Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-05-19 01:03:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-05-12 11:38:31
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600 R
Jestem tu nowy i przymierzam się do zakupu kota, głównie na tor, ale i do latania na co dzień.
Nie musi być mega zadbany, bo pewnie położę nie raz, ale żeby technicznie sprawny był.
Pomożecie z tymi linkami?

1. http://allegro.pl/yamaha-yzf-thundercat ... 89680.html
2. http://allegro.pl/yamaha-thundercat-600 ... 28394.html

Co do drugiego linku, to motocykl z informacji zaczerpniętych od właściciela jest po wymianie obu opon na nowe, wymianie skrzyni biegów na nową
i sprzęgła. Podobno w sprzęgle zerwana była linka, a skrzynia już była uszkodzona jak kupił. Miał tylko mały poślizg wjeżdżając do garażu, gdzie pękła mu trochę czacha i skrzywiła się lewa rączka kierownicy w stronę baku. Możliwe, że pryz parkingówce takie uszkodzenia? Jak to według was wygląda?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-19 01:03:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-05-19 02:53:25 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Popraw linki, bo nie da się wejść na aukcje

@ i powitalnie odwiedź ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-21 01:00:22 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-05-12 11:38:31
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600 R
Przepraszam i ponawiam swoją prośbę:

1. http://allegro.pl/yamaha-thundercat-600-yzf-tarnow-i4198228394.html
2. http://allegro.pl/yamaha-yzf-thundercat-600-1996r-stan-bdb-i4230289680.html

