Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-04-25 01:34:49 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2005-09-22 21:42:55
Posty: 448
Lokalizacja: V-Boyen
z tym mierzeniem w sklepie i zamawianiem w necie, to zastanówcie się, bo w końcu nie bedziecie mieli gdzie mierzyć, jak ci wszyscy lokalni sprzedawcy będą musieli zwijać interesy, bo nic nie sprzdadzą...

uważam z resztą, że to nieuczciwe. Jeżeli decyduję się na zakup w internecie, to z pełnymi konsekwencjami, z poniesieniem ryzyka, ze moze nie wypalic, albo ide do sklepu i kupuje jak trzeba :/
a i owszem, sam wiekszosc rzeczy kupilem zamawiając, ale nie chodziłem wczesniej do sklepu mierzyc! chocby dlatego, ze glupio mi isc, ogladac, przebierac, mierzyc, oglądać, a w koncu powiedziec sprzedawcy "to ja na razie dziękuję, jeszcze się zastanowię" i leciec szybko do domu zamowic przez neta.

Aby pozostac w temacie, jezeli chodzi o wybor rekawic to albo dobra wętylacja i zimno w chłodniejsze dni, albo nie marzniemy gdy chłodno, ale za to pocimy się w upał. Alpinestarsów jest bardzo dużo podrabianych, wiec trzeba uwazac. Słyszałem też złe opinie o rękawicach Arlen Ness, m.in. jeden z moich kolegów takie miał i potwierdził, ze się rozpadają po 1 sezonie (puszczają na szwach).

ogólnie zauważam, że rękawice to jeden z najszybciej zużywających się elementów odzieży motocyklowej. Chyba rękawice najczęsciej trzeba zmieniać. Zgodzicie się ze mną?
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-04-25 01:34:49 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-04-25 08:18:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Groszek napisał(a):
z tym mierzeniem w sklepie i zamawianiem w necie, to zastanówcie się, bo w końcu nie bedziecie mieli gdzie mierzyć, jak ci wszyscy lokalni sprzedawcy będą musieli zwijać interesy, bo nic nie sprzdadzą...


Człowieku... co Ty bredzisz?!...

Coraz więcej sprzedawców prowadzi sprzedaż fizyczną-stacjonarną jak i internetową.

Groszek napisał(a):
uważam z resztą, że to nieuczciwe. Jeżeli decyduję się na zakup w internecie, to z pełnymi konsekwencjami, z poniesieniem ryzyka, ze moze nie wypalic, albo ide do sklepu i kupuje jak trzeba :/


Kwestia etyczna czy nieuczciwe czy uczciwe - kwestia prywatna. Ale z jakimi kurna konsekwencjami? Przecież umowa kupna-sprzedaży obowiązuje tak samo jak przy sprzedaży stacjonarnej nazwanej przez Ciebie
Cytuj:
jak trzeba
. A co za tym idzie - przysługuje nam konsumenckie prawo od odstapienia od takowej umowy, czy to zwrot towaru, czy wymiania na inny...

Groszek napisał(a):
a i owszem, sam wiekszosc rzeczy kupilem zamawiając, ale nie chodziłem wczesniej do sklepu mierzyc! chocby dlatego, ze glupio mi isc, ogladac, przebierac, mierzyc, oglądać,


No faktycznie... kupa wstydu...

Groszek napisał(a):
a w koncu powiedziec sprzedawcy "to ja na razie dziękuję, jeszcze się zastanowię" i leciec szybko do domu zamowic przez neta.


Przecież można powiedzieć: "to ja dziękuję, ponieważ ma Pan za drogo. W internecie widziałem taki sam towar za X mniejsze pieniądze. Czy mogę liczyć na mały rabat?".

Ponadto w każdym sklepie, przysługuje nam prawo negocjacji ceny towaru.

Groszek napisał(a):
Aby pozostac w temacie, jezeli chodzi o wybor rekawic to albo dobra wętylacja i zimno w chłodniejsze dni, albo nie marzniemy gdy chłodno, ale za to pocimy się w upał.


