Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-07-01 12:47:02 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-07-01 12:16:14
Posty: 3
Lokalizacja: Podkarpacie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: puszka
Witam kolegów i koleżanki ,dopiero szukam mojego moto. To ma być mój pierwszy motorek ,także nie szukam nie wiadomo czego ,ale nie chce się władować na minę. A wiedzę na temat stanu technicznego mam prawie zerową :?

Znalazłam takie oto ogłoszenie ,motor właściciela stoi w malutkim komisie jego szwagra :

http://otomoto.pl/yamaha-yzf-600-thunde ... 26218.html

Jako ,że byłem przejazdem w Rzeszowie zaglądnąłem do tego kotka. Czy to opłaca się kupić? Posypała się dwójka w skrzyni ,gaźnik jest prawdopodobnie do czyszczenia i synchronizacji bo sam gaśnie ,dławi się ,albo obroty falują. Lakier nieoryginalny nie jest położony tragicznie ,ale profesjonalnie też nie ,czerwony lakier bądź zaprawki widać na krawędziach plastików.Plastik pod siedzeniem pęknięty klejony.Opony w dobrym stanie. Lagi nie ciekną ,dekle nie porysowane. To tylko tyle co moje oczy zauważyły. Motor jedzie prosto ,rama ok.

Gość chce 3900 ,przez telefon spuścił na 3300 ,motor pokazywał mi jakiś jego znajomy także ,osobiście gościa nie widziałem ,ale z tego co się dowiedziałem to jakiś młodzieniaszek ,to też jest jego pierwszy motor ,za bardzo nie umiał jeździć i go nie katował. Myślę że za 3k by w razie czego sprzedał.

W bajki nie wierze i chce się od was dowiedzieć za ile to można by kupić ,naprawić , żeby nie przepłacić i czy to się opłaca. Pytałem się mechanika naprawa na nowych częściach z czyszczeniem i synchronizacją to będzie około 1600 ,na używanych z 600 mniej (tylko najpierw trzeba znaleźć). Chyba że są jeszcze jakieś inne wady których nie mogłem stwierdzić

Proszę was o radę ,pozdrawiam Maciek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-01 12:47:02 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-07-01 21:43:16 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Najszybciej i najtaniej - kupić gotowego do jazdy - takie moje zdanie. 8)
Moto to skarbonka - jeśli chcesz trupa reanimować - to będziesz miał tylko reanimowanego trupa a nie super nowe moto - pomyśl o tym, bo za czas w którym będziesz go poprawiał nikt Ci nie zapłaci.
Za 6 -7 tyś można sensownego kota zakupić - za 10 masz w pełni wyposażone maszyny do turystyki z młodych roczników.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-02 14:24:25 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-07-11 00:20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Pomorze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
miąchal napisał(a):
Najszybciej i najtaniej - kupić gotowego do jazdy - takie moje zdanie. 8)
Moto to skarbonka - jeśli chcesz trupa reanimować - to będziesz miał tylko reanimowanego trupa a nie super nowe moto - pomyśl o tym, bo za czas w którym będziesz go poprawiał nikt Ci nie zapłaci.
Za 6 -7 tyś można sensownego kota zakupić - za 10 masz w pełni wyposażone maszyny do turystyki z młodych roczników.


Prawda! Ja kupiłem mojego po małym szlifie z UK bo chciałem zaoszczędzić i niestety jak się zabrałem za naprawy wyszło tyle co zakup ładnego kociaka w Polsce. Fakt, że teraz też jest ładny i wiem co mam (nie oszczędzałem na gratach), ale mimo wszystko wydaje mi się, że szkoda czasu i nerwów. Dorzuć trochę grosza, dobrze poszukaj i znajdziesz coś ładnego, dobrze utrzymanego z udokumentowanym serwisem. Ewentualnie ściągaj coś z zagranicy, ale całego najlepiej z Niemiec (nie polecam Angoli, nawet zadbane sztuki są zaśniedziałe, lekko podgnite albo maja sparciałe prawie wszystkie gumy). Wiem bo sam przerabiałem temat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-03 05:47:10 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-07-01 12:16:14
Posty: 3
Lokalizacja: Podkarpacie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: puszka
Wiadro chłodnej wody na głowę i szukać dalej:)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-05 10:19:07 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
miąchal prawde ci powie:)

ja wybralem opcje ostatnia - kupielm moto za niecale 10tysi i w sumie po wymianie olejow i synchro gaznikow natrzaskalem juz 5tys km i dalej smigam.

Poza tym ze michelin PILOT z przodu traci mi sie w oczach i czeka mnie juz wymiana opony :P

Reasumujac - za ile kupisz to tyle bedziesz musial dolozyc. W koncu to motor ktory kreci sie do nastu tysiecy i z palcem w d... leci 240km/h - to powinno ci dac do myslenia w jakim stanie chcesz miec moto.

W takim jak mowi przyslowie: " kupie mercedesa, moze byc bez silnika, byle by sasiadow wkurzal" czy bezpieczny moto ktory cie nie zawiedzie ?- a taki musi byc sprawny.

Dodajac kilka slow do tego zloma co znalazles to nie dosc ze byl malowany to mlodziak go napewno dojechal. Dwojka sama sie nie psuje. A watpie zeby on kupil ten moto z wyrabanym biegiem .... i ten przebieg 66 tys ? :D no ja was prosze .... a na koniec widze ze moto lezal na wszystkich mozliwych stronach..... zobacz sobie - migaczy brak ( te z przodu to mu chyba wpadly i nie zauwazyl :P taki maly joke) mowiac brak mam na mysli ze kombinowane ... a uchwyty tylne ( dla plecaka) powyginane, wypelnienia krzywo spasowane, tylna guma kwadratowa - mlodziak chyba lubial palic gumeczke :) itd itp .... w skrocie ani to nie jezdzi ani nie wyglada.


Ostatnio edytowano 2012-08-09 08:18:58 przez lelek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-08 09:27:49 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-07-01 12:16:14
Posty: 3
Lokalizacja: Podkarpacie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: puszka
Lelek ,proszę Cię nie załamuj mnie już więcej ,ja już wiem że to jest złom:) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-09 16:23:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-11-08 18:57:35
Posty: 43
Lokalizacja: Łańcut
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
lelek napisał(a):
i ten przebieg 66 tys ? :D no ja was prosze ....


że niby dużo?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org