Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-03-24 16:21:52 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
sad
Kup jakąś paste do skóry (ja kupuje Modeke, taka puszeczka za 9/14zł zależnie od wielkości, starcza na długo a można użyć do rękawic, butów, kombinezonu i czego tam sobie wymyślisz) i potraktuj nią rękawice- od razu powinno być lepiej ;) Jak nie pomoże to zrób tak ze 2-3x póki skóra się nie "nawilży". Ja swoje Tschule co jakiś czas pastuje, szczególnie po zamoczeniu/praniu i skóra wygląda jak nowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-24 16:21:52 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-03-24 18:23:13 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-04-27 12:51:37
Posty: 24
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1S 2006r.
Tak zrobię, dzięki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 10:21:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Ja mialem poprzednio IXS shorty i byly to naprawde rewelcyjne rekawice jesli chodzi o komfort, chwyt kierownicy i całkiem ok jeśli chodzi o wentylecję. Co do jakości wykonania - w jednej pasek nadgarstowy się zbił i niby to nie przeszkadzało w zapinaniu ale po przejściu przez "kolucho" był na tyle wąski, że je obracał bokiem, co było poprostu irytujące. W ostatnich dniach przed kradzieza moto zauwazylm, ze w rekawicy na palcu pekl szew na dlugosci okolo 0,5 cm. Rekawice oddalem na gwarancji i odzyskalem kase. Chcialem dokladnie takie same ale okazalo sie ze juz ich nie produkuja. Zaczalem wiec szukac.
Bez konkretnego ukierunkowania na jakas marke - sprawdzalem Alpiny, Dainese, IXSy, jakies Arleny i Shimy.

Kazde rekawice, ktore wydawaly sie choc w miare wygodne sprawdzalem na manetkach a dokladnie motocyklu, ale te mnie obcieraly, te mialy np. palec za dlugi (krotki palec w dainese byl dlugosci pozostalych prawie - wiec okolo 1-1,5 cm za dlugi), gdzies tam protektor zle lezal. Do scislego finalu weszly 2 pary rekawic.
http://sklep.motostyl.pl/product_info.php?products_id=750 - ktore byly dosc wygodne niewygodnie natomiast zapinane, do tego srednio mi sie podobaly a co najgorsze kciuk dosc luzno w nich latal...

oraz gwodzd programu - [url]http://shima.pl/61-vrs.html[url] - jak dla mnie najwygodniejsze rekawice sportowe jakie mialem do dzis na rekach, a troche ich juz mialem. Swietne wykonanie, niezdykle dokladne i precyzyjne. Jest w nich cos niezwyklego jak dla mnie. Po zalozeniu tych rekawic mialem wrazenie ze ktos wzial wymiary z mojej reki i uszyl je specjalnie dla mnie. Przylegaja, sa swietnie spasowane, kciuk jest "opiety z kazdej strony" - dobrze sie zgina, docieram nim do wszystkich przelacznikow na kierownicy bez najmniejszego problemu, ale jednoczesnie nei lata w rekawicy. Cena jaka narazie chce za te rekawice shima wydaje mi sie w kontekscie jakosc-cena poprostu niska. Mialem niejedne dainese na lapach i stwierdzic moge tylko ze kasa za nie to kasa za logo... Zeby nie bylo watpliwosci na rekawice mialem budzet 600 pln przeznaczony. Ale po co przeplacac skoro mozna dobrze i taniej ;) Jak zaczne sezon i bedziecie chcieli uslyszec o nich cos wiecej - moge bez problemu dopisac. Dodam tylko ze nie pisze o specyfikacji technicznej, materialach itd. bo wszystko jest na stronie firmy i nei ma co dublowac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 17:04:25 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Dobra Jerry01 a teraz się przyznaj czy zapłacili Tobie za reklamę czy masz udziały w firmie :P

Nie mówię że są złe te które opisałeś ale wydaje mi się że za 400zł to wiele dobrych się znajdzie. W tej cenie to i Held i Spidi i Vanucci i Alpiny i Knox i pewnie jakieś inne znane marki których nazwy mi teraz do głowy nie przychodzą lol Grunt to właśnie przymierzyć zobaczyć długość palców i jak się w nich siedzi na moto trzyma kiery i operuje przełącznikami... Tobie dainese nie odpowiadały bo mały palec za długi a inny będzie miał dłuższy ten palec i dainese mu będą super leżeć :) Nie skreślajmy od razu marki lol :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 17:52:08 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
jarzombek napisał(a):
Dobra Jerry01 a teraz się przyznaj czy zapłacili Tobie za reklamę czy masz udziały w firmie :P