A ja sądzę, że w Polsce żyjemy w takim dobrobycie, tak się nam przelewa i tak opływamy w zbytki... że stać nas na zakup dwóch par rękawic!!
Czy to na chłodniejsze dni, czy na upalne...

Pozdrawiam... sory Groszku, ale nie rozumiem takiego myślenia....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-04-25 10:14:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-10-01 23:31:32
Posty: 104
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
zielony napisał(a):
znajomy ma je juz 3ci sezon i jest zadowolony- nic sie nie podarło ani nie popruło a on dość dużo lata...


zielony jesteś pewny, że to te z linku ? Bo cholerka nigdzie nawet nie ma metki Tschula :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-04-25 10:42:17 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
Ja mam ciulowe rękawice, ale bym ich nie polecił nikomu, paski zaciskowe na rzepy bardzo szybko zaczęły puszczać i nie trzymają w rezultacie rękawica się przesuwa (rozmiar mam dobry).
Szwy na palcach zaczęły popuszczać po pierwszym sezonie, wodę chłoną jak gąbka i skóra twarda jak w metalowej rękawicy :)
Myślę, że w tej cenie (dałem coś ze 130 bodajże) można wziąć coś lepszego. Modelu niestety nie pamiętam, nie są jakoś oznaczone.

Co do tego, że rękawice szybko się zużywają to zależy jak się jeździ i czym :) Mam kumpla, który w zasadzie tylko po torze śmiga, jeździ dość agresywnie i rękawice wycierają mu się bardzo szybko po wewnętrznej stronie (w miejscu gdzie ręka naciska na manetkę). Ja oprócz tych ciulowych, których już w zasadzie nie używam mam jeszcze 3 inne pary (halvarssons, dainese, racer), w tym jedne od 2 sezonów jeżdżone dość intensywnie nie wykazują żadnych śladów zużycia. O uniwersalnych, które nadają się do wszystkiego nie słyszałem :)

http://4bikes.pl/rekawice-racer-mickey-p-5412.html
http://4bikes.pl/halvarssons-origo-rekawice-p-3483.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-04-25 11:27:23 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
xiter3 napisał(a):
zielony napisał(a):
znajomy ma je juz 3ci sezon i jest zadowolony- nic sie nie podarło ani nie popruło a on dość dużo lata...


zielony jesteś pewny, że to te z linku ? Bo cholerka nigdzie nawet nie ma metki Tschula :roll:



wygladaja bardzo podobnie, moze nawet tak samo... nie pamietam dokladnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-04-26 07:34:20 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-12-21 09:38:16
Posty: 52
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Moim skromnym zdaniem mimo wszystko cena robi swoje nawet jeśli produkt był szyty czy też wyprodukowany w chinach, tajwanie itd. Owszem można trafić na porządny wyrób z dolnej półki, ale to są chyba wyjątki od reguły. Jak kupisz tanie buty to albo rzepy padają, albo zamek padnie, albo się rozklejają. Jak kupisz tanie rękawice to albo się przecierają, albo z rozmiaru xl masz po kilku miesiącach xxl, albo nici puszczają, albo rzepa furgocze jak flaga na wietrze.

A kupowanie przez internet to taka trochę zabawa ze sprzedawcą w ciuciubabkę. Bo pokażcie mi sklep, który nie prowadzi sprzedaży przez internet?. A dwa że sami sprzedawcy mają świadomość, że większość osób tak właśnie kupuje tzn coś podpatrzy w sklepie a potem na necie szukam najtaniej. Przecież oni tzn sprzedawcy sami tak robią bo kto chce przepłacać?
O tyle jest dobrze że jak widzą że jesteś zainteresowany to sami próbują już w sklepie zejść do ceny internetowej bo śledzą i mają świadomość jakie coraz częściej panują reguły gry kupna - sprzedaży.

