Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 07:50:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4620
Obecne moto: jamaha pw 50
WitekBB napisał(a):
Od wczoraj jestem właścicielem kota, tzw. igła to na pewno nie jest, ma swój wiek i historię.

Pierwsza trasa: 230 km.


A coś więcej. Jakieś zdjęcia, krótki opis skąd za ile i w jakim stanie? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-06-08 07:50:24 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 11:23:02 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-06-04 13:39:50
Posty: 17
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
To ten o którego ostatnio pytałem, ze Strzelina (okolice Wrocławia).
Maszyna jest z 97 roku, w Polsce od 2001 (cztery razy zmieniała właściciela), 55 tyś przebiegu, i zapłaciłem 7 tyś.
Co do staniu: sprzedający rzekomo robił skrzynię, sprzęgło, hamulce, świece, synchronizację gaźników (kupił go w zaszłym roku i szykował na ten sezon) ale nie miał żadnych potwierdzeń zakupu, bo jak mówił robił to u znajomego we Wrocławiu, i gdyby chciał dostać faktury to by go to kosztowało więcej. Robił go dla siebie, ale potrzebuje kasy i sprzedaje.
Napęd w połowie naciągu, opony przód ok. tył słaby. Wizualnie ładny z 2 metrów, jak się podejdzie bliżej widać ryski, drobne pęknięcia na plastikach, oba dekielki porysowane, lekko wygięta prawa rączka kierownicy (syn właściciela przewrócił motocykl) z tej strony również wygięte mocowanie owiewki, która teraz ociera o ramę i lekko wgięta chłodnica (ale to musiało się stać w inny sposób), motocykl miał zamontowane crashpady, ale teraz ich nie i ma niema również śrub – brak śrub mnie bardzo niepokoi.
Przed zakupem motocykl osłuchałem stetoskopem, pojeździłem całkiem sporo, wyjechałem poza miasto (kumpel został z sprzedającym i mówił mi potem, że facet zaczął się niecierpliwić), pociągnąłem na pierwszych trzech biegach. Nie miałem żadnych negatywnych odczuć w trakcie jazdy, silnik pracuje normalnie, biegi wchodzą cicho i nie wypadają, jedzie prosto i chyba ładnie wchodzi w zakręty.
Oczywiście to moja subiektywna i nie fachowa opinia. Kolega który był ze mną ocenił moto jeszcze lepiej, konkretnie to pracę skrzyni, silnika i zawieszenia, wszystko w porównaniu do xj-ty(jej stan jest bardzo doby to wiemy na pewno).
Ogólnie po obejrzeniu kilkunastu motocykli: kotów, fazerów , hornetów i xj-t oraz ich właścicieli, nabawiłem się awersji do nastolatków i dwudziesto parolatków (z góry przepraszam wszystkich porządnych młodzieńców), handlarzy miałem z definicji (choć u kilku byłem). Ten motocykl i jego właściciel zrobili na nas pozytywne wrażenie, bardziej może nawet właściciel.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą kupno 12 letniej maszyny z na 100% wypadkową przeszłością i za 7 tyś, którą poprzedni właściciel sprzedaje po rzekomym przygotowaniu do sezonu bo potrzebuje kasy. Jednak wziąwszy pod uwagę to co widziałem do tej pory i moją obecną sytuację postanowiłem że lepiej będzie zaryzykować 7 niż 12 tyś. Czy decyzja była słuszna pokaże czas.
Teraz zamierzam nim jeździć (w tym roku to tylko w niedzielę – mam mało czasu), wrażeniami (miejmy nadzieję pozytywnymi) będę dzielił się na forum.
Fotki jak zarobię to wrzucę, tylko pożyczę aparat i znajdę czas – kończę dom i mam masę roboty poza pracą – póki co można jeszcze go obejrzeć na allegro.
Już na sam koniec dodam, że motocykl podoba mi się bardzo i jeśli nie pojawią się jakieś kosztowne w usunięciu usterki to zimą zainwestuję w kosmetykę i będzie super piękna maszyna:D. Na tą chwilę czekałem chyba 12 lat, marząc o wietrze, krętych drogach, dźwięku silnika, zapachu rozgrzanego metalu, oleju, benzyny spalin.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-09 18:42:30 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-03-15 11:30:39
Posty: 222
Lokalizacja: Częstochowa
i dlatego radosć z jazdy będzie nieporównywalna do niczego:) gratulacje i oby służył jak najdłużej;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org