Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-02-27 23:24:18 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
mib_ns napisał(a):
yamaluba napisał(a):
Obawiam się, że w tym kraju kupno dobrego moto graniczy z cudem. I nie wydaję mi się żeby cena miała tutaj jakieś duże znaczenie. :wink:
Poza tym ten Tcat po wszystkich opłatach to by wyszedł z 7.5k.
http://allegro.pl/yamaha-thundercat-i3054365308.html
a taki? Z tego co dzwoniłem to sprowadzony z Anglii, kupiony w tamtym roku od kogoś tam.Czyli coś podejrzanie szybko sprzedaje.


wiesz co ma znaczenie. Postaw sie na miejscu kogos kto chce sprzedac swojego kocura ktory jest dopieszczony zrobione i wymienione ma wszystko (czyt nie po dzwonie etc tylko normalnie eksplaatacyjnie) i za ile go sprzedasz? w cenie złomu z allegro?? mysle ze nie


no nie, ale wszystko musi być w granicach rozsądku. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-27 23:24:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2013-02-28 00:00:12 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-12-06 08:07:18
Posty: 192
Lokalizacja: krakow
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yzf 600r tcat
a co znaczy w granicach rozsadku 500 zl wiecej? prosze cie- kazdy by chcial kupic nuwke za psie pieniadze ale takie nowki macie na allegro :mrgreen: nie bite nie jezdzone za duzo etc. ja swojego kocura cenie sobie od 6 lat nie szczedzilem ani zl i mam go sprzedac za 7tys? to wole go zajezdzic do stanu jaki na allegro sa i sprzedac


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 00:44:27 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
mib_ns
Powtarzasz się z tymi cenami. Niby rozumiem o co chodzi ( bo sam chętnie, gdybym sprzedawał, wziąłbym za swojego kota z 8tys albo i lepiej, ale wiem że nikt tyle nie da i cieszyłbym się jakby poszedł za 7-7,5tys) no ale jednak się powtarzasz...
Ja podzieliłbym takie sytuacje na "sprzedaż" i "sprzedawanie". Różnica jest taka że jak potrzebujesz kasy, nie masz co zrobić z moto, albo cokolwiek co zmusza do pozbycia się go- wystawiasz za taką cenę która pozwoli sprzedać i to w miare szybko. Jak wystawiasz cenę jaką sobie życzysz i czekasz aż ktoś tyle da, nie licząc się z tym że może to trwać pare lat to już jest właśnie "sprzedawanie"- czyli to co np Ty robisz.
I w obu tych przypadkach można kupić dobry sprzęt, nieraz nawet w dobrej cenie (zresztą nawet przewinęły się w tym dziale już ze 2 mega zadbane koty za dobre pieniądze)

yamaluba napisał(a):
Czyli coś podejrzanie szybko sprzedaje.

Nie popadajmy w paranoję. Gdyby myśleć w ten sposób to na każdy motocykl znadzie się jakieś "ale"- a to jakiś drobiazg, a to pochodzenie, a to szybka sprzedaż itp itd...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 10:30:38 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-01-16 15:38:47
Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
mib_ns napisał(a):
a co znaczy w granicach rozsadku 500 zl wiecej? prosze cie- kazdy by chcial kupic nuwke za psie pieniadze ale takie nowki macie na allegro :mrgreen: nie bite nie jezdzone za duzo etc. ja swojego kocura cenie sobie od 6 lat nie szczedzilem ani zl i mam go sprzedac za 7tys? to wole go zajezdzic do stanu jaki na allegro sa i sprzedac


dla porównania :)
http://allegro.pl/suzuki-gsxr-600-k1-zadbana-i-doinwestowana-polecam-i3063511391.html
motocykl w cenie Twojego Kota :)

Bez urazy, ale jakbym miał 8700 to bym bez zastanowienia brał gsxr :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 11:11:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
fred89 napisał(a):
Bez urazy, ale jakbym miał 8700 to bym bez zastanowienia brał gsxr

GSXR ? - tak czytam ten watek i sie zastanawiam co Ty w ogole oczekujesz ? :)

Chcesz kupic cokolwiek za pol ceny w stanie idealnym - tak sie nei da.
Wykladasz cos ok 10tys zl i kupujesz w bardzo dobrym stanie moto albo kupujesz cos za ok 6tys i napewno predzej czy pozneij ebdziesz mial problemy - nie wazne czy to cat czy gsxr.

Tak tylko na koniec Ci powiem - jesli na starcie juz sie szczypiesz z kosztami to proponuje zebys kupil sobie skuter.

