Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-06-18 07:36:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-08 20:21:23
Posty: 35
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XSR 900 60th Anniv
Witam,

Ostatnio nie bardzo jestem zadowolony z działania mojego napędu. Wydaje mi się, że łańcuch nie powinien tak skakać i że jest nierówno wyciągnięty. Ustawienie luzu na łańcuchu mieści się w granicy 4.5-5.5 cm ale odchyły w poszczególnych miejscach wynoszą ~0.5cm. Pierwsze co zrobiłem to dostałem się do zębatki zdawczej i tu moje pierwsze pytanie do Was: co to kurde jest? Czy przy zębatce stosuje się jakiś smar? ta paćka ma konsystencje smaru ale o dużej gęstości...

Druga sprawa to czy moglibyście spojrzeć na prace łańcucha i zębatek? Szczególnie tuż za ramą(patrząc od zębatki zdawczej) widać jak łańcuch skaczę Czy napęd się kwalifikuje do wymiany, czy przesadzam?

Jeszcze może kilka informacji. Motocykl ma 33kkm łańcuch zawsze smarowany jak potrzebuje(mazidła typu motul bel-ray), oraz obowiązkowo wycierany i przesmarowany po jeździe w deszczu.

Z góry dzięki wielkie i LWG!
Tomek


PS. Sry, że moto brudne ale wczoraj mnie złapała ulewa i nie miałem kiedy go umyć.


Załączniki:
DSC_0008 (720x1280).jpg [473.11 KiB]
Pobrane 379 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-18 07:36:55 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-06-18 09:22:46 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Bourbon_Kid napisał(a):
odchyły w poszczególnych miejscach wynoszą ~0.5cm

Wg mnie odchyłka akceptowalna, nigdy nie będziesz miał wszędzie idealnie tak samo. No, chyba, że na nowiusieńkim napędzie.
Bourbon_Kid napisał(a):
co to kurde jest? Czy przy zębatce stosuje się jakiś smar?
Przecież smarujesz łańcuch a to pewnie to co z niego zlatuje ;p
Bourbon_Kid napisał(a):
widać jak łańcuch skaczę Czy napęd się kwalifikuje do wymiany, czy przesadzam?

U mnie nigdy nie skakał ;p objawy tego zwiększały się kiedy nie był dawno smarowany, dawno tzn. jakieś >1000km od poprzedniego smarowania.
Teraz nawet po 300-400km od smarowania głośno chodzi do tego co jakiś czas miarowo jest wyczuwalne stuknięcie, które zanika po smarowaniu na jakieś 200-250km. Ale napęd ma przejechane ~25kkm, byłem u mojego mechanika, opowiedziałem moje odczucia, po czym sprawdził nierówne rozciągnięcie, stan tylnej zębatki i diagnoza jednoznaczna: wymiana.
Bourbon_Kid napisał(a):
Motocykl ma 33kkm
A łańcuch ile ma przejechane?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-18 09:43:52 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-08 20:21:23
Posty: 35
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XSR 900 60th Anniv
michal.m napisał(a):
Przecież smarujesz łańcuch a to pewnie to co z niego zlatuje ;p


Przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się że aż tyle może się tego tam zebrać;) czyli skoro to normalne to się nie przejmuję ;)

michal.m napisał(a):
U mnie nigdy nie skakał ;p objawy tego zwiększały się kiedy nie był dawno smarowany, dawno tzn. jakieś >1000km od poprzedniego smarowania.
Teraz nawet po 300-400km od smarowania głośno chodzi do tego co jakiś czas miarowo jest wyczuwalne stuknięcie, które zanika po smarowaniu na jakieś 200-250km. Ale napęd ma przejechane ~25kkm, byłem u mojego mechanika, opowiedziałem moje odczucia, po czym sprawdził nierówne rozciągnięcie, stan tylnej zębatki i diagnoza jednoznaczna: wymiana.


Tak jak pisałem łańcuch smarowany regularnie. Min. co 400km ale często mi się zdarza przejazd w deszczu więc przeważnie częściej.

michal.m napisał(a):
A łańcuch ile ma przejechane?


Tyle samo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org