Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-05-02 02:18:48 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-05-02 02:05:53
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Cześć, ostatnio spotkał mnie dziwny problem. Posiadam yamahe thundercat i po wymianie oleju potanowiłem się trochę przejechac. Moto najpierw sobie pochodziło na wolnych obrotach na podwórku i było wszystko ok. Gdy wyjechałem po około 1km poszedł siwy dym z tłumika, odebrało moc a gdy się zatrzymałem motocykl zgasł. Z wężykam który odprowadza nadmiar oleju wyleciało go całkiem sporo i teraz nie odpala. Co się mogło stać i czy to może być wina zbyt dużej ilości oleju? Teraz gdy próbowałem odpalić motocykl nic nie kręci, słychać tylko "takie pyknięcie" i nic więcej ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-05-02 02:18:48 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2019-05-02 13:28:45 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
KarolS napisał(a):
Gdy wyjechałem po około 1km poszedł siwy dym z tłumika


To wskazuje raczej na płyn chłodniczy w komorze spalania, jakby dostawał się tam olej, spaliny miały by piękny kolor "deep purplish blue metallic C" :D

KarolS napisał(a):
Z wężykam który odprowadza nadmiar oleju


Ale takiego wężyka nie ma, jest odpowietrzenie baku i przelew z układu chłodzenia, chyba, że chodzi Ci o odmę, ale ta nie służy do odprowadzania nadmiaru oleju a tylko jego par ;). Jeżeli wywaliło Ci olej przez odmę, to nie czeka Cię nic dobrego.

KarolS napisał(a):
Co się mogło stać i czy to może być wina zbyt dużej ilości oleju?


Zależy o jak dużej ilości oleju mówimy, jeżeli będzie to 100-200ml to jeszcze pal licho, ale jak przelałeś pół litra, czy litr, to trochę zaburzyłeś konstrukcyjne założenia.

Posprawdzaj bezpieczniki, te w skrzyneczce, jak i na przekaźniku zapłonu, który prawdopodobnie się przepalił.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-05-02 13:37:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1465
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Wg opisu to mi wygląda na: idź do mechanika bo trzeba to obejrzeć, może jest jeszcze co ratować
Ile wlałeś tego oleju?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-05-03 14:52:28 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Jak zostało wlane do silnika dużo za dużo oleju to własnie odmą wywala w pierwszej kolejności. Teraz to tak jak napisał tuzmen i sprawdzać czy jest co ratować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-05-03 15:24:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
A teraz jak juz wiesz ze masz w czym rzeźbić to odwiedź powitalnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-05-03 15:25:15 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Iroszek napisał(a):
Jak zostało wlane do silnika dużo za dużo oleju to własnie odmą wywala w pierwszej kolejności. Teraz to tak jak napisał tuzmen i sprawdzać czy jest co ratować.


To musiało by być na prawdę dużo, za dużo oleju, żeby wydmuchało go odmą w takiej ilości, w jakiej opisuje to OP :P, druga sprawa, co mnie zastanawia, to fabrycznie odma nie powinna być przypadkiem podłączona do airboxa? Układ wentylacji skrzyni korbowej, jest z przyczyn ekologicznych, układem zamkniętym. Jeżeli została wyprowadzona przez kogoś wcześniej pod moto, to może właśnie z powodu pierwszych już oznak umierania pieca, który teraz po prostu dokonał żywota i ma takie przedmuchy, że olej wali w odmę?

Bez podstawowej diagnostyki, jak chociażby sprawdzenie stanu płynu chłodniczego (walnięta UPG), czy sprawdzenia kompresji na cylindrach (przedmuchy do korbowej), raczej na razie możemy tylko wróżyć z fusów.
Co do zbyt dużej ilości oleju, z filtrem wchodzi bodajże 2.9l do T-cata, zakładam, że przelanie go nawet o pół litra, nie robi mu znaczącej różnicy, miski olejowe są trochę przewymiarowane właśnie na takie okazje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org