Oprocz moto po zakupie licz sie lekko z +3-4tys na kask stroj buty serwis i ewentualna wymiana kosmetyczna opon itd.
bo napewno kosztow nie powinienes liczyc tylko na zakup moto - bo to blad.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 12:08:11 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
mib_ns napisał(a):
a co znaczy w granicach rozsadku 500 zl wiecej? prosze cie- kazdy by chcial kupic nuwke za psie pieniadze ale takie nowki macie na allegro :mrgreen: nie bite nie jezdzone za duzo etc. ja swojego kocura cenie sobie od 6 lat nie szczedzilem ani zl i mam go sprzedac za 7tys? to wole go zajezdzic do stanu jaki na allegro sa i sprzedac


I to jest właśnie Polska mentalność zajeździć.Człowieku wiem, że przez te 6 lat doinwestowałeś, ale chyba sam nim jeździłeś nie?Robiłeś to pod siebie, a nie pod handel?No chyba, że przez te 6 lat w niego inwestowałeś, a jeździłeś tylko od święta i teraz chcesz odsprzedać z zyskiem. :D Motocykl to nie jest lokata w banku.
Ten gsxr to jeden z tańszych na allegro, tylko ciekawe co z nim nie tak? Widzę tylko urwana klamka i źle spasowana owiewka.Ale gdybym miał bliżej to bym sam podjechał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 18:31:46 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-01-16 15:38:47
Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
lelek napisał(a):
fred89 napisał(a):
Bez urazy, ale jakbym miał 8700 to bym bez zastanowienia brał gsxr

GSXR ? - tak czytam ten watek i sie zastanawiam co Ty w ogole oczekujesz ? :)

Chcesz kupic cokolwiek za pol ceny w stanie idealnym - tak sie nei da.
Wykladasz cos ok 10tys zl i kupujesz w bardzo dobrym stanie moto albo kupujesz cos za ok 6tys i napewno predzej czy pozneij ebdziesz mial problemy - nie wazne czy to cat czy gsxr.

Tak tylko na koniec Ci powiem - jesli na starcie juz sie szczypiesz z kosztami to proponuje zebys kupil sobie skuter.

Oprocz moto po zakupie licz sie lekko z +3-4tys na kask stroj buty serwis i ewentualna wymiana kosmetyczna opon itd.
bo napewno kosztow nie powinienes liczyc tylko na zakup moto - bo to blad.


1. gsxr był jedynie przykładem dobrego egzemplarza i rozsądnej ceny.
2. Gdybyś uważniej czytał to byś wiedział, że nie szukam ideału, tylko motocykla w rozsądnej cenie.
3. 6 tys. można dać za starszy model i też będzie w dobrym stanie, wszystko zależy od modelu i właściciela.... to, że ktoś chce 10 tys. nie znaczy, że motocykl jest tyle wart.... to logiczne
4. Na skuter jestem za duży :), chyba że na starość będę potrzebował przewozić ziemniaki to wtedy sobie zakupie jak emerytura na to pozwoli :)
5. Fundusz na sprawy oczywiste jest przewidziany i to osobna kwota.

Na koniec ode mnie :)
Nie jestem tak głupi i nierozsądny jak może się wydawać jedynie po krótkim przeczytaniu tematu.
Po dłuższej analizie można zauważyć, że po prostu nie chce przepłacić za motocykl i zostać wykołowanym na MINĘ...

Kupię taką maszynę która będzie sprawiać mi frajdę oraz nie będę musiał na dzień dobry wyłożyć połowę jej wartości na części.

a wracając...

Z powodu braku konkretnych motocykli w okolicy... Poszukiwania rozszerzyłem do:
Kawasaki zx6r
Cbr f3
GSXR 600


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 18:46:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
fred89 napisał(a):
Kawasaki zx6r
GSXR 600

dość mocne moto jak na pierwsze. szczególnie kawa o której słyszałem (szczególnie te starsze roczniki na któe masz budrzet) że narwana, ale tutaj miąch może się wypowiedzieć, ja tylko obiegowe opinie znam. no, ale każdy kupuje to co chce, więc żadne umoralnianie i tak nei ma sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 20:05:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
fred89 napisał(a):

a wracając...

Z powodu braku konkretnych motocykli w okolicy... Poszukiwania rozszerzyłem do:
Kawasaki zx6r
Cbr f3
GSXR 600


