Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-09 10:26:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-11-17 22:09:03
Posty: 71
Lokalizacja: Rąbień AB k/Łodzi
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6 2006r
Witajcie. Od 2 dni mam dziwne objawy przy jeździe moim kotem.

Sprawa wygląda tak, że przy jeździe na różnych biegach od 2 - 6 utrzymując na manetce stałą prędkość, czyli ani nie przyśpieszam ani nie zwalniam, tylko obroty silnika są cały czas na tym samym poziomie to szarpie mi delikatnie motocyklem. To szarpanie w mojej ocenie nie jest związane z przeniesieniem napędu, czyli łańcuchem a raczej z silnikiem, bądź jakąś elektroniką.

Dokładniej wygląda to tak, że na wyświetlaczu obroty delikatnie skaczą - falują to w górę to w dół o "jedną kreskę" i jest delikatnie odczuwalne takie właśnie szarpanie delikatne ale odczuwalne.
Dodam, że gdy odkręcam manetkę przyśpieszając czy to bardziej czy mniej na każdym z w/w biegów takiego objawu szarpania nie ma.

Dodam też że powyższe falowanie - skakanie obrotów nie występuje gdy motocykl jest na biegu jałowym.
Na koniec jeszcze dopowiem że mam odczucie jakby motocykl był bardziej "narowisty" a odkręcając mu manetkę na maksa na poszczególnych biegach "idzie jak wariat".

Czy macie pomysły gdzie szukać przyczyny i co sprawdzać.
Jest to też wg mnie niezależne od pogody bo obecnie w Łodzi mieliśmy pogody ładne bezdeszczowe, w każdym razie wówczas kiedy jeździłem i i kiedy to występowały powyższe objawy.
Na koniec mogę jeszcze dodać że taki objaw wystąpił mi w środę po raz pierwszy. W czwartek więc tknęło mnie żeby podładować aku (choć nie powinien być słaby). Tak też uczyniłem, ładując go całą noc. W czwartek jeżdżąc nie zauważyłem aby coś się działo z obrotami a w piątek temat powrócił ponownie. Wydaje mi się też że nie występuje za każdym razem, tzn jadąc w piątek do pracy tego nie zauważyłem ale już z niej wracając TAK.

Z góry dzięki za pomoc w zidentyfikowaniu problemu.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FZ6 dziwne zachowanie
PostNapisane: 2015-05-09 10:26:29 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-05-09 11:56:26 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
a czemu wykluczyłeś napęd?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-09 15:18:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-11-17 22:09:03
Posty: 71
Lokalizacja: Rąbień AB k/Łodzi
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6 2006r
mores napisał(a):
a czemu wykluczyłeś napęd?


Hmm, specem nie jestem ale ...
wykluczyłem bo co ma napęd do falujących obrotów na wyświetlaczu?
Może szarpać jeśli by był zużyty a nie jest a i naciąg też ok. Poza tym jak napisałem nie wiem czy to by miało przełożenie na falujące obroty na wyświetlaczu co tez odzwierciedla - przekłada się na odczucia podczas jazdy ze stałą jednostajną prędkością!
Ale jeśli się mylę a ty masz jakiś pomysł co mam sprawdzić to daj znać, będę wdzięczny!
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-09 17:52:07 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-07-15 09:14:23
Posty: 76
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 505438898
Obecne moto: FZ6S
sprawdź czujnik położenia przepustnicy. Miałem podobne objawy. Po wymianie pomoglo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-09 18:50:12 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-08-07 12:55:19
Posty: 132
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Blackberry
Obecne moto: FZ6-S
lukeswirus napisał(a):
sprawdź czujnik położenia przepustnicy. Miałem podobne objawy. Po wymianie pomoglo

Zadzwoń lub napisz do Yamahy nr VIN niech sprawdzą czy Twój FZ6 miał wymieniany TPS w ramach akcji serwisowej. Jeśli jeszcze nie to wymienią TPS za free.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-11 13:26:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-11-17 22:09:03
Posty: 71
Lokalizacja: Rąbień AB k/Łodzi
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6 2006r
lukeswirus napisał(a):
sprawdź czujnik położenia przepustnicy. Miałem podobne objawy. Po wymianie pomoglo


Ok dzięki za info .. ale jak to sprawdzić?
Dziwne bo przez weekend znowu podładowałem akku i dziś przy jeździe do pracy było ok. Zobaczymy jak będzie na powrocie?

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-12 14:02:12 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
Zadzwoń do jakiegoś autoryzowanego dealera Yamahy. Też mam takie objawy od początku tego sezonu. Zadzwoniłem, podałem VIN no i okazało się, że w mojej sztuce jeszcze nie był wymieniany. Więc domyślam się (i mam taką nadzieję), że to wina TPS-u. Ale okaże się po wymianie dopiero. Bo w trybie diagnostycznym nie pokazuje mi żadnego błędu, na zamkniętej przepustnicy w d02 (lub d01, nie pamiętam która jest od TPS) pokazuje mi wartość 16, więc niby ok, na otwartej trochę za dużo bo 101.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-15 12:48:53 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-11-17 22:09:03
Posty: 71
Lokalizacja: Rąbień AB k/Łodzi
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6 2006r
danieleq86 napisał(a):
Zadzwoń do jakiegoś autoryzowanego dealera Yamahy. Też mam takie objawy od początku tego sezonu. Zadzwoniłem, podałem VIN no i okazało się, że w mojej sztuce jeszcze nie był wymieniany. Więc domyślam się (i mam taką nadzieję), że to wina TPS-u. Ale okaże się po wymianie dopiero. Bo w trybie diagnostycznym nie pokazuje mi żadnego błędu, na zamkniętej przepustnicy w d02 (lub d01, nie pamiętam która jest od TPS) pokazuje mi wartość 16, więc niby ok, na otwartej trochę za dużo bo 101.


Napisałem do serwisu w Łodzi opisując problem i podając swój VIN - na razie bez odzewu. Jak coś to będę jeszcze dzwonił.

W każdym razie dostałem poradę od kolegi "Lubaz" - za co WIELKIE DZIĘKI, że i u niego były podobne objawy.
Poradą było zakupienie specyfiku ala "Kontakt Spray" (do styków elektronicznych) i spryskanie wszystkich możliwych złączek w FZ6, gdyż ponoć elektryka w naszych kotach nie należy do najlepszych.
Jak na razie po 1 dniu od zabiegu, opisywany przeze mnie problem zniknął.
Jeśli będzie się taki stan utrzymywał dalej, to znaczy, że tu tkwił problem a nie od razu TPS.

Tak więc jeszcze raz dzięki dla kolegi LUBAZA :)

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-02 13:40:57 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-11-17 22:09:03
Posty: 71
Lokalizacja: Rąbień AB k/Łodzi
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6 2006r
Temat do zamknięcia.
Definitywnie mogę już po takim czasie stwierdzić, że problem był gdzieś w stykach.
Po dokładnym spryskaniu spray kontaktem do tej pory podobne objawy się nie pojawiły.
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org