Tym pierwszym linkiem jestem bardzo zainteresowany., to ten o którym pisałem w poprzednim poście. Nowe opony, skrzynia i kompletne sprzęgło (podobno).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-21 03:16:00 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-04-22 02:02:57
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R 2001
Ciężko cokolwiek powiedzieć o tych sprzętach. Nieoryginalne malowania i dodatki to kwestia gustu. Mechanicznie może sprawne, ale to można stwierdzić tylko na miejscu. Takie trochę "rzeźby"... :? :? :? Nic ciekawszego nie znalazłeś?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-21 09:06:53 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
co do pierwszego - malowanie nieoryginalne ale wygląda przyzwoicie :) Co do reszty to dziwne troszkę - nowe opony, skrzynia i sprzęgło i tylko 6 tys zł?
Zrobienie samej skrzyni to już coś około 2 tys zł więc cena podejrzanie niska...
Ten drugi malowany to widać, nie ma za to informacji o stanie mechanicznym, pewnie pare rzeczy trzeba ogarnąć za te ceny..
Zacznij od takich co są blisko, jedź obejrzyj, koniecznie jazda próbna :)
Najważniejsze aby był prosty, po drugie stan mechaniczny (stan tarcz hamulcowych, lag, napędu, opon i oczywiście silnika i skrzyni :D ) na końcu stan plastików - to będzie Twój pierwszy poważny motocykl?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-21 10:58:14 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Na moje czucie to jak ktoś wymienił skrzynie i sprzęgło i sprzedaje to albo dalej coś nie gra albo jakaś generalnie podejrzana ta maszyna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-22 00:14:21 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-05-12 11:38:31
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600 R
Panowie już odpowiadam .. i z góry dziękuje za tak szybką odpowiedź. Zależy mi na tym, bo w ten weekend chcę pojechać po ten sprzęt.
To nie jest mój pierwszy poważny motocykl, 3 sezony jeżdże Hornetem. Sprzedany dziś został za b. dobre pieniądze, bo za 8 tys. 98 rok.
Upiłem się przyznam, tyle że nie wiem jeszcze, czy z radości, czy ze smutku, bo serce zostawiłem w tym motocyklu i ponad 4 tys. złotych w częściach i tuningu.
Mógłbym pisać o nim tu poematy, ale nie o to tu chodzi, kto miał pierwsze moto ten pewnie wie o czym mówie.
Wracając do Thundercata ... szukałem ... przeglądałem oferty różne i zgadzam się z wami, że dobry sprzęt będzie miał swoją wartość, natomiast jest jedno ale ...
dbałem o tą moją niunie lepiej, niż o dziewczyne, co tydzień była pielęgnowana czyszczona smarowana itd. Stwierdziłem, że pora nauczyć się porządnie jeździć,
chcę ten sezon spędzić trochę na torze, zatem nie szukam czegoś co będzie błyszczało w słońcu i wzbudzało zachwyt na wszystkich wsiach przez, które będę przejeżdzał, choć (nie)oryginalne ciekawe malowanie w tym przypadku będzie na pewno mile widziane. Grunt żeby technicznie był sprawny i nie wywiózł w pole.
Co do tej sztuki z Tarnowa ... chłopak wydaje się być uczciwym sprzedawcą. Czemu tak niska cena? Mówi, że wyjeżdża do Niemiec, bo nie poukładało mu się tutaj z pracą, a tam wozić i rejestrować motocykl z Polski mija się z logiką. A wyjechać musi już niebawem, więc go chce sprzedać. Skrzynia ... wymieniana po przyjeździe z Włoch (bo stamtąd motocykl był sprowadzony 2 lata temu), była już zepsuta, więc logiczne w zasadzie, że robił pod siebie sprzęta, sprzęgło robiona rok temu. Czemu? Nie wiem, może i dziwna sprawa. Malowany był od razu po sprowadzeniu, bo był po prostu czarny (za akcentem na "po prostu"), dlatego chciał go zrobić trochę ciekawiej i oddał w ręce profesjonalnego lakiernika. Patrząc na czarna ramę jestem w stanie w to uwierzyć. Wyjeżdża do Niemczech więc sprzedaje, wymienił dwie opony na nowe pare miesięcy temu, więc chyba faktycznie chciał pojeździć, przecież nie było by sensu tego robić. Więc wystawił motocykl 5 stów drożej, choć i tak tanio. CZacha lekko pęknięta jak pisałem ale tylko od wewnątrz, rączka lekko zgięta i tarcza tylnia do wymiany z klockami. Przód podobno gra. Wierzyć w to wszystko, nie wierzyć? Sami oceńcie, a ja postaram się to sprawdzić na miejscu. I na dam znać jak, jeśli go sprowadzę, ale jakoś bardzo mi siedzi on w głowie (może to miłość od pierwszego wejrzenia ;) Napiszcie coś jeszcze na ten temat ... a ja na pewno zdam recenzje z zakupu o ile do niego dojdzie. I jak będzie okazja (jestem z Warszawy), to jakoś się odwdzięcze :)
...
Tą drugą aukcją chyba nie będe sobie zawracał głowy. Mówicie, że też malowany?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-22 02:19:58 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Sprzedawca w drugiej aukcji jest nieuczciwy -widać od razu.
Jeśli przebieg tego pierwszego kota jest prawdziwy, sprzęgło było do wymiany już 2 lata temu - znaczy, że ktoś mało umiejętny sprzętem się bujał.
Myślę, że lepiej było by trochę ochłonąć i poszukać pewniejszego sprzętu. Tym bardziej, że zdaje się, że coś co kupisz wpadnie w dobre ręce, więc niech to będzie coś warte Ciebie ;p a nie jakaś mina.

@ no i ta zagięta blacha..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-22 09:00:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-13 16:55:41
Posty: 279
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: WR 426 SM MX
Zapytaj o tego z Tarnowa kto mu robił dwójkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-22 13:12:41 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Jesteś z Wawy to zobacz tego Kota ze Śródmieścia (http://olx.pl/oferta/yamaha-yzf-600-thu ... 005286f077) - będziesz miał porównanie a ten możesz po pracy szkole obejrzeć:)
Sprawdź dobrze dwójkę czy nie wypada - to wiadomo ale i czy nie szarpie w żadnym zakresie obrotów - to oznacza początek końca tego biegu :)
Powodzenia w zakupie dobrego egzemplarza :)
Może się w Wawie na ulicy spotkamy niebawem :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-29 22:34:37 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-05-12 11:38:31
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600 R
Dzięki Panowie za pomoc. Sprzęt zakupiony i wygląda uczciwie. Pare rzeczy trzeba będzie zrobić, ale to co powinno działać wydaje się, że działa.
Także wątek myślę do zamknięcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-30 08:55:07 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Załóż temat i pochwal się zdjęciami :) no i oczywiście postępami w pracach przy Kotku :)
Powodzenia i do zobaczenia:D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org