Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-03-04 10:11:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
http://allegro.pl/motocykl-yamaha-yzf-6 ... 98125.html

co myślicie o tej ?:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-04 10:11:45 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2013-03-04 19:40:54 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Przebieg tradycyjnie skręcony, napęd w połowie- ale to jednocześnie blisko do wymiany bo w końcowym stadium rozciąga się znacznie szybciej. Po liczniku podejrzewam że angol więc zerknąć czy go ruda nie bierze. Poza tym nie widzę większych powodów żeby się czepiać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-04 21:46:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
No właśnie wszystko wygląda fajnie.Dzięki,jutro trzeba dzwonić i się czegoś więcej dowiedzieć i chyba trzeba będzie wreszcie pojechać coś obejrzeć. :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-05 09:11:28 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
http://img10.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3074298125

czy mi się wydaję, czy w okolicach główki ramy jest delikatna wgniotka?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-05 09:26:58 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Coś tam jest, ale nie potrafię powiedzieć czy to tylko odbłysk czy jakieś uszkodzenie... A swoją drogą, teraz patrze na lepszym monitorze i mam wrażenie że to nie jest "ten" pomarańczowy co trzeba, tylko jakiś lekko inny odcień (ale to niestety może być wina aparatu nawet)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-05 09:53:14 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
No, ale ja bym jednak obstawiał, że to wgniecenie.Nic potem może przedzwonię wypytam się o to miejsce.Ale wydaję mi się, że pozostanie rozglądać się dalej za moto.
Swoją drogą dobrze, że szukam też zxra, to jestem uczulony szczególnie na ramy. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-05 21:15:51 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
yamaluba - na moje oko to odblask... ale to możemy gdybać :D
Wojtek - aparaty potrafią baardzo przekłamywać kolory (Sony czerwień przekłamywały - nie wiem jak jest obecnie, (mój poprzedni telefon od HTC - Sensation robił blady czerwony z czerwonego) a sporo ludzi wrzuca do ogłoszeń zdjęcia z telefonu. Dlatego tak ważne jest zobaczyć moto na własne oczy :)
Do Jaworzna to masz kawałeczek drogi chyba :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-06 16:36:04 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
no kawałeczek mam, ale ją odpuściłem.
Trafiła się taka http://otomoto.pl/yamaha-thundercat-M3545567.html
Szkoda, że do obejrzenia dopiero w przyszłym tyg.Jakby komuś się chciało niech żuci okiem z góry dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-06 20:01:51 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
na moje oko wygląda całkiem całkiem :) opony ok, napęd też, co do malowania to się nie znam:), przebieg mimo mil to troszkę mały :) ale kto wie, do Wawy daleko nie masz, możesz jechać oglądać, szkoda że pogoda ma się zepsuć :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-06 21:42:08 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
yamaluba
RZuci !

moto- przebieg bez komentarza, akcesoryjne kolektory- pewnie nierdzewka, opony i napęd jeszcze na chwile będą. Malowanie z rocznikiem się zgadza, ale najbardziej mnie zastanawia naklejka "deltabox" na ramie... Były tylko w '96 i'97 więc co ona robi na moto z 2000 roku? Albo rama była zamieniana, albo ktoś przy pełnym malowaniu się rozpędził i za dużo nakleił. Osobiście podejrzewam to drugie.