Nie mówię że są złe te które opisałeś ale wydaje mi się że za 400zł to wiele dobrych się znajdzie. W tej cenie to i Held i Spidi i Vanucci i Alpiny i Knox i pewnie jakieś inne znane marki których nazwy mi teraz do głowy nie przychodzą lol Grunt to właśnie przymierzyć zobaczyć długość palców i jak się w nich siedzi na moto trzyma kiery i operuje przełącznikami... Tobie dainese nie odpowiadały bo mały palec za długi a inny będzie miał dłuższy ten palec i dainese mu będą super leżeć :) Nie skreślajmy od razu marki lol :)


za 400zl sa Heldy z Goretexem a jakość dużo lepsza niż shima


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 19:18:31 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
zielony napisał(a):
za 400zl sa Heldy z Goretexem a jakość dużo lepsza niż shima

Zależy czego szukasz, te Shimy są typowo sportowe, Heldy za tą kase to turystyki podejrzewam? Jakości Shimy bym nie zakładał z góry, to nowy model więc zobaczymy, sam się do takich przymierzam, chyba jutro podjade je obejrzeć... Wtedy coś więcej napisze.
A, cena 400zł to promocja na początku, normalna cena 580zł tych VRSów jakby ktoś marudził że zbyt tanie są żeby być dobrymi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 20:47:09 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
wojtek_lbn napisał(a):
zielony napisał(a):
za 400zl sa Heldy z Goretexem a jakość dużo lepsza niż shima

Zależy czego szukasz, te Shimy są typowo sportowe, Heldy za tą kase to turystyki podejrzewam? Jakości Shimy bym nie zakładał z góry, to nowy model więc zobaczymy, sam się do takich przymierzam, chyba jutro podjade je obejrzeć... Wtedy coś więcej napisze.
A, cena 400zł to promocja na początku, normalna cena 580zł tych VRSów jakby ktoś marudził że zbyt tanie są żeby być dobrymi ;)


Nikt mi nie placi spokojnie ;) Sam jak zostalo wyzej napisane nie mialem okazji w nich jezdzic. Z tego co wiem narazie sa w przedsprzedazy czy jakiejs tam innej promocji - faktycznie na rekawicach jest cena 580 pln a kupilem za 400.
Obejrzalem mase rekawic - co prawda nie mialem na lapach Heldow ani Vanuci. Wiec tu sie nei wypowiem. JEsli chodzi o moje odczucia o to gdzie mnie rekawice uwieraly/obcieraly szwy itd to w tym kontekscie wspomnialem o innych firmach z ktorych mialem najczesciej po minimum 2 modele na lapach i nie byly DLA MNIE OSOBISCIE tak wygodne jak te. Sprawdzalem rozne rozmiary i zakladalem na rece by dopasowac - do tego w kilku sklepach wiec nie byl to zakup w ciagu 5 minut robiony "byle mniec".
Zielony - ja juz nie wiem w jakim jezyku do Ciebie rozmawiac... Jezdze w sportowych rekawicach, w skorzanym kombinezonie i buty tez docelowo maja byc typowo sportowe (teraz mam opisywane jako sportowe choc nie do konca sie z tym zgodze). Tak mam i nie bardzo mnie interesuja rekawice turystyczne (przynajmniej w tej chwili).
Opisalem te rekawice, poniewaz dostawalem juz PW z pytaniami o nie - nie ma co odrazu sie czepiac jaka firma ma ladniejszy znaczek, albo jest bardziej pro.
Dodam tylko ze skora to kangur i koziol, protektor o ile dobrze pamietam kevlar, na spodzie dloni dodatkowe mini slidery. Szwy zewnetrzne co dodatkowo zmniejsza ryzyko obcierania. Z bajerow ;) maly palec polaczony z drugim skorzanym paskiem. Wentylacja - sam nie mam pojecia - sprawdzimy. Podatnosc na rozciaganie ? - nie wiem sprawdzimy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 21:59:28 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
jerry01 napisał(a):
wojtek_lbn napisał(a):
zielony napisał(a):
za 400zl sa Heldy z Goretexem a jakość dużo lepsza niż shima

Zależy czego szukasz, te Shimy są typowo sportowe, Heldy za tą kase to turystyki podejrzewam? Jakości Shimy bym nie zakładał z góry, to nowy model więc zobaczymy, sam się do takich przymierzam, chyba jutro podjade je obejrzeć... Wtedy coś więcej napisze.
A, cena 400zł to promocja na początku, normalna cena 580zł tych VRSów jakby ktoś marudził że zbyt tanie są żeby być dobrymi ;)


Nikt mi nie placi spokojnie ;) Sam jak zostalo wyzej napisane nie mialem okazji w nich jezdzic. Z tego co wiem narazie sa w przedsprzedazy czy jakiejs tam innej promocji - faktycznie na rekawicach jest cena 580 pln a kupilem za 400.

