Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-06-19 19:38:30 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-06-19 19:14:17
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Witam,
Dodam, że jestem tu nowy i trafiłem tu przez jakiś wygoglowany temat odnośnie mojego motocyka. Także na początek witam wszystkich serdecznie.
A teraz trochę o problemie i bardzo prosiłbym osoby, posiadające wiedzę w tym temacie o pomoc.

Mianowicie wpadłem na pomysł założenia dziś alarmu do motocykla i wszystko szło pięknie dopóki nie zacząłem szukać przewodów od rozrusznika ( do zdalnego odpalenia motocykla). Po kilku testach i pomiarach na przekaźniku (tym bocznym zdaje się od pompy paliwa ale podobno też odpowiadającego za położenie nóźki - próbowałem podać tam +12 na styki) wystąpiły dwa objawy: kontrolka biegu neutralnego przestała świecić pomimo luzu oraz brak reakcji rozrusznika. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki ale nic się nie spaliło, nawet nie było iskierki, więc problem musi tkwić gdzieś głębiej. Dodam, że nie sprawdzałem operacji ze złożoną nóżką gdyż nie miałem czasu i maszyna musiała zostać w garażu, ale jutro rano muszę dość w czym tkwi problem. Czy to, że rozrusznik nie kręci to może być jakaś dioda w tym przekaźniku i brak wskazania biegu, czy może mam szukać w przekaźniku od rozrusznika tym z dwoma bezpiecznikami? Wszelkie wskazówki do jutra uratują mi życie. Zastanawiam się też czy motor zapali na pych, żeby uniknąć lawety do serwisu..
Konrad


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-19 19:38:30 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2013-06-20 12:30:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3828
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
moto troszkę nie takie jak nasze forumowe, ale pomysły z rozwiązaniem i tak myślę że można umieszczać...

możliwe że popsułeś czujnik luzu (dla tego nie świeci) i moto ma wrażenie że jest na biegu. u mnie w fz6n niezależnie czy mam wbite sprzęgło czy nie, moto w takim wypadku gaśnie - dla tego zerknij z złożoną nóżką najpierw. w bandicie można było zewrzeć kabelki od czujnika nóżki, i wtedy moto miało wrażenie że ciągle jest złożona - możesz tak to sprawdzić. jeśli tak zadziała, znaczy że coś się przepaliło na czujniku luzu (w końcu sam czujnik z tego co mi się wydaje tylko "zwiera" dwa kabelki i nie ma w sobie za wiele elektroniki). może jakiś mechaniczny wytknie mi błędy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-20 14:20:34 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Witaj, na początek to odwiedź powitalnie dla porządku ;)
a ten alarm to wpiąłeś w instalację czy jednak nie?
ja obstawiam podobnie jak misiakw że coś nie tak z prądem od stopki oraz od neutrala tylko ja bym posprawdzał czy nigdzie nie przerwałeś obwodu - skoro nie odpala, nie kręci to tak jakby komp widział, że masz wpięty bieg i rozłożoną podnóżkę a wtedy nawet mój leciwy Kotek nie odpali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-20 17:55:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-06-19 19:14:17
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Dzięki bardzo za podpowiedzi, dziś udało mi się sprawdzić przekaźnik rozrusznika który działał i postanowiłem rozebrać przekaźnik pompy. Jedna z diód ewidentnie się przepaliła. Wymieniłem ją na troszkę inna rozmiarem ale działanie ma mieć takie samo. Niestety nic się nie zmieniło, jutro muszę sprawdzić czy dwa przekaźniki w module działają i zamienić diodę na identyczną. Zastanawiam się czy oprócz tego modułu coś jeszcze mogło się uszkodzić.

-- 2013-06-20 19:08:56 --

Motor pali na pych, podanie masy na przekaźnik rozrusznika też pali. Alarm na razie zdemontowany. Zastanawiam się nad tym czujnikiem biegu neutralnego jak on działa i czy wchodzi na ten właśnie moduł bo nie mogłem go znaleźć. Albo gdzie na spiąć na krótko, żeby pojawiła się N. Elektryczne porady mile widziane. Dokładnie ten sam przekaźnik znajduje się w fazerku także kto wie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-21 09:51:06 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3828
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
zolwik102, nie wiem jak z fz6, ale w fzs600 czujnik luzu to (w uproszczeniu) gwoździk. gdzieś w silniku (nie pytaj się mnie gdzie) masz taki element:
[ img ] jak widać coś "przesuwa" się po łuku, na N (czarny punkcik) zwiera i prąd leci (czujniki biegu robione są na zasadzie dodania kolejnych punktów zwarcia

co do modułu, jak będę miał chwilkę i uda mi się znaleźć serwisówkę do twojego modelu to ci powiem co i jak. na upartego wypniesz ten element z układu, zewrzesz kabelki i zobaczysz czy się świeci. a jak odpaliłeś na pych to świeciło się czy nie? bo jeśli świecił luz, to nie ma co się zajmować czujnikiem stopki czy luzu, bo to znaczy że działa, a zjarałeś coś w układzie odpalającym (może rozrusznik skoro na pych pali)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org