Jak masz nie za daleko to warto sprawdzić, przy oględzinach zobaczyć czy numer ramy jest nabity fabrycznie (na wszelki wypadek, żeby się nie okazało że rama przebijania...), dobrze by było oglądać go w pełnym słońcu i przyjrzeć się kolorom na poszczególnych częściach- ten metallic ma to do siebie że wszystko będzie widać w razie czego ;) Przebieg nieznany więc suwmiarka w łapę i zmierzyć tarcze dla pewności (minimum- poniżej do wymiany- 4,5mm)
Cena- zależy co zastaniesz na miejscu, fantów za dużo nie ma więc trzeba troche stargować 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-07 01:13:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
No dzięki Pany :D
Z tego co dzwoniłem do Koleszki to mówił,że on nie miał czasu jeździć.Przejechał nim tylko około 2 tys mil.(kierowca Tira)Z racji tego w moto nie ma opłacone OC i przeglądu, ale mówił też, że nie ma problemu i można zrobić na miejscu.
Kolektory na pewno nie oryginalne? :?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-07 21:35:31 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
oryginalne rdzewiały szybko z tego co wiem, uważaj też z oc - tzn za każdy dzień bez ważnego oc mogą Ci karę naliczyć, tzn odpowiadasz za brak oc od dnia zakupu moto, więc jak kupisz (ewentualnie) moto najlepiej tego samego dnia wykup polisę na motocykl - ja tak robiłem a po zarejestrowaniu moto na siebie udałem się do ubezpieczyciela aby uzupełnić nry tablic w polisie :) Wg utawy o ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym za każdy dzień naliczają karę i to dość wysoką- jeśli namierzą że nie ma oc :)
koniec off ale może pomoże :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-17 22:40:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-12-14 13:28:29
Posty: 30
Lokalizacja: Zambrów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kot
cezary1808 napisał(a):
oryginalne rdzewiały szybko z tego co wiem, uważaj też z oc - tzn za każdy dzień bez ważnego oc mogą Ci karę naliczyć, tzn odpowiadasz za brak oc od dnia zakupu moto, więc jak kupisz (ewentualnie) moto najlepiej tego samego dnia wykup polisę na motocykl - ja tak robiłem a po zarejestrowaniu moto na siebie udałem się do ubezpieczyciela aby uzupełnić nry tablic w polisie :) Wg utawy o ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym za każdy dzień naliczają karę i to dość wysoką- jeśli namierzą że nie ma oc :)
koniec off ale może pomoże :D



Nie wiem jak to jest dokładnie, ale gdy ja kupiłem moto kazali mi zapłacić za ubezpieczenie prawie rok wstecz i za kolejny rok, ale okazał się że się pomylili i zapłaciłem tylko od dnia zakupu.
Więc jeżeli są zaległości w OC lepiej się dopytaj u jakiegoś ubezpieczyciela bo mogła po prostu babka mi głupot naopowiadać gdy wykupywałem ubezpieczenia, szkoda płacić za 2lata wstecz jak by nie było opłacane :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-18 00:03:36 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
odzi_2005 napisał(a):
cezary1808 napisał(a):
oryginalne rdzewiały szybko z tego co wiem, uważaj też z oc - tzn za każdy dzień bez ważnego oc mogą Ci karę naliczyć, tzn odpowiadasz za brak oc od dnia zakupu moto, więc jak kupisz (ewentualnie) moto najlepiej tego samego dnia wykup polisę na motocykl - ja tak robiłem a po zarejestrowaniu moto na siebie udałem się do ubezpieczyciela aby uzupełnić nry tablic w polisie :) Wg utawy o ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym za każdy dzień naliczają karę i to dość wysoką- jeśli namierzą że nie ma oc :)
koniec off ale może pomoże :D



Nie wiem jak to jest dokładnie, ale gdy ja kupiłem moto kazali mi zapłacić za ubezpieczenie prawie rok wstecz i za kolejny rok, ale okazał się że się pomylili i zapłaciłem tylko od dnia zakupu.
Więc jeżeli są zaległości w OC lepiej się dopytaj u jakiegoś ubezpieczyciela bo mogła po prostu babka mi głupot naopowiadać gdy wykupywałem ubezpieczenia, szkoda płacić za 2lata wstecz jak by nie było opłacane :D

Nie możesz płacić za poprzedniego właściciela - za to czy polisa jest czy nie odpowiadasz od dnia zakupu motocykla - czyli daty wpisanej na umowie kupna- sprzedaży:) Nie możesz odpowiadać za poprzedniego właściciela - rozmawialem z minimum 2 osobami z dwóch różnych firm, nie możesz nawet zapłacić oc "wstecz" - nikt Ci takiej polisy nie wystawi - pewnie chcieli abyś zapłacił z poprzedniego właściciela...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-18 10:46:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
cezary1808 napisał(a):
odzi_2005 napisał(a):
cezary1808 napisał(a):
oryginalne rdzewiały szybko z tego co wiem, uważaj też z oc - tzn za każdy dzień bez ważnego oc mogą Ci karę naliczyć, tzn odpowiadasz za brak oc od dnia zakupu moto, więc jak kupisz (ewentualnie) moto najlepiej tego samego dnia wykup polisę na motocykl - ja tak robiłem a po zarejestrowaniu moto na siebie udałem się do ubezpieczyciela aby uzupełnić nry tablic w polisie :) Wg utawy o ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym za każdy dzień naliczają karę i to dość wysoką- jeśli namierzą że nie ma oc :)
koniec off ale może pomoże :D



