Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-06-19 19:32:04 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-01-08 23:07:39
Posty: 68
Lokalizacja: ok.Zawiercia/Siemianowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
Podaj ten numer ramy.Sprawdzimy komu został za****ny motocykl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wymiana ramy ?
PostNapisane: 2013-06-19 19:32:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-06-19 20:08:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-06-19 23:05:05
Posty: 60
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZR 600 3HE
widzę że jestem tu za złodzieja uważany,a ja tylko ją kupiłem na allegro...... mam umowę z właścicielem czy to jest kradzież ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-19 21:20:25 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
paserstwo
a przez takich jak ty złodzieje kradną
więc tak można cię nazwać złodziejem
ewentualnie pomocnikiem takim :D


w sumie jak masz jaja to wrzuć zdjęcie nr vin to może oddasz właścicielowi na spółke z tym o którego kupiłeś tą ramę kasę za motocykl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-19 22:20:39 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
w sumie jak masz jaja to wrzuć zdjęcie nr vin to może oddasz właścicielowi na spółke z tym o którego kupiłeś tą ramę kasę za motocykl

kupił rame i ma oddać kasę za cały motor :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-19 22:28:52 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-06-19 23:05:05
Posty: 60
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZR 600 3HE
a wraz ze mną kilkanaście osób z aukcji allegro pewnie ;D
Sprzedawca zapewniał że dowód został zabrany właścicielowi przez policję za coś tam,i go nie odebrał.Sprzedawca spisał umowę z właścicielem i podarował ją mi.Czy ta umowa jest g*wno warta ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-19 23:19:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
stary dowodu nie odebrać ? to nie jest problem :P
po za tym są też inne papiery dowodzące legalność nie tylko dowód
Ron
nie wiem czy się śmiejesz z tego co napisałem ale raz w zyciu coś mi ukradli i jest to kiepskie przeżycie bezradności
może zmienisz zdanie jak ci fz6 z garażu ucieknie a później znajdziesz gościa z twoją ramą :D


Jasiooooo
nie każda rama bez papierów jest kradziona itd
ale jak już taką masz to się nie chwal
bo nie jest ona do konca legalna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-19 23:37:45 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-19 01:34:42
Posty: 76
Lokalizacja: Poznań/Gniezno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: kot
tak tylko wtrącę, bo kiedyś chciałem kupić bardzo okazyjnie telefon, ale miałem do co do niego mieszane uczucia. jako porządny obywatel pofatygowałem się na komisariat, gdzie przedstawiłem zaistniałą sytuację, że znam numer IMEI itd, czy mogą mi go sprawdzić, czy nie jest trefny. panowie z delikatnym uśmieszkiem poinformowali mnie, że to tak w naszym państwie prawa nie działa. jedyne, co mi pozostaje, to zakupić go, a następnie udać się z nim na komisariat celem sprawdzenia. wtedy to mam dwie opcje - jest czysty i mogę się cieszyć, albo też jest kradziony, zostaje mi zatrzymany na miejscu, zostaje wytoczona sprawa sprzedawcy za handel kradzionym oraz mnie za paserstwo (wytłumaczyłem, że nie wiem skąd on itd, oni na to że niska cena i brak pudełka to wystarczające przesłanki aby stwierdzić, że może być kradziony i mogą mi za to wytoczyć sprawę). wytłumaczyli też, że nieraz właśnie ludzie przychodzą z numerami VIN do sprawdzenia przed zakupem, procedura jest ta sama - tylko właściciel może sprawdzić, albo przy rutynowej kontroli sprawdzą lub przy badaniu technicznym.

reasumując - jest klops.

btw. wydaje mi się, że nie jest problemem wydanie dowodu, jeśli ma się na niego umowę (swoją drogą ciekawe skąd masz dane na niej - takie jak rocznik, marka, numer tablic itd... - swoim podpisem poświadczyłeś, że wszystko się wg ciebie zgadza...).

jest jednak wyjście - jeśli kupiłeś na allegro, lub jakkolwiek przez neta, masz możliwość w ciągu 10 dni oddać każdy zakupiony towar, jeśli nie ma on śladów używania przez ciebie. i to bez podania przyczyny, tak ot.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-20 08:54:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-06-19 23:05:05
Posty: 60
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZR 600 3HE
umowa nie jest spisana ze mną tylko z tym panem co mi ją sprzedał.Po prostu mi ją dorzucił do ramy... To jest jakiś sposób żeby ten dowód odebrać? oczywiście o ile ten pan mówi prawdę :(
Nie zdawałem sobie sprawy że to tyle zachodu jest,no i problemów z tą drugą ramą...
Jeśli pójdę na policję zapytać o dowód to jak kolega wspomniał nic mi nie powiedzą ? a jeszcze w kajdanki skują jak się okaże gorszy scenariusz .....

ps: a nie można by napisać umowy z tym sprzedawcą o kupno z zaginionym dowodem ? no nie mam pomysłu co teraz zrobić.... :|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-20 09:28:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-19 01:34:42
Posty: 76
Lokalizacja: Poznań/Gniezno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: kot
wrzuciłeś posta 2 dni temu, że kupiłeś. jeśli nie minęło jeszcze 10 dni to oddaj ją i śpij spokojnie.

Jasiooooo napisał(a):
umowa nie jest spisana ze mną tylko z tym panem co mi ją sprzedał.Po prostu mi ją dorzucił do ramy...

nie wiem, czy jesteś świadomy, ale to właśnie na RAMĘ jest wydawany dowód rejestracyjny. wygląda to teraz tak, jakbyś to ty ukradł ramę, ale znalazł przy niej jakieś tam dokumenty. sprytny sprzedawca, skoro nie masz umowy kupna-sprzedaży na siebie, mógłby cię oskarżyć o kradzież i zawiadomić policję.

dżizas, ludzie czasy ogarów i innych komarów już minęły, to nie są jakieś rowery, tylko motocykle, na które trzeba mieć umowy! wątku 'bez papierów' nie chcę już poruszać, bo to naprawdę grozi opalaniem w kratkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-20 18:20:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-06-19 23:05:05
Posty: 60
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZR 600 3HE
no nie ma innej rady,oddam ramę i poszukam z papierami czegoś,pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org