:32:17 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Co do strojów p-deszczowych, to mi jeszcze nie udało się ubrać nigdy na czas, zwykle zwlekam aż zacznie mocno padać lub zmiana pogody zastanie mnie np na autostradzie. Fakt jest taki, że jak jest bardzo ciepło to jazda w takim stroju jest tragiczna, wtedy chyba lepiej jechać w mokrym i naturalnie wyschnąć (oczywiście jeśli są takie perspektywy). Jeśli temperatura jest na poziomie 23/24 stopni lub mniej to w mokrych ciuchach robi się zimno. Skóra też łatwo nie wysycha. Na mokre cuchy zawsze można założyć strój p-deszczowy wtedy przynajmniej jest ciepło :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-04 20:08:31 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Hej. Szukam butów, bo ich nie mam i nigdy nie miałem. Na pewno będę sporo się kręcił po mieście i trochę po za ale planuję też dalsze trasy po Polsce i chciałbym ogarnąć to jednymi butami - da się to zrobić? Myślałem o wyższych bezpieczniejszych butach z membraną goretex.
Co o tym myślicie w lecie? - opinie są różne. Budżet to ok 1000zł. Późną jesienią przymierzałem kilka tańszych sztuk w cenie 300-500zł ale wiele par mnie cisnęło - mam wysokie podbicie. Dziś przymierzyłem Alpinestars Web Goretex i nawet całkiem spoko choć lekko uciskały na górze śródstopia przy chodzeniu. Patrzyłem też na Sidi Aria Gore oraz SMX6 i SMX6 V2 ale nie było mojego rozmiaru. W zeszłym roku przymierzałem kolegi SIDI ADVENTURE 2 GORE-TEX tylko one były 2 rozmiary za duże dla mnie, a chwalił je i polecał. Byłem już w trzech sklepach w mieście i każdy poleca to co ma - wiecie o co chodzi. Liczyłem na targi motocyklowe we wrocku ale jak na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy się odbędą. W butach chciałbym czasami pospacerować i nie umęczyć nogi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-04 20:34:55 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Powiedz tylko, czy Twoje stopy mają tendencję do przegrzewania się? To bardzo ważne, bo jeśli będziesz miał buty z membraną to jak zrobi się pod 30 stopni to się umęczysz, takie buty są ok od 5 do 20 stopni. Co do wygody chodzenia to chyba Forma w mojej ocenie przoduje w wygodnych butach do spacerów. Ja takie wysokie z membraną kupiłem jako swoje pierwsze i po 1 sezonie ze względu na upały dokupiłem miejskie wentylowane tcx. Większość godnych polecenia modeli właśnie wymieniłeś, buty skórzane troszkę się rozbiją, z tworzywa - raczej nie. Moje Formy Voyage trochę się rozczłapały i są nieco luźne, ale technicznie są w pełni sprawne po ok 20kkm. Wczoraj przejechałem w deszczu 200km i w butach miałem suchutko, podeszwy nie ślizgają się na mokrych podnóżkach. Są mega wygodne do zwiedzania atrakcji.

Jeśli jednak grzeją Ci się stopy, nie chcesz męczyć się w upałach ale też nie chcesz mieć dwóch par butów to weź wentylowane bez membrany i miej ze sobą pokrowce przeciwdeszczowe. Plus pokrowców jest taki że łatwiej je wyczyścić niż buty z błota i syfu z jazdy po deszczu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-04 20:58:44 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
sfazowany napisał(a):
Powiedz tylko, czy Twoje stopy mają tendencję do przegrzewania się?

Hehe nie bardzo wiem o co chodzi, ba prawie całe życie w adidasach łażę. Czasami noga się spoci ale chyba jeszcze nie miałem tak, żeby spuchła z gorąca choć kiedyś w jakiś tam butach miałem tak, że mnie piekło między paluchami :lol: Często co roku od listopada do końca grudnia spaceruję ze spiningiem w zimowych butach wojskowych 933 i łażę w nich czasami od od świtu do zmierzchu i wszystko jest OK poza tym, że nogi bolą od wagi butów.
Sugerujesz, ze membrana na upały 30+ to już za grubo i wentylacja słaba?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-04 21:09:38 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Do 1000zł na pewno coś znajdziesz. Jak wiesz co potrzebujesz to możesz zerknąć na sklep fc-moto.de (czasami można tam coś kupić w naprawdę dobrej cenie ale tylko czasami), wydaje mi się że okazje też są na x-moto.eu (kupiłem u nich rękawice i były sporo tańsze niż we wszystkich pozostałych sklepach). Myślę, że słusznie szukasz długich butów. Ja jak jadę gdzieś dalej lub jest ciepło to zabieram jakieś najlżejsze i zajmujące najmniej miejsca buty/klapki itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-04 21:11:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Janusz81 napisał(a):
Sugerujesz, ze membrana na upały 30+ to już za grubo i wentylacja słaba?

jak jest 30stC to się jeździ w japonkach :D :D :D , tak jak Włosi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 63  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org