Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-21 19:36:19 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
http://www.cardowireless.pl/Scala_Rider_TeamSet-3.html
Mam zestaw z powyższego linku. Zasięg tylko 10m. Kupiłem na alledrogo okazyjnie, za 300 PLN :) nówka sztuka. Narazie testowałem w domu jako interkom, działa. W czsie jazdy używałem do rozmowy przez telefon, sprawdza się genialnie. Żadnych problemów ze słyszalnością w obie strony. Działa tak głośno, że kiedy spokojnie jechałem 80-90km/h, jak zadzwonił telefon to podskoczyłem :D Po tych próbach zakładam, że jako interkom też się sprawdzi. Zestaw który kupiłem ma jeszcze jeden ekstras o którym nigdzie wcześniej nie czytałem, więc nie wiem, czy to standard w tych słuchawkach. Dołączone są do zestawu kable któe umożliwiają podpięcie mp3 bezpośrednio do każdego z kasków. Dzięki temu koniec z czekaniem, aż moja Pani upora się z niesfornymi wypadającumi z uszu słuchaweczkami ;) W trakcie rozmowy przez interkom mp3 jest automatycznie wyciszana.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-03-21 19:36:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-21 20:27:27 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-05-21 22:33:45
Posty: 101
Lokalizacja: Kielce
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zawsze zapominam
Obecne moto: Thundercat
Kiedy jeszcze nie miałem kat A wymyśliłem, że CB mi pomoże (uniknąć, ominąć MO) więc torba na bak w torbę ręczniak - w domu pod ubranie okablowanie, słuchawka do ucha - siadając na moto podpinałem tylko wtyczkę do CB i gitara nie złapali:) do 120 km/h faktycznie jeszcze się dało słuchać info gdzie stoją powyżej już lipa.
Jeden wielki PLUS jak TIR zajechał drogę były wrzuty (choć zauważyłem ,że większa część kierowców Tirów liczy się z nami na drodze pomagają wyprzedzać, robią miejsce wiedzą, że nas jest tak samo dużo na drodze jak ich :) ) ale są i "pedalskie przypadki"
Polak potrafi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-22 16:57:01 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
plakat napisał(a):
torba na bak w torbę ręczniak

Jaki masz zasięg? Czy zamontowałeś dodatkową antenę, czy tylko podstawową? Jakie masz radio? Jak je układasz w tankbagu i czy ułożenie radia ma wpływ na zasięg i jego kierunek? Wogóle podziel się wszystkimi doświadczeniami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-22 22:00:42 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-05-21 22:33:45
Posty: 101
Lokalizacja: Kielce
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zawsze zapominam
Obecne moto: Thundercat
[/quote] Jaki masz zasięg? Czy zamontowałeś dodatkową antenę,................[/quote]

Już mówię Torba "moto-detail" mała 8 litrów jakiś czas temu na allegro kupiona, CB radio Yosan JC-1103N duży:) widziałem mniejsze ręczniaki ale w torbę bez problemu wlazł to wszystko na bak antena standardowa od tego radia - giętka około 20 cm - ustawiałem ją tak by była pod owiewką (w kierunku jazdy) bo jeśli dawałem na siebie i dotykałem to zanikał zasięg.
Jadąc słyszałem ostrzeżenia jakieś 4 km. Nadawanie: gorszy zasięg ale mnie akurat o odbiór bardziej chodziło. Trochę upierdliwe instalowanie tego, ale cały tamten sezon jadąc gdzieś dalej zakładałem zrobiłem 5000 km i zero kontroli.
Postanowiłem, że przed policją nie będę uciekał wiec wolałem ich unikać.

