Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-08-26 09:06:32 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-08-26 08:15:25
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 787513056
Obecne moto: fazer
Witam wszystkich jestem nowy na waszym foru i odrazu proszę kogoś o pomoc 3 tygodnie temu kupiłem motorek o którym myślałem od jakiegoś czasu yamaha fazer 98r,cena była bardzo atrakcyjna i dlatrgo się skusiłem,przepalony kolektor czy nie chodząca pompka paliwowa niestanowiła żadnego problemu cały czas cośtam wychodziło ale olewałam to i raz po raz coś wkładałem w niego jak w skarbonkę,ale ostatni bum przyprawia mnie o zawrót głowy k.......a bulgotanie w zbiorniczku wyrównawczym czytałem na forach że jest to padnięta uszczelka pod głowicą,pomóżcie może to być coś innego?zmieniałem płyn układ był bardzo zabrudzony nie czyściłem termostatu może tam coś,opadają mi ręce uszczelke też wymienie jak będze trzeba ale mam nadzieje że może nie,może to coś innego a jakby ktoś napisał czy przy wymianie uszczelki będzie potrzebne planowanie głowicy byłbym bardzo wdzięczny dzięki bardzo pozdrawiam :( :(:(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bulgocząca skarbonka
PostNapisane: 2012-08-26 09:06:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2012-08-26 10:37:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
Ale kiedy masz to bulgotanie, cały czas czy w pewnych chwilach typu dodawanie gazu ? :)
Na zimnym, na ciepłym...rozwiń się deczko chociaż :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-26 16:00:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
kiedy pojawia się to bulgotanie?? czy przewody od chłodzenia pod wpływem zwiększania obrotów prężnieją?? opisz wszystko dokładnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-26 16:38:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-05-22 16:10:18
Posty: 68
Lokalizacja: Świdwin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: DL 1000 V-strom
A najlepiej jedź do jakiegoś warsztatu, który ma sprzęt do sprawdzania zawartości CO2 w układzie chłodzenia i obędzie się bez zgadywania :]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-26 18:15:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-08-26 08:15:25
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 787513056
Obecne moto: fazer
witam dzięki że ktoś się tym zainteresował a mianowicie gdy go kupiłem kolektor był w opłakanym stanie także ryczał tak że nic nie słyszałem ale nawet gdy go zgasiłem,po zrobieniu kolektora chciałem zobaczyć jak go słychać i odstrzeliłem bez wody(nie wiem czy to nie był właśnie mój błą)wszystko wydawało się cacy założyłem chłodnice zalałem płynem i jak odpaliłem na otfartym wlewie sadził odrazu płyn do góry,zakręciłem wlew i odpał jak go przegazowałem mocniej gonił tak jakby z nadmiaru ,po dłuższyma czasie jak sobie pochodził zagrzał się,wentylator pochodził chwilę i gitara tak załączał się pare razy,bulgocze czy zimny czy gorący przekręce rozrusznikiem na zimnym i w zbiorniczku bul bul bul mśle żę to uszczelka ale miałem nadzieje że możę jakaś inna plaga napiszcie czy ewentualnie trzebaby było planować głowicę z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-30 12:13:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
stan997 napisał(a):
witam dzięki że ktoś się tym zainteresował a mianowicie gdy go kupiłem kolektor był w opłakanym stanie także ryczał tak że nic nie słyszałem ale nawet gdy go zgasiłem,po zrobieniu kolektora chciałem zobaczyć jak go słychać i odstrzeliłem bez wody(nie wiem czy to nie był właśnie mój błą)wszystko wydawało się cacy założyłem chłodnice zalałem płynem i jak odpaliłem na otfartym wlewie sadził odrazu płyn do góry,zakręciłem wlew i odpał jak go przegazowałem mocniej gonił tak jakby z nadmiaru ,po dłuższyma czasie jak sobie pochodził zagrzał się,wentylator pochodził chwilę i gitara tak załączał się pare razy,bulgocze czy zimny czy gorący przekręce rozrusznikiem na zimnym i w zbiorniczku bul bul bul mśle żę to uszczelka ale miałem nadzieje że możę jakaś inna plaga napiszcie czy ewentualnie trzebaby było planować głowicę z góry dzięki


Ja rozumiem, że dysleksje, pośpiech i takie tam... ale piszesz do innych więc postaraj się napisać to tak, żeby dało się odczytać/ zrozumieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-09-03 20:49:24 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2011-03-26 14:44:55
Posty: 355
Lokalizacja: Ślaskie, Katowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
Spróbował bym układ prawidłowo odpowietrzyć niz odrazu myśleć ze to uszczelka pod głowica, zalegajace bable powietrza w układzie czesto sa mylace.

Pompa wody jak jest zapowietrzona to tez nie bedzie działać prawidłowo i bedzie bulgotac albo nie bedzie obiegu wcale.

Ile czasu chodził motocykl bez chłodzenia przy twojej wymianie kolektorow??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-09-13 19:35:59 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-11-13 11:40:01
Posty: 78
Lokalizacja: Kielce, Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6
napisz jak długo jechałeś bez płynu i czy bardzo go kreciles.
zwykle wymianie uszczelki pod glowica towarzyszy planowanie glowicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org