Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-01-20 09:37:21 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-09-04 09:03:49
Posty: 148
Lokalizacja: Lewin Brzeski/Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 2007
JaGO napisał(a):
Byłem w sklepie sprzedającym dla Modeki w Gdyni i szczerze nie polecam . Abstrahując od beznadziejnej obsługi robiącej wielką łaskę gdy chce się przymierzyć kurtkę za ponad 1,5k i nie wiedzącej kompletnie nic o swoim asortymencie, mogę już co nieco się wypowiedzieć.

Kurcze a Modeka we Wrocławiu to sklep idealny jeżeli chodzi o obsługę, wiedzę sprzedających i kompetencję. Byłem w szoku jak gościu proponował mi przymierzenie trzech rozmiarów kombinezonu , żeby mieć pewność , który będzie najlepszy i jeszcze zaproponował przeszycie zamka żeby lepiej i wygodniej się spinała kurtka ze spodniami . To czywiście na ich koszt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Modeka AFT-Touring
PostNapisane: 2012-01-20 09:37:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-01-20 11:26:53 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
geguś Shield Pro ma wyjmowaną podpinkę (przynajmniej mój model taką ma), ale latem to cóż, we wszystkim co nie jest zrobione z siatki czy innego meshu będzie po prostu ciepło :)
Nie da się mieć jednego wdzianka do wszystkiego, też tak kiedyś myślałem, ale skończyłem jak wszyscy mądrzejsi ode mnie. Mam po prostu kilka kompletów na różne okazje. Tylko tak da się to pogodzić póki co :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 12:15:49 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-24 13:26:40
Posty: 671
Lokalizacja: Tarczyn
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 794 749 233
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
Jak się ma pieniążki to sobie można pozwolić na takie rozwiązanie z kilkoma kompletami ... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 12:24:38 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-16 22:56:04
Posty: 238
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 05
duddits napisał(a):
Nie da się mieć jednego wdzianka do wszystkiego

Czy ja wiem, to chyba raczej kwestia pieniędzy. No chyba, że mówisz o 40st. w lecie i -20st. w zimie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 12:31:34 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
bartek-keks napisał(a):
Jak się ma pieniążki to sobie można pozwolić na takie rozwiązanie z kilkoma kompletami ...

I mnie się tak wydawało, ale to w sumie zależy kto jak jazdę na moto traktuje.
Jeśli nie jest to dla Ciebie tylko zabawa przez 3 miesiące w roku to prędzej czy później dojdziesz do tego samego wniosku, po prostu ma Ci być wygodnie i komfortowo.
Nie da się tego pogodzić zakupem jednego tylko kompletu, nawet Rukki, której dość blisko do perfekcji :)
Zasobność portfela ma tu tylko o tyle znaczenie, że celujesz w różne półki.
Ja kurtkę na siatce Racera na lato kupiłem za 2 stówy, to chyba nie są jakieś duże pieniądze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 12:32:43 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
JaGO napisał(a):
Czy ja wiem, to chyba raczej kwestia pieniędzy.

Nie. Wygody :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 12:36:53 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-16 22:56:04
Posty: 238
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 05
No to jaki jest sens kupowania tych wszystkich wypinanych podpinek i membran? Jaki ciuch założysz latem, który będzie Cię chronił a jednocześnie się w nim nie zagotujesz? Doradź bo nie chcę zrobić błędu. W moim wyobrażeniu wydając więcej na lepszą kurtkę (np. z systemem TNF Cool - odbijanie światła słonecznego) z której da się wypiąć wszystko co niepotrzebne zabezpieczam się na każdą ewentualność :think: Poradź, poradź "starszy" kolego :problem: :) (pochwal się co masz w szafie :wink: )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 12:58:06 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-05-31 11:38:02
Posty: 699
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 CBF 1000A
duddits napisał(a):
Shield Pro ma wyjmowaną podpinkę

tak ale ja mówię o membranie bo to ona odpowiada czy wierzchnia warstwa przepuszcza wiatr i inne czynniki atmosferyczne do wewnątrz kurtki. wypinana membrana to podstawa, wiem coś o tym bo mam akie spodnie i w lecie jeżdżę bez podpinki i bez membrany, wloty (2*30cm + 2*20cm) i jest przyjemnie, natomiast przy +5 zakładam podpinkę i membranę i jest cieplutko. membrana też zapobiega przemakaniu.

duddits napisał(a):
Nie da się mieć jednego wdzianka do wszystkiego, też tak kiedyś myślałem, ale skończyłem jak wszyscy mądrzejsi ode mnie. Mam po prostu kilka kompletów na różne okazje. Tylko tak da się to pogodzić póki co :)


nie wiem ile lat masz i jak zarabiasz ale ja nie mam stałych dochodów jeszcze. też wychodzę z tego założenia i dlatego wole wydać raz a więcej niż bawić się w półśrodki. (np słaby buzer i słaba kurtka i spodnie). i kompletować garderobę etapami.

spokojnie do wszystkiego dochodzi się z czasem, tak jak do nowego moto/samochodu z salonu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 13:13:16 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
geguś napisał(a):
tak ale ja mówię o membranie bo to ona odpowiada czy wierzchnia warstwa przepuszcza wiatr i inne czynniki atmosferyczne do wewnątrz kurtki. wypinana membrana to podstawa, wiem coś o tym bo mam akie spodnie i w lecie jeżdżę bez podpinki i bez membrany, wloty (2*30cm + 2*20cm) i jest przyjemnie, natomiast przy +5 zakładam podpinkę i membranę i jest cieplutko. membrana też zapobiega przemakaniu.