Ja już od dłuższego czasu patrze również na te modele, ale jak widać jeszcze nic nie ustrzeliłem.Przynajmniej w moich regionach nic ciekawego się nie trafiło jeszcze...
Ta jedynie wydaję się ciekawa i chyba z twoich regio(dla mnie za daleko).Tyle, że już długo stoi nie wiem,czy to cena, czy może jej stan.Ale jak mówi misiakw, takie moto na pierwsze to chyba nie za bardzo.Ale kto co lubi.
http://allegro.pl/zx6r-egzemplarz-dopie ... 71076.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 21:59:59 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Akurat te 3 które wymieniliście są zwykle droższe od kotów (a już na pewno za CBR w dobrym stanie i roczniku trzeba dać więcej niż za t-cata) i większy jest odsetek sztuk po przygodachi katowaniu. Tutaj koty jeszcze do niedawna miały dużą przewagę, bo model był stosunkowo mało popularny i łatwo było o sztukę w dobrym stanie- niestety ostatnio zrobił się bardziej popularny i już nie jest tak łatwo...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 22:17:52 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
No niestety.Ja ogólnie teraz trochę żałuję, że nie szukałem moto na jesieni.Pewnie były ich trochę więcej wystawionych i łatwiej było coś wyrwać. :mrgreen: No, ale cóż pozostaje nadzieja, że coś się jeszcze trafi.
Ale wiosna coraz bliżej. :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-28 22:31:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-12-06 08:07:18
Posty: 192
Lokalizacja: krakow
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yzf 600r tcat
wojtek_lbn napisał(a):
Akurat te 3 które wymieniliście są zwykle droższe od kotów (a już na pewno za CBR w dobrym stanie i roczniku trzeba dać więcej niż za t-cata) i większy jest odsetek sztuk po przygodachi katowaniu. Tutaj koty jeszcze do niedawna miały dużą przewagę, bo model był stosunkowo mało popularny i łatwo było o sztukę w dobrym stanie- niestety ostatnio zrobił się bardziej popularny i już nie jest tak łatwo...

100% racji

yamaluba napisał(a):
No niestety.Ja ogólnie teraz trochę żałuję, że nie szukałem moto na jesieni.Pewnie były ich trochę więcej wystawionych i łatwiej było coś wyrwać. :mrgreen: No, ale cóż pozostaje nadzieja, że coś się jeszcze trafi.
Ale wiosna coraz bliżej. :moto:


bylo ich wiecej ale w wiekszosci skladane z kilku pewno za chwile sie pojawia od nowa


a co do zx6r polecam ogladac dobrze okolice glowki ramy bo w tamtych rejonach lubia pekać


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-01 10:34:35 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
fred89 napisał(a):
6 tys. można dać za starszy model i też będzie w dobrym stanie, wszystko zależy od modelu i właściciela.... to, że ktoś chce 10 tys. nie znaczy, że motocykl jest tyle wart.... to logiczne


Bede powtarzal z uporem maniaka :) - za 6tys zl nie kupisz moto nawet w stanie zadowalajacym a jesli nawet to i tak sie to skonczy doinwestowaniem i wyjdzi eto samo.

Zeby nie byc goloslowny to przyklad szfagra:
- moto kupione 3 lata temu
- moto za ok 7tyszl
- moto trzeba bylo doinwestowac bo:
- od razu poszedl serwis i tu sie zaczelo od wymiany sprzegla ( komplet bo przekladki popalone) + wymiana klockow plynow itd - doliczyc trzeba bylo 2tys.
- doliczyc trzeba bylo opony bo byl strach juz jezdzic- dolicz kolejny 1tys

SUMA: 7+2+1 = 10tys

Matowy kolor wygladal jak podkladowy kolor do dalszych prac ale sprzedajacy przysiegal ze robil ten lakier najlepszy lakiernik w miescie.... no comments.

Dolicz kolejny 1tys zl.
A juz widze ze czeka robota przy lozysku glowki ramy.

Z uporem maniaka: nie da sie kupic moto za 6tys i nie doplacac pozniej nic .... w pierwszym roku lub kolejnych 2 latach bi tak sie to skonczy grubsza sprawa.


P.S GSXR ? Ninje ? Drozsze modele i ostrzejsze w jezdzie - napewno nie sa to dobre modele na pierwsze moto a napewno nie lepsze niz cat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-01 16:57:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-12-21 09:38:16
Posty: 52
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Za 6 tyś to tylko złom i nic więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-01 21:02:13 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Oj tam za 6 tys zł "+" można coś znaleźć ale jak to już zostało napisane wielokrotnie - albo w miarę stan techniczny i wygląd do poprawy albo odwrotnie... Ja kupiłem w zbliżonej kwocie, moto stało prawie 1,5 roku technicznie ogarnięty (u Wojtasa) a właściciel w UK pracuje więc też mniejsze ryzyko że ucieka ze szrotem... Ja musiałem jak na razie kostki przeczyścić, uszczelniacze lagów bo jeden puścił (tu mogłem się przyczynić transportem) i opony - cóż w tym roku 6ty rok im idzie więc dla własnego bezpieczeństwa na nowsze wymienię. Tylna i tak do wymiany się kwalifikowała no i lakier - owiewki pomalować trzeba raz jeszcze. Wolę ten bo mam opinię z forum od znanego i szanowanego mechanika:) Oglądałem jeszcze inne ale mechnicznie tamte gorzej się prezentowały
więc w sumie lelek trochę racji masz ale co by nie kupić to trzeba liczyć, że coś trzeba dołożyć nawet jak się swój dla siebie robi to się dokłada :D Ale powiem szczerze lepiej bawić się z lakierem, pierdołami niż jeździć na czymś co prosto nie jedzie i z silnikiem problemy... a takowe nawet droższe też są na alledrogo


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org