Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-01-02 12:06:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-04-10 21:04:53
Posty: 66
Lokalizacja: Dolny Ślask
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: K8 1000
Witam! Od 4 lat jestem posiadaczem wspaniałego T-cata. Niestety pewnego dnia wpadł mi do głowy głupi pomysł sprzedaży i moto zaklepał dobry znajomy, któremu głupio teraz odmówić i zabiera go w połowie stycznia. Sam osobiście zainteresowany jestem Cbr 929 SC44. Cały problem jest w tym, że nie mogę znaleźć nic co nie było by tzw "okazją" :wink: Znalazłem dwa dziwnie podobne do siebie ogłoszenia:
http://moto.allegro.pl/honda-cbr-929-rr-idealna-oryginal-zam-i1392011585.html
http://moto.allegro.pl/honda-cbr-929-rr-oryginal-aso-ideal-929rr-954-i1382492539.html
Prawdopodobnie oba moto sprzedaje ta sama osoba i jest to handlarz. Zauważyłem, że w ofercie ma jeszcze kawe Z750, która jego zdaniem jest orginałem i bezwypadkowa :wink: dlatego w/w oferty budzą moje wątpliwości. Zwracam się z prośbą o obiektywną ocenę optyczną tych ofert. Jeżeli na forum jest jakaś osoba która może zna sprzedającego lub rozpoznaje te motory to proszę o wylewną opinię na ten temat. Nie chcę na darmo palić paliwa i marnować czas.
Powyższe zapytanie powinienem umieścić na forum Fireblade, ale ostanio po paru ocenach coś straciłem wiarę w wiarygodność znajdujących się tam opini. :wink:
Z góry dziękuję. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-02 12:06:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-01-02 23:40:42 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
na pewno mogę się zgodzić co do Twoich podejrzeń- aukcje są na tyle podobne że jestem całkiem pewny że są od jednej osoby. Zdjęcia robione w tym samym miejscu. Do tego na pewno jest to handlarz (patrz inne aukcje na jednym z kont), tylko nie wiem czy to że ma więcej samochodów liczyć na + czy na -, bo z jednej strony może się nie znać na moto więc rzeźbił nie będzie tylko sprzeda tak jak jest, albo z kolei nieudolnie to zrobi... [możliwy wyjątek- ktoś wstawił do komisu tą pierwszą, a druga faktycznie jest handlarza... ale nieszczególnie wierze w taką opcje ;) w każdym razie są w tym samym miejscu]

dobra, wróćmy do aukcji:
oba moto wypucowane i wyczernione we wszystkie strony, w iście handlarskim stylu, w obu koniec napędu
1) w aukcji że napęd nówka :mrgreen:- chyba niezbyt aktualne zdjęcia, a to może rodzić więcej problemów już... opona z tyłu nie jest taka "nówka", przy robieniu zdjęć już coś tam była jeżdżona, a skoro nie są aktualne to zupełnie nie wiadomo jak to wygląda
2) na tłumiku jakby ślady jakiejś przygody? (to może być tylko odbicie czegoś, nie jestem pewny) łączenie prawego boku z czachą ma nierówną szczelinę, nie ma zdjęcia zegarów- przypadek czy celowo? :roll:

czepiam się tradycyjnie czego tylko się da :mrgreen: ale nie jestem specjalistą od bladych więc i tak wielu rzeczy nie zauważę, może ktoś inny lepiej się zna na nich. Ale... wizualnie nie jest źle, ten pierwszy wydaje się być całkiem ok, ale niestety trzeba by sprawdzać osobiście dalej, ew. wyciągnąć od gościa VINy obu i sprawdzić, podobno mają książki serwisowe w końcu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-03 00:51:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-04-10 21:04:53
Posty: 66
Lokalizacja: Dolny Ślask
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: K8 1000
Trochę pogrzebałem w histori z allegro tego pierwszego i odnalazłem następujące:
http://moto.allegro.pl/1153818854-i1153818854.html
Gość kupił to za 9000zł w takim samym stanie, wypicował i puszcza dalej 2500 drożej... typowy handlarz. :?
No ale mam już numer do poprzedniego właściciela i spróbuję wyciągnąć coś więcej od niego. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-03 08:42:06 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
tę pierwszą goni Beti-dziewczyna z forum FIreblade.pl , byc moze sprzedaje w imieniu sklepu, w ktory pracuje..nie szukaj okazji ceonwyuch, 929 miala pancerne silniki, ale wiem czym sie konczy oszczedzanie na zakupie..odwiedz fireblade.pl - tam jest kilka ogloszen, jest zima-cos utargujesz...ja bym polecil sprzet od goscia o nicku kubashb czy jakos tak...pozdro ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-03 13:50:55 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-04-10 21:04:53
Posty: 66
Lokalizacja: Dolny Ślask
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: K8 1000
Dzięki kolego! Tak się składa że w kwesti finansowej nie zamierzam żydzić, bardziej zależy mi na dobrym sprzęcie. Nie ukrywam że jak trafi się 954 w przyzwoitym stanie też jestem gotów taką nabyć. Ta Sc 44 od Beti jest dosyć interesująca, prawdopodobnie wybiorę się na oględziny. Ten kubashb chyba śmiga na srebrnym, też dosyć interesujący.
Co do porzedniego wpisu zaszła pomyłka, to w historii drugiej oferty znalazłem ten link.
Pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org