Nie wiem jak to jest dokładnie, ale gdy ja kupiłem moto kazali mi zapłacić za ubezpieczenie prawie rok wstecz i za kolejny rok, ale okazał się że się pomylili i zapłaciłem tylko od dnia zakupu.
Więc jeżeli są zaległości w OC lepiej się dopytaj u jakiegoś ubezpieczyciela bo mogła po prostu babka mi głupot naopowiadać gdy wykupywałem ubezpieczenia, szkoda płacić za 2lata wstecz jak by nie było opłacane :D

Nie możesz płacić za poprzedniego właściciela - za to czy polisa jest czy nie odpowiadasz od dnia zakupu motocykla - czyli daty wpisanej na umowie kupna- sprzedaży:) Nie możesz odpowiadać za poprzedniego właściciela - rozmawialem z minimum 2 osobami z dwóch różnych firm, nie możesz nawet zapłacić oc "wstecz" - nikt Ci takiej polisy nie wystawi - pewnie chcieli abyś zapłacił z poprzedniego właściciela...



Uzupenie jeszcze informacje odnosnie OC z moejgo przykaldu.
Kupilem moto przyjechalem na przyczepce z nim ( zima byla) i moto mial dalej wazne ( ok 8miesiecy) OC od poprzedniego wlasciciela.
Na takim OC (PZU) jezdzilem ( bo takie mamy prawo) i tutaj czekalem na dzien kiedy sie ów OC skonczy od poprzedniego wlasciciela i wykupic chcialem juz na siebie. Jak sie okazalo jakims cudem PZU (pewnie poprzez zlozenie umowy kupna/sprzedazy poprzez poprzedniego wlasiciciela) przyslali mi oferte przedluzajaca OC na ten sam motocykl ale juz na moja osobe i tutaj sie zdziwilem. Ów oferta ktora automatycznie mi przyslali byla przygotowana bez wczesniejszych jakichkolwiek informacji - czy posiadam jakies znizki itd itp. Wyszlo im ok 200zl za OC. Z ów papierem (praktycznie z gotowycm OC do oplaty) udalem sie do PZU i wyjasniam sytuacje ze dostalem juz nowe OC ktore jest kompletnie zlodziejskie bo nikt mnie nie pytal o znizki itd. i obliguja mnie ze musze to zaplacic. Mila Pani szybko zmienila podejscie i ignorujac polise co mi przyslali wykupilem nowa na nowych warunkach ze znizkami tez w PZU na kwote ok 90zl.

Teraz sie pieknie zaczelo. Bedac ciekawy zadzwonilem do PZU ponownie trzymajac jedna i druga polise (gdzie ta moja korzystniejsza juz dawno zaplacilem tak ze mialem dalej kontynuacje OC na moto). Jak sie bardzo zdziwilem kiedy z PZU przez telefon dowiedzialem sie ze oni nie widze jakim cudem teraz sa wystawione 2 polisy na 1 motocykl w tym samym czasie. Zaproponowali mi abym wyslal im pisno w ktorym odstapie od OC ktore oni mi wyslali.
Naszczescie przpisy sie zmienily i kupujac u innego ubezpieczyciela OC nie musimy rozwiazywac obowiazujacej umowy z poprzednim wiec Pani z PZU z ktora rozmawialem przez telefon delikatnie dalem do zrozumienia, ze na podstawie obowiazujacych przepisow to ja nic nie musze robic a ze oni maja burdel we wlasnym systemie to niech sami teraz to odkrecaja. Ja OC posiadam i mam je oplacone a ze oni probujac naciagnac klienta zrobili sobie duplikacje OC wystawiajac dwa OC na jeden pojazd gdzie to tez nie jest zgodne z prawem.

Tak wiec nie bac sie i walczyc o swoje:) a napewno nie placic za poprzednie dlugi badz nie placone skladki OC.

1) Mozesz korzystac z OC poprzedniego wlasciciela pojazdu - jesli ten sie na to zgadza - bo moze oczywiscie czesc OC np 3 miesiace co pozostaly z jego OC sobie "zabrac" a ty bedziesz musial kupic OC w dniu zakupu moto.
2) Moto nie musi miec w ogole wykupionego OC. Wtedy moto na przyczepa i ze znizkami jakie obowiazuje Ciebie wykupujesz OC juz na siebie.
3) Nigdy ale to nigdy nie slyszalem zeby kupujac pojazd naplezalo oplacic poprzednie skladni aby miec ciaglosc oplat.


Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org