Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-05-12 09:41:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-05-11 09:49:04
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2002r
Witam. Od marca jestem posiadaczem fzs600 2002 r. Ogólnie wszystko super. Motocykl miał przebieg 55 tys, bogato wyposażony. Tylko czacha do klejenia i wyprostowania jeden crashpad. Zrobiłem nim trochę kilometrów po czym w kwietniu po wymieniłem olej na motul 10w40. Zrobiłem kilkaset km. Kiedyś podczas szybszej jazdy ( prawdopodobnie wtedy ) coś się stało i zaczęły dochodzić dziwne dźwięki z chyba górnej części silnika przy około 5 tys obrotów i ustaje przy 7 tys około. Na początku ciężko było to usłyszeć potem coraz mocniej. Na luzie jak gazowałem to na początku ciężko było to usłyszeć teraz już mocniej. Silnik chodzi równo, nie bierze oleju. Dałem go do znajomego i okazało się, że łańcuszek rozrządu to śmieć. Oczywiście wymiana, sprawdzanie zaworów, wymiana świec, czyszczenie i regulacja gaźników. Wszystko fajnie. Jeszcze lepiej odpala na dotyk ale ciągle jest ten dźwięk. Łańcuszka już nie słychać. Sprawdzane też było sprzęgło i wygląda dobrze, tak samo rozrusznik.Bardzo mocno słychać podczas jazdy ten dźwięk. Macie pomysły co to może być? Zawory? ( przy niskich obrotach nic kompletnie nie słychać). Wydaje mi się też, że ma delikatne wibracje. Na zimnym silniku chwilę jest ok potem już ciągle słychać te dźwięki. Postaram się wrzucić krótki filmik nagrany telefonem ale może to coś pomoże. Przy 24 s słychać to mocniej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. pozdro
ps. przy okazji wymiany oleju był naciągany łąńcuch a po niedługim czasie ( może przypadek ) zaczęły takie dźwięki dochodzić z moto. Dorzuciłem jeszcze jeden filmik. Moto stoi u znajomego mechanika. Jakieś pomysły?

edit:
Przy około 24 s słychać dziwne dźwięki, postaram się nagrać coś jeszcze jak pogoda się poprawi
https://www.youtube.com/watch?v=Oxc2aLM ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=74v8Xo0 ... e=youtu.be


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-12 09:41:26 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2014-05-12 11:13:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Ja bym zaczął jak nie było to sprawdzone od napinacza i ślizgów.
A dalej to loteria, trzeba go solidnie osłuchać stetoskopem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-12 15:40:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-05-11 09:49:04
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2002r
Powiem tak, kumpel-mechanik miał go 2 tyg u siebie i sprawdzał napinacz. Jest ok. Wymieniony łańcuszek rozrządu. Zastanawiam się czy nie ma to coś wspólnego z wymianą oleju i naciągnięciem łańcucha.... No albo zawory choć podobno luzów nie miały. Możliwe, że sprężyny ale to trochę dziwne, że przy konkretnie takich obrotach słychać a na wolnych nie. Ogólnie silnik chodzi igła, sprzęgło się teraz zaczęło ślizgać delikatnie ale pewnie to kwestia poprawki. Szukam wszędzie jakiś info o podobnych przypadkach i nie wiele...

ps. kamerką też sprawdzał to co się dało ale głowicy nie zdejmował. Myślisz, że to może być coś po stronie zaworów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-12 16:55:58 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
No dobra, luzy, łańcuszek, napinacz, a co ze ślizgami łańcucha? Wojt@s też o nich napisał. Nawet nowy łańcuch będzie hałasował jeśli ślizgi są zużyte. A dalej cóż- szukanie, ale to już robota dla mechanika, przez forum nie pomożemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-12 18:21:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-05-11 09:49:04
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2002r
Wiem i rozumiem. Podrzucę porady mechanikowi, powiem, że ma to przejrzeć niektóre rzeczy jeszcze raz dokładnie. Wielkie dzięki, pozdro! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-15 23:02:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-05-11 09:49:04
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2002r
Mam odpowiedź dla niektórych zainteresowanych tematem otóż ten dźwięk to...panewki... Druga panewka luźna jak stare gacie. pzdro temat zamknięty


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-19 07:37:48 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-04-02 22:16:27
Posty: 292
Lokalizacja: K-ce
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 01
Wiesz może jaka przyczyna, katowałeś silnik do odcięcia, jeździłeś bez oleju, gumowałeś, czy po prostu uszkodzona pompa? To dość nietypowa usterka :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org