Kabel ten od słuchawki do ucha trzeba dobrze chować pod ubranie bo jadąc jak zacznie nim majgać to wywlecze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-22 22:37:16 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
http://www.cbcaraudio.pl/p/pl/513/bt+ad ... 100+g.html
Znalazłem coś takiego. Słuchawki BT już mam... teaz tylko taki "adapterek" radyjko i w drogę :D Myślałem o Alanie 42, ale nie ma ASC, a przyzwyczaiłem się do niego w Jonym II. ASC ma Intek H-520, ale Alana można zmniejszyć odłączając pojemnik na baterie i podłączyć do gniazda zapalniczki (mam w owiewce). Tylko już trochę za dużo kasy wydałem przed sezonem na moto i to zaczyna przechodzić ludzkie pojęcie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-23 18:49:44 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
W zeszłym roku chciałem kupić ten Scala Raider z zasięgiem do 500m i z radiem kosztował 600zł na jeden kask,dziś już kosztuje ponad tysiąc zł. Szlak mnie już trafia przez ten wysoki kurs Euro :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-26 15:08:55 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
Nabyłem w zeszłym roku interkom w zestawie jak niżej:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=23627

U kolegi chpperowca działa, lecz on ma kaski typu "Jet" oraz smykałkę, więc instalacja była relatywnie prosta.
Patrzę się na ten zestaw bezradnie od roku i nie mogę zabrać się za instalację słuchawek i mikrofonu w naszych kaskach (integralny Shark i mój szczękowiec Shoei). Jak to yo! zamontować pod wyściółką kasków? Nie mogę wyjąć gąbek, a nie chcę robić demolki na siłę. Macie może jakiś serwis, który by się tym zajął, a może ktoś z Was ma chęć. Ja nie mam cierpliwości.
Dodatkowo chciałbym zastosować taki adapterek, abym mógł wpiąć przewody interkomu i równoleglepodpiąć się pod GPS (standardowy Jack 2.5 mm). Jakieś porady ludziska?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-27 14:42:10 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
No ale przecież te słuchawki się w środku przykleja rzepami na krzyż o ile mnie pamięć nie myli :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-27 14:50:28 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
Zgoda, lecz przewody od słuchawek i mikrofonu powinny być poprowadzone po skorupie, pod wyściółką. Nie wiem ajk je tam wpitolić bez demolki kasku. Złącze do połączenia z jednostką powinno wychodzić spod wyściółki kasku gdzieś z tyłu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Interkom
PostNapisane: 2011-03-10 22:20:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Jakiś czas temu szukałem interkomu dla siebie czytając wszystkie tematy na forach.
Jako, że fundusz nie pozwalał na szaleństwa kupiłem zestaw przewodowy TRONIC za 75zł - wszyscy krytykują, że gów*o słychać, ale chciałem się przekonać na własnym uchu.
Co się okazało? Że albo interkomy tronica są tak zajebiste, albo połowa wypowiadających się w życiu nie miała czegoś takiego w uchu.
Po pierwsze zakładanie: wkładam do ucha, zaczepiam na uchu, na to kominiarka, kask i po kłopocie. Nic się nie porusza, nie zjeżdża itp. Przypinam tylko klips do kombi, przerzucam kabel na plecy, a moja kobitka zajmuje się resztą
Po drugie: idealna czułość mikrofonu (w gąbce redukującej szumy)
po trzecie: żadnych szumów podczas rozmowy, obojętnie czy szyba podniesiona czy też nie.
po czwarte i chyba najważniejsze: jedyne co przeszkadza w rozmowach przy prędkości znacznie powyżej 120km/h to ryk silnika i wiatru w kasku :) ale to już wina mojego gó*nianego kasku :D

Z minusów to zakładanie - trochę czasochłonne jeśli chodzi o moją kobietkę, a jak już się siedzi to trzeba pamiętać, żeby wypiąć kabel z gniazda przy zsiadaniu, bo można urwać sobie głowę :D
I drugi minus to, że gąbka redukująca szumy na mikrofonie jest dosyć duża i jak się chce np. "oblizać wargi" to można polizać się po tej gąbce :D

Także jeśli chodzi o jakoś/cena jest to idealny rozwiązanie :)
A jak ktoś nie próbował to najpierw spróbować, a potem krytykować!
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org