Zielony - ja juz nie wiem w jakim jezyku do Ciebie rozmawiac... Jezdze w sportowych rekawicach, w skorzanym kombinezonie i buty tez docelowo maja byc typowo sportowe (teraz mam opisywane jako sportowe choc nie do konca sie z tym zgodze). Tak mam i nie bardzo mnie interesuja rekawice turystyczne (przynajmniej w tej chwili).


Ale moja wypowiedź była ogólnie do wszystkich, a nie bezpośrednio do Ciebie więc nie wiem czemu się oburzasz.
Jeden woli wydać 400 zł na rękawice żeby wyglądały na wyścigowe- inny wolałby za taką kasę mieć z gore i nie bać się, że mu przemokną. To było bardziej na zasadzie informacyjnej, że za taką kasę można kupić rękawy co w największą ulewę nie przepuszczą wody a na dodatek z dożywotnią gwarancją na membranę.


Held ma też z 10 modeli rękawic sportowych jak coś ale to tak na marginesie.
http://shop.held.de/de/marken/held/hand ... =price&p=1


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 22:13:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
zielony napisał(a):
wyglądały na wyścigowe


:mrgreen: no no raczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-29 14:57:21 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
No i ja też zdecydowałem się na zakup świeżych VRSów od Shimy.
Dlaczego? Ciężko o rękawice o takim poziomie ochrony dłoni- nie ma takich zbyt wiele, a już na pewno nie w takiej cenie. Do tego bardzo dobrej jakości materiały, wszystko wygląda na dobrze przemyślane. No i pasują mi na łape :D Zdaje sobie sprawę z ryzyka, bo zdarzały się też wtopy jakościowe, ale od sprzedawców (którym ufam) wiem ze w razie czego nie ma problemu z naprawą/wymianą, szczególnie w przypadku pierwszych partii nowego modelu. Jako że to polska, starająca się, firma- daję im kredyt zaufania.

Minusy? Nie są idealnie wykonane (w porównaniu z np wysokimi modelami A-stars, które kosztują swoje)- obejrzałem kilka modeli i par i dotyczy to praktycznie wszystkich rękawic tej firmy. Czy dałbym za nie normalną cenę (579)? Zastanawiałbym się znacznie dłużej bo za niewiele więcej kupie już Knoxa- no chyba że wykończenie VRSów byłoby ładniejsze niż teraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-29 16:48:26 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-10-25 11:48:38
Posty: 106
Lokalizacja: DLW
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 FZ1 N
jak by ktoś szukał tanich dobrych (za tą cenę) rekawic to polecam. przejeżdziłem w nich dopiero pół sezonu, narazie są ok.http://moto.allegro.pl/rekawice-motocyk ... 27260.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-03 18:02:50 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
Ktoś ogarnia rękawice wintexa? Można mieć tanio, a podobno skóra z kangura i wzmocnienia ze skóry płaszczki. Myślę, co by sprzedać swoje stare, bo są takie na styk i jak ścisnę dłoń to cisną, a kupić coś nowego i lepszego. I tak pewno stracę na tym interesie, ale co tam, jak ma mi być niewygodnie...
Ewentualnie myślałem nad astars sp2 lub sp8. Ogólnie coś do tych 250, ale im mniej tym lepiej. To tylko kawałek skóry i ileś szwów, nie przesadzajmy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-03 19:08:00 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
Nie masz nic konstruktywnego do napisania to oszczędź innym.
Dobranoc - MIąchal.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-25 08:19:05 
A czy ktoś jeździł w ADRENALINE SCORPION?
Pytam, sie bo takie kupilem ale dwa tygodnie może na motorze i już szew puścił między dwoma palcami.
Ma fajne wstawki chroniące śródręcze itp i są bardzo wygodne ale zawiodłem się co do szycia.

Obecnie w reklamacji do naprawy.

Wyglądają tak:
[ img ][ img ]


Góra
  
 
PostNapisane: 2013-04-25 09:56:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-08-14 23:59:33
Posty: 140
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS6 06
Tomk, z tego co mi Pan w sklepie powiedział Wintex szyję dla Modeki, wiec jakościowo wydaje mi się dobry. Sam mam Modeke Professional i jestem zadowolony, niestety jeden upadek już przeszły i powiem że skóra kangura daje radę :-D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org