Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-05-19 22:41:37 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
SzMuD a gdzie kupiłeś taką taśmę? I to z 3M? Niestety nie ma wersji E360 serii tech, chetnie wymienilbym te plastiki na przezroczyste dymione - wyglądałyby super. I tak to są świetne kufry a w kwestii kolorów no cóż, trzeba sobie radzić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-05-19 22:41:37 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-05-20 09:49:01 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Taśmę kupiłem na allegro l taśma odblaskowa 3M l o strukturze plastra miodu. IMO lepiej odbija niż te drugie co paski widac (mam obie).
Co do przyciemnianie, żaden problem ;). Kup folie do przyciemniania lamp ;).
U brat w moto delikatnie Tak kierunki przyciemnialem co by się lepiej w linie moto wpasowaly. Różnicy wswieceniu nie stwierdzono


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-13 20:59:04 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-01-08 22:34:19
Posty: 5
Lokalizacja: GW
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2 2009
Witam. Krótkie pytanie do blue7. Będę na dniach zamawiał taką samą szybkę MGG jaką masz w swojej maszynie. Jaki kolor ze strony producenta wybrałeś? Jasny grafit czy ciemny grafit, a może inny? Zakładam że jasny grafit. Maszyny mamy w podobnej kolorystyce, a Twoja z tą szybką wygląda rewelacyjnie. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-13 21:08:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
GKO jak zamawiałem podczas rozmowy telefonicznej ustalilem ze biorę lekko przyciemnianą. Myślałem patrząc na zdjęcie że jej jasność będzie identyczna jak oryginału - faktycznie jest trochę ciemniejsza. Zdjęcie na stronie producenta jest więc nieco mylące - na żywo jest ona ciemniejsza niż tej na zdjęciu a kolor jest na pewno ten sam u mnie i na zdjęciu ze strony mgg. Jasny grafit będzie OK :) tak przy okazji powiem, że po roku jazdy już z tą szybą nie ma ona żadnych skaz czy pęknięć i nadal wygląda perfekcyjnie - więc polecam, warto ;) nie wyobrażam sobie już mojego moto z niższą szybą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-13 21:46:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-01-08 22:34:19
Posty: 5
Lokalizacja: GW
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2 2009
Dzięki z odpowiedź. Zastanawiałem się też nad regulowanymi klamkami. Zamówiłem sobie nawet takie ostatnio, ale po wpłacie pieniędzy sprzedawca zaczął coś kręcić że nie ma na stanie i że za dopłatą może wysłać inne droższe. Straciłem trochę czasu, ale po prośbach i groźbach oddał jednak pieniądze.
Regulacja klamki sprzęgła by mi się bardzo przydała. Gdzie zamawiałeś swoje? Po ostatnich doświadczeniach potrzebne mi pewne źródło.
Walczyłem ostatnio z ciężko pracującą klamką sprzęgła:) Igła i strzykawka rzeczywiście nie zdaje egzaminu. Pomyślę nad oliwiarką do linek. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-13 22:21:25 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
GKO ja kupowałem bezpośrednio u tego sprzedawcy, więc jeśli chcesz mieć tanio i ze sprawdzonego źródła to kupuj tutaj:
http://m.aliexpress.com/item/2036912997.html?productId=2036912997&productSubject=Brake-Clutch-Levers-for-Yamaha-FZ1-FAZER-06-13-FZ6-04-10-FZ6R-09-11-FZ8&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail
Na ciężko pracujące sprzęgło ma pewnie wpływ linka sprzęgła - rozwiązanie to wymienić na nową ale bez tych metalowych zagięć bo to tam linka się zaciera. Ja smaruje to chodzi niecl lżej ale przy nastepnej okazji wymienie linke na inna i bedzie wreszcie tak jak ma być. Sprawdzałem to u kolegów w FZ6 i u nich chodzi lekko a u mnie ciężej właśnie ze względu na linkę, jestem pewien na 100%.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-14 08:06:23 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Panowie, linek sprzęgła się nie smaruje, to nie simson czy inny piździk. Linka jest w teflonie i osłonie, a smarowaniem można tylko pogorszyć jej działanie. Tylko wymiana na nową.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-14 09:46:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
enjoi też tak myślałem i idąc tym tokiem myślenia zakupiłem nową linkę Hi-Lex. Po 4 miesiącach linka znowu zaczęła chodzić ciężej a była założona identycznie jak oryginalna. Może trzeba kupić linkę z innej firmy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-14 12:27:05 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Mnie już podpytałeś jaką kupiłem. Nie wiem czy moja będzie lepsza, okaże się za parę miesięcy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-27 01:02:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-01-08 22:34:19
Posty: 5
Lokalizacja: GW
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2 2009
Witam Wszystkich.
Szybka MGG zainstalowana w motocyklu. Kolor jasny grafit ze strony producenta (realizacja zamówienia - bez problemu - na towar od momentu zamówienia czekałem 3 dni). Jakość wykonania i poziom spasowania - ok - nie ma się do czego przyczepić. Naprawdę.
Klamki regulowane zainstalowane. Kolor tytanowy. Kupione na Alle... (na towar od momentu zamówienia czekałem 4 dni). Jakość wykonania i poziom spasowania - mega, mega super pozytywne:). Naprawdę świetnie to wygląda i świetnie leży w łapie.
Wrażenia z jazdy i zdjęcia jak to wszystko wygląda podrzucę za paręnaście dni gdyż właśnie wyjeżdżam na urlop. Ale już teraz mogę napisać (po przejechaniu się wkoło komina) że jest całkiem ok. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-10-19 12:29:01 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
blue7 jak się sprawuje Twoja kanapa z alcantarą? Często miałeś okazję ją moczyć na deszczu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-10-19 17:46:40 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
enjoi kanapa sprawuje się świetnie, jestem bardzo zadowolony z jej modyfikacji. Wygoda na dlugich trasach zmienila sie diametralnie. Jak czytałem wcześniej na ten temat to nie spodziewałem się tak dużej różnicy.
A pro po deszczu to osoba wykonująca tą kanapę uprzedziła mnie, że może ona dłużej schnąć z racji alcantary i byłem przezorny jeśli chodzi o to. Jak byłem w Zakopanem to na noc przykryłem kanapę folią żeby rano nie była mokra. Jadąc na Chorwację w tym roku w Samoborze złapała mnie porządna ulewa i cały przemokłem (nie było czasu się ubrać ani gdzie zatrzymać na autostradzie), kanapa do rana normalnie wyschła i kolejnego dnia zwyczajnie pojechałem dalej. Ogólnie trzyma się bardzo dorze, nieco się już ułożyła i wygląda świetnie. Drugi raz nie wahałbym się zrobić tak samo, więc z mojej strony polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-10-20 21:47:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-09-23 10:14:43
Posty: 74
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha fz1 fazer
Cytuj:
enjoi kanapa sprawuje się świetnie, jestem bardzo zadowolony z jej modyfikacji


