Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-31 22:37:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-19 10:49:59
Posty: 432
Lokalizacja: Głogów/Radwanice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: w Play
Obecne moto: Kawasaki ZX9R
Robgie napisał(a):
a powiedz mi z jakiego tytułu ma kot generować inne zakłócenia niż np w samochodzie??



No przy obrotach 7 i w góre :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Cb Radio t-cat
PostNapisane: 2010-01-31 22:37:48 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-01-31 23:34:05 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
jeśli chodzi ci o to że sa wyższe częstotliwości z racji obrotów to ogólnie nie ma to znaczenia dlatego że każdy sygnał a(już śmieci typu zakłócenia tym bardziej) zawierają wiele harmonicznych. czyli jesli cały sygnał składa się z wielu różnych częstotliwości składowych to jeszcze zawiera harmoniczne poszczególnych częstotliwości stanowiące z reguły wielokrotności częstotliwości podstawowej , i tak dla każdej ze składowych. Więc jesli np upraszczając ze silnik kręcący sie 7 tys na minute generuje F ok 116 hz a przy 11 tys 183 , to mimo ze praktycznie faktycznie wyższą generuje częstotliwość , to ilość śmieci jakie przy okazji sa emitowane wymaga aby układy filtrujące robione były na spory zapas więc uważam że nie powinno byc żadnej różnicy między używaniem CB na moto a w aucie. Oczywiście mogę się mylić , w praktyce tego nie sprawdzałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-02 14:19:35 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-11-22 11:27:18
Posty: 26
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Jako zestaw sluchawki + mikrofon to kupic
http://allegro.pl/item930651377_bhs_300 ... cykla.html ?
Czy moze cos innego/lepszego?

A dodatkowo co z antena? Przede wszystkim jaka?
Myslalem o takiej 70cm, tylko nie mam pojecia jaka firma ani nic. Tu chyba wazne zeby taka antena byla bardzo dobra. Co polecacie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-13 17:48:19 
Bhs i ohs kupione, czekam na antenkę - małą 35cm założę na próbę za grosze - a radio to uniden 520 xl żeby zobaczyć możliwości - bo takowego posiadam...
Ja się sprawdzi to dam znać co i jak...
Muzę się słucha świetnie...

Po kilku próbach i konsultacjach - nie opłaca się przerabiać tego unidena - nie da rady z niego uniwersala zrobić.
Pozostaje midland lub alan 42 - ja kupuje tańszego.

Nie kupiłem radia, mała antenka praktycznie nie wystawała nad zadupek kota i zbierała "nic"...
Założyłem metrowego hustlera z samochodu - to tak do 4-5 km zbierała - ale problem z głośnością i szumami w trakcie jazdy, im wyższe obroty - to czasami mi się wrzask w słuchawki walił - filtr nie dawał rady - jak podkręciłem - to znów cisza...
Lepszy filtr do radia, a radio do tankbaga bo za każdym razem by podkręcić się zatrzymywać to lipa...
Ogólnie muzy to się dobrze słucha i tyle... pomysł umarł :P


Ostatnio edytowano 2010-05-30 12:43:02 przez miąchal, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 2010-04-26 13:57:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-11-18 00:22:47
Posty: 135
Lokalizacja: Starachowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
jak sprawuje się taka mała antenka ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-26 23:28:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-28 16:21:58
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600
Czy ktoś może wie jak (o ile się da, ale myślę, że dlaczego nie) przerobić tą gniazdko z zestawu z przyciskiem w taki sposób, żeby była z tego wtyczka mini-jack 4 sygnałowa?
Mam nolana i zestaw basic kit - z kasku wychodzą mi dwa kable, jeden standardowy minijack do rzeczy typu mp3, gps itd, oraz drugi, który dodatkowo oprócz słuchawek obsługuje mikrofon (do telefonów komórkowych przy zakupie odpowiedniego kabla).

Nie chce montować kolejnych głośników itd, zwłaszcza, że te w tej chwili wykorzystuje np. do nawigacji (lepiej słuchać niż patrzeć w gps nie na drogę, zwłaszcza w słoneczny dzień).

Może ktoś z posiadaczy tego zestawu powiedizeć ile tam jest miejsc sygnałowych w tej wtyczce?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-18 23:34:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
W ostatnim czasie zauwazylem kilka sprzetow z antenami cb na trasie.Koledzy/Kolezanki pochwalcie sie jakie radia uzywacie jak wam sie ten sprzet sprawuje.Moze ma ktos podlaczone pod n com kazda wskazowka cenna.Moze jest ktos z Poznania okolic kto uzywa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org