O w mordę ale jebł....em esej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-04-27 08:51:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Suchy79 napisał(a):
Moim skromnym zdaniem mimo wszystko cena robi swoje nawet jeśli produkt był szyty czy też wyprodukowany w chinach, tajwanie itd. Owszem można trafić na porządny wyrób z dolnej półki, ale to są chyba wyjątki od reguły. Jak kupisz tanie buty to albo rzepy padają, albo zamek padnie, albo się rozklejają. Jak kupisz tanie rękawice to albo się przecierają, albo z rozmiaru xl masz po kilku miesiącach xxl, albo nici puszczają, albo rzepa furgocze jak flaga na wietrze.

A kupowanie przez internet to taka trochę zabawa ze sprzedawcą w ciuciubabkę. Bo pokażcie mi sklep, który nie prowadzi sprzedaży przez internet?. A dwa że sami sprzedawcy mają świadomość, że większość osób tak właśnie kupuje tzn coś podpatrzy w sklepie a potem na necie szukam najtaniej. Przecież oni tzn sprzedawcy sami tak robią bo kto chce przepłacać?
O tyle jest dobrze że jak widzą że jesteś zainteresowany to sami próbują już w sklepie zejść do ceny internetowej bo śledzą i mają świadomość jakie coraz częściej panują reguły gry kupna - sprzedaży.

O w mordę ale jebł....em esej :wink:



AMEN SUCHY...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-01 21:51:24 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
A propos podróbek rękawic Alpinestars, to czy możecie polecic sklep internetowy, który rzeczonych podrób nie sprzedaję? Po Matki Boskiej pieniężnej jestem zdecydowana na model Stella SP-8 XS, ale niewiem, czy opłaca mi się go kupować w fc-moto.de, czy może lepiej wspomóc krajowe sklepy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-01 21:56:16 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Koleżanko a nie masz w okolicy intercars'u?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-01 22:03:40 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
Musiałabym pojechać do Poznania albo Wałcza, ew. Bydgoszczy. Z tego co widziałam na stronie, nie ma modelu sp-8 w rozm. xs :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-01 22:15:04 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
W intercarsie możesz normalnie zamówić rzeczy z intermotors. Jeśli masz znajomego który ma tam zniżki możesz jeszcze dużo zaoszczędzić. Zamawiasz dany rozmiar, nie pasuje...oddajesz i zamawiasz inny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-01 22:25:10 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
Super sprawa, znajomego niestety "na zniżki" nie mam, wielkie dzięki za info:) Fajnie, że Alpiny wtedy byłbyby pewne, bynajmniej nie mam ochoty naciąć się na podróby.

edit:
dzwoniłam dziś do Pana z Intercars w Poznaniu, powiedział, że wszystkie zamówienia kierują do Intermotors w Poznaniu (Rapid Motocykle), a tam rzeczonych rękawic nie mają i że juz rezygnują z akcesoriów do moto:(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-03 12:14:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-01-25 19:40:18
Posty: 109
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 FAZER 04r.
Ostatnio jeżdżiłem w Tschule 233. Co do żywotności tych rękawic za dużo nie mogę powiedzieć, dlatego, że zaliczyłem w nich konkretną bęcke z sarną :roll: Co do wytrzymałości to powiem, że poleciłbym każdemu. Tylko niewielkie otarcia na zewnętrznej stronie rękawic, żaden szew nie puścił. :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-20 20:15:04 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
Każdej kobiecie śmiało moge polecic rękawice polskiej firmy z Puław SHIMA model Motegi jest naprawde super, pisze po dłuższym czasie i wielu km nakręconych. Za tę cenę warto brać. Świetne dopasowanie do małej i wąskiej rączki, protektory i techologie (oby nie dane mi było sprawdzać) jak dla mnie mocno przemawiają na korzyśc tego modelu. Od razu piszę, że z firmą nie współpracuję i korzyści żadnych z tego nie mam, dla przykładu ich rękawice Caldera sport były bardzo słabe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-09-15 12:20:28 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-05-20 17:54:45
Posty: 48
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600R
Już drugi sezon używam rękawic Modeka model Shara Traveller i polecam, naprawdę fajne, mają dobrą wentylację, wykonanie też ok :wink:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org