witam

a mógłbyś zdradzić gdzie ją obszywałeś? myślę o czymś podobnym, bo na tej desce z FZ1, to po 200 km tyłem mnie już boli...

pozdrawiam

darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-10-21 18:39:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
darekfz1 wysłałem Ci PM w tej sprawie :) Kanapa trzyma się bardzo dobrze, polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-09 00:29:56 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Trochę czasu minęło od kiedy aktualizowałem co się dzieje z moim motocyklem, więc dziś przy okazji grubszych zakupów postanowiłem nieco zaktualizować wątek ;) nie dysponuję zbyt sprawnym komputerem, żebym mógł sobie tak pisać wszystko co chcę jak kiedyś, jednak pracuję nad tym :D niebawem będzie ciekawie.

Ogólnie sezon zacząłem po solidnym serwisie na wiosnę 2016 w skład którego wchodziło:

- regulacja luzów zaworowych - okazało się, że wszystkie wartości są w normie ale na przyszły sezony przydałoby się już powymieniać płytki i przy okazji zajrzeć na stan łańcuszka rozrządu. Robiąc jedno można by przy okazji załatwić drugie, więc w obecnej zimowej przerwie będzie to zweryfikowane.
- synchronizacja przepustnic
- wymiana oleju z filtrem (Yamalube + oryginalny filtr Yamahy)
- wymiana tylnej lampy led. Miałem chińską przezroczystą, ale denerwowała mnie jej niska jakość wykonania i zainwestowałem w porządną lampę z homologacją od Motojapan. Efekt wart poniesionych kosztów, jakość pierwszorzędna.
- stop w kufrze, wymiana diod na nowe i mocniejsze ;)
- wymiana przewodów hamulcowych na nowe, w stalowym oplocie firmy Hell.
- wymiana oleju w lagach i uszczelniaczy + nowy płyn. Przy okazji okazało