Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierdzipędy
PostNapisane: 2020-01-05 01:01:42 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Witam.
Chciałbym Wam pokazać swoje mopedy i nie tylko. Kiedy miałem kilkanaście lat i jeździłem ogarem, dostałem od wuja Simsona SR1 z 1957r. Ponieważ był odrapany postanowiłem go "odrestaurować" czyli pomalować dyszą przy użyciu odkurzacza. Potem przez 30 lat stał sobie w szopie. Kilka lat temu postanowiłem go odrestaurować tak naprawdę. Zdjęcia przedstawiają pojazd wyciągnięty po latach:

[ img ]
[ img ]
[ img ]

Rometem jeździłem z kolegą, który również dostał od swojego wuja identycznego Simsona, w równie fachowy sposób odnowionego. Długo się nie zastanawiając odkupiłem zabytek od kumpla.

[ img ]

Obydwa sprzęty zostały rozebrane, ramy, blachy do piachu. Silnik rozpołowiony, kartery do szkiełkowania.

[ img ]
[ img ]
[ img ]

Niestety do tego modelu wyjątkowo trudno kupić wartościowe części, więc przez lata mozolnie poluję a remont utknął. c.d.n.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pierdzipędy
PostNapisane: 2020-01-05 01:01:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-01-05 08:07:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
piękny motorower !!!
powodzenia w odbudowie, wrzucaj foto z postępów w pracach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-01-05 09:16:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2276
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nabrałem ochoty na przejażdżkę takim wehikułem czasu :) nie miałem okazji ani rometem ani wsk ani ogarem ani innym komarem....

Udanego polowania na graty, sprzęty są tego warte! Nikt w niemczech nie ma mini manufaktury takich czesci zamiennych? Oni lubią takie tematy...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-01-05 11:43:03 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Niektórych nowych części, zarówno w Niemczech jak i w Polsce jest spory wybór. Niestety, głównie to chiński szajs niezbyt nadający się do użytku. Znawcy tematu radzą regenerować stare o ile się da. Czasami udało się nawet kupić nową część DDR z tamtych lat. Mam takie nowe skarby jak: wał korbowy, cylinder z tłokiem i pierścieniami,zębatka zdawcza+łańcuch, gaźnik. Również prawdziwy rarytas - wałek pedałów, bolączka tych modeli z powodu wycierających się wieloklinów. Jak chce się odrestaurować w stylu "jak z fabryki" to czeka się latami.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org