Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-02-26 20:11:04 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-19 10:49:59
Posty: 432
Lokalizacja: Głogów/Radwanice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: w Play
Obecne moto: Kawasaki ZX9R
Mój kolega zaczynał nie mając pojęcia o jeździe na motorze od Suzuki GSX-R z lat 90. Początki miał ciężkie np. na skrzyżowaniu się wyłożył jadąc ślimaczym tempem bo go motor przeważył .
Ale jakoś miał olej w głowie i nie dał się ponieść maszynie i załapał.
Nie zawsze musi to być GS500 na początek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-26 20:11:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-02-27 14:24:45 
Dołóż do przebiegu 20 i będzie się zgadzał, moto ma malowany wahacz - ja swój też chyba w przyszłym roku pomaluję bo mam porysowany jak tablicę w podstawówce. :? / widać że nówka nie jest ale ja bym obejrzał uważnie. Moto godne uwagi tylko pewnie ma coś na lewej bo żadnej fotki nie ma - czyli dekiel przytarty lub coś innego - ale nawet zadbany... Jeśli jest ok to chyba wart 8 tyś.


Góra
  
 
PostNapisane: 2010-02-27 23:20:49 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-02-23 10:38:41
Posty: 11
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ER 5
Wszystkie oferty są już niestety nie aktualne, czyli szukamy dalej ;)

Co do moich umiejętności, a w zasadzie ich braku (na razie ich braku!), to spokojnie- głowe na karku to ja mam, życie za bardzo też mi się jeszcze nie znudziło, a moim mottem życiowym nie jest: "jak odejśc to z hukiem"!
Motocykla nie kupuję mi dziany tatuś, tylko zbierałem na niego dłuższy czas, a wiadomo jak czegoś musisz się samemu dorobić to ma się do tego duży szacunek i po prostu dba się o to ;)

Motocykl kupuję głównie dla samego siebie, dla przyjemnosci jazdy i do pokonywania codziennej ponad 20km trasy do pracy w trakcie ciepłych dni. Jest to też spełnienie marzeń z dzieciństwa, w którym nie królował internet jak teraz tylko Eurosport i niedzielne wyścigi GP oglądane z zapartym tchem od 10 rano do 15 popołudniu. Pewnie też to znacie ;)

Może faktycznie nie zjamuję zbyt dużo miejsca na tym świecie (w podskoku mam może 1,70), ale to już postanowione, nie kupię nic co ma mniej niż 600cm, i będe szukał tak długo, aż nie znajdę odpowiedniego Thundercata, mimo pełnej świadomości, że na nauke lepszym rozwiązaniem byłaby dużo mniejsza maszyna.

PS
Teraz męcze użytkownika Fubu, który wystawił swoją niebieską strzałe w dziale "Sprzedam"... ciekawe jak to się potoczy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-28 11:07:08 
Rozwaga to nie koniec - jeden błąd i lecisz jak strzała - bo tcat nieźle zapie.dala...
I troszkę treningu - choćby na moto kumpla dużo daje - 200 kilo to nie jest mało jeśli musisz manewrować na parkingu... Ja też kupiłem kota na 1 duże moto - i jest oki 8) ale początki były naprawdę trudne - a co do turystyki :mrgreen: i tak będziesz zapitalał :D jak wszyscy. Szukaj kotów niedaleko - pojedź obejrzeć kilka i posłuchać właścicieli - pytać gadać i oglądać - będziesz miał jakąś skalę porównania. Pozdro


Góra
  
 
PostNapisane: 2010-03-20 10:02:24 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-02-23 10:38:41
Posty: 11
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ER 5
Hej!

Poszukiwania zakończone, dzisiaj oficjalnie staję się posiadaczem żółtego Kawasaki ER.

Głównym powodem rezygnacji z marzeń o motocyklu Thundercat było to co kilka osób w tym temacie i moich dwóch znajomych motocyklistów próbowało mi wbić do mojej gorącej głowy.
Myślałem, że jazda na motorku to jest banalnie prosta sprawa, waga około dwustu kilogramów wogóle mnie nie przerażała, a moc silnika w okolicach stu koni mechanicznych powodowała wielki uśmiech na facjacie... i oczy mi się otworzyły jak usiadłem po raz pierwszy na zwykłym motocyklu Yamaha YBR na kursie prawa jazdy.
Wystarczyła dosłownie godzinka jazdy, w której przyjałem niezłego crashtesta bez kasku z wielką ścianą przyozdobioną w wielki czerowny napis "rzeczywistość" Wszelkie moje mylne mniemanie o prostocie jazdy znikły, tak samo jak pomysł o zakupie jakiegokolwiek ścigacza jako pierwszego motocykla w życiu.

Musiałem posypać głowe popiołem i przyznać rację koledze z którgo wyśmiałem jak mi proponował na początek skuter o mocy około 30KM mówiąc, że na poczatek to i tak jest dużo.

Oczywiście z dwóch kółek nie zrezygnowałem i dalej jeżdze sobie na kursie, idzie mi to całkiem ładnie jednak sytuacja i realna ocena moich umiejętności skłoniła mnie do poszukiwań mniejszego motocykla.
Z trójki Yamaha XJ, Honda CB i Kawasaki ER wybrałem tego ostatniego.

Marka troche inna niż preferujecie tutaj na forum, ale chyba nie będziecie mieć mi za złe jak zatrzymam się tutaj na dłużej, bo kilka tematów dotyczacych nauki, stroju itp. stoją na dobrym poziomie!

Pozdrowienia!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-20 18:25:19 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2008-02-11 21:40:45
Posty: 1133
Lokalizacja: SI-SH-SK
Płeć: Kobieta
Telefon: 0700 :-)
Obecne moto: Yamaha
No cóż to nie pozostaje nic innego jak życzyć Ci udanego sezonu, nie mniej jednak szkoda że nie Yamaha przynajmniej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-20 18:32:31 
Organizator

Dołączył(a): 2009-04-13 21:34:15
Posty: 356
Lokalizacja: Drezdenko> Pamiątkowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 03r.
ER-5 to tez niezłą machina. Ujezdzałem taką przed fazerem :):) 50KM tez potrafi.. Spoko zakup.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-20 18:42:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
1 sezon i zmieniasz na Thundercata (a nuż i Fazera :mrgreen: ) :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-20 18:55:18 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-02-23 10:38:41
Posty: 11
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ER 5
Poprosze tylko moderatora na zmianę podpisu pod nickiem z niemowlaka na innowierce, po to aby za rok zamienić na nawrócony ;)

Thundercat cały czas nie wyleciał mi z głowy, ale ten sezon zdecydowanie poświęcam na nauke.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-20 19:31:34 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-19 10:49:59
Posty: 432
Lokalizacja: Głogów/Radwanice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: w Play
Obecne moto: Kawasaki ZX9R
Powodzenia z "Kachą"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-20 19:33:13 
Kolego - szacunek i chwała za ocenę własnych umiejętności i możliwości...
Do zobaczenia...
Kolega na pierwsze moto kupił R1 2005 rok z salonu... - jeździ 4 roczek już i ma się dobrze...
Oby Erka chodziła jak trzeba.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org