To jest membrana właśnie, Reissa - dokładnie. Co do nieprzemakalności to jednak nie ma rewelacji, a nawet jest dość słabo.
Trochę popada i już w środku jest wilgotno, zwłaszcza rękawy, te przemakają pierwsze.
Wierzchnia warstwa to zwykła Cordura, nieimpregnowana.

Te lepsze wdzianka mają i membranę, i ocieplinę (np. outlast) wypinaną.

geguś napisał(a):
też wychodzę z tego założenia i dlatego wole wydać raz a więcej niż bawić się w półśrodki.

Jak to się mówi: tylko bogatego stać na kiepski ciuch :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 13:17:23 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-16 22:56:04
Posty: 238
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 05
Mam paskudny dylemat Modeka czy Vanucci. Jutro przejadę się po sklepach i jeszcze pomyślę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 13:39:01 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
JaGO napisał(a):
No to jaki jest sens kupowania tych wszystkich wypinanych podpinek i membran? Jaki ciuch założysz latem, który będzie Cię chronił a jednocześnie się w nim nie zagotujesz? Doradź bo nie chcę zrobić błędu. W moim wyobrażeniu wydając więcej na lepszą kurtkę (np. z systemem TNF Cool - odbijanie światła słonecznego) z której da się wypiąć wszystko co niepotrzebne zabezpieczam się na każdą ewentualność :think: Poradź, poradź "starszy" kolego :problem: :) (pochwal się co masz w szafie :wink: )

Jest głęboki sens jak dużo jeździsz w różnych warunkach pogodowych.
Wybierasz się dajmy na to w dłuższą trasę, która będzie przebiegać przez góry. Jest lato, ale w górach i o tej porze roku można na drodze spotkać śnieg i temperatura potrafi spaść znacząco.
Na takie okazje przydaje się właśnie takie wdzianko zaopatrzone w membranę i ocieplinę, które w razie potrzeby możesz wypiąć i wrzucić do kufra. To chyba lepsze niż ciąganie ze sobą dwóch kompletów :) To w trasę, albo kiedy już jest dość chłodno.

Ja mam komplet Halvarsonssa. Tekstylna kurtka z membraną dryway+ i ociepliną outlast. Do tego spodnie skórzane też z outlastem. Da się w tym komfortowo i na mrozie (testowane do -10) latać.
Powyżej +25 już tak średnio zdaje egzamin, ale ja lubię chłodek bardziej niż upał :)

Co jeśli jednak oprócz tego lubisz pojeździć sobie trochę latem po mieście? W takim turystycznym stroju nie jest to zbyt wygodne. Tu się przydaje kurtka przewiewna (mesh, siatka, zbroja) i wzmacniane jeansy.
W tym jest wygodnie i można normalnie chodzić i załatwiać coś na mieście.

Kurtka Racer cool down (ciekawostka: w kieszeni na plecach macie drugą, nieprzemakalną kurtkę), jeansy mottowear.

Do tego czasem chciałoby się na tor śmignąć, polatać sportowo troszkę :) Jasne we wszystkim się da, ale tu jednak skórzany kombiak sprawdza się najlepiej i najlepiej też chroni przed szlifem (czy raczej "po" :)).

Kontynuując dalej dochodzimy do wniosku, że jeden motocykl tego nie ogarnie ..., ale to już temat na osobne rozważania :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 14:17:39 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-05-31 11:38:02
Posty: 699
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 CBF 1000A
duddits napisał(a):
Kontynuując dalej dochodzimy do wniosku, że jeden motocykl tego nie ogarnie ...


hehe to jest właśnie to co pisałem, do wszystkiego z czasem ;) szkoda tylko że im człek starszy tym na więcej może sobie pozwolić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 18:05:53 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-01-01 19:45:47
Posty: 124
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
moim zdaniem kupowanie ciuszków bez możliwości wypięcia membrany to bardzo ale to bardzo zły pomysł. Możliwość jej zdjęcia sprawia że w lecie jazda w mieście nie jest męczarnią...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 18:47:19 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-16 22:56:04
Posty: 238
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n 05
Powoli dochodzę do wniosku, że lepiej pójść w skrajności i wydać trochę mniej(za komplet), ale kupując dwa zestawy. Na wiosnę i późną jesień coś nastawionego na komfort termiczny z możliwością wypięcia wnętrza w okresie przejściowym, natomiast na lato lekkiego i przewiewnego.

I tak na lato podobają mi się:

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/mesh%202/187/1/m
http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/mesh%20mistral%202/87/2/m

Jest jasne więc się tak nie nagrzeje. Przewiewne, co pozwoli na komfort latem.

Na wiosnę/jesień: (tu mam kilka typów i cały czas się rozglądam :think: :think: :think: )

http://www.motona.pl/item38_motona_kurtka_motocyklowa_ventour.htm - zna ktoś firmę?
http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/denali/182/1/m
http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/extremadura/4/1/m


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 19:04:48 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-01-01 19:45:47
Posty: 124
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
extremadura to raczej kiepski pomysł. Kurtka bardzo długa, z wysoką stójką i długimi mankietami. Do fazerka raczej kiepska, przymierzałem na moto to wiem. Bardziej nadaje się ona na Elefantentreffen niż na jesień/wiosna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org