Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-03-08 20:04:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-01-29 15:56:25
Posty: 42
Lokalizacja: Pułtusk/ Warszawa Wola
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Witam, zastanawiam się nad kupnem dwuczęściowego skórzanego kombinezonu. Budżet jaki posiadam na kombinezon to 2500-3000 zł. Oglądałem Berika LS2-8323 i Dainese Avro DIV. W temacie kombinezonów nie znam się kompletnie więc prosiłbym o rade, który wybrać, lub jeśli możecie coś poradzić to prosiłbym o takie porady . Chcę jeszcze kupić buty i rękawice. Jak na razie jedyne buty jakie mierzyłem to Sidi B2. Co moglibyście o nich powiedzieć ? Prosiłbym również o polecenie jakiś rękawic w cenie do +/- 400 zł .

Z góry dziękuję za wszystkie porady/opinie

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-08 20:04:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-03-09 10:10:26 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
Poczytaj odpowiednie posty w dziale odzież.
Są tam setki wypowiedzi nt różnych kombinezonów skórzanych/materiałowych/kasków i rękawic oraz butów przetestowanych przez nas osobiście.
Zakładanie kolejnego postu nt konkretnego modelu ubrania zrobi jedynie większe wysypisko.
Staraj się raczej podpinać z tego typu pytaniami pod utworzone już konkretne posty.
A wracając do meritum:
Budżet zacny - można w tym przedziale cenowym wyhaczyć niejeden dobry kombi.
Nadal obowiązuje zasada osobistej przymiarki bo wierz mi - nie raz ludzie polecają/wieszają psy na konkretnej odzieży, a sam testując byłem dokładnie odmiennego zdania.
Ludzie chwalą zarówno Berika jak i Dainese (śmigają w nich zawodnicy WSBK więc to chyba wystarczająca rekomendacja)
Pytanie pozostaje jak na TOBIE leży dany model i co ma w danej cenie. Różnice nie są spektakularne, a czasem warto dodać lub odpuścić z czegoś co nie przyda się inaczej jak do śmigania turystycznego.
To samo dotyczy butów i rękawic.
Da mnie SIDI były masakrycznie twarde i miały jakąś debilną podeszwę z dziwną rozmiarówką, w którą nie mogłem się wstrzelić - co nie znaczy, że na Ciebie nie będą dobre. Ogólnie mało wygodne moim zdaniem do chodzenia po zejściu z moto - co dla mnie ma kolosalne znaczenie.
Co do rękawic - za te cenę to wachlarz producentów jest spory - wybierz typ (sportowe/turystyczne/uniwersalne) a potem sprawdzaj oferty konkretnych producentów. W tej kategorii cenowej nie da się kupić szmiry - najważniejsze by były dopasowane pod Ciebie, bo rekawice rękawicom nierówne.
Podsumowywując te epopeję:
MIERZ NA SOBIE i kupuj co pasuje jak klucz do zamka, bo tylko wtedy będzie pewność, że masz komfort i bezpieczeństwo.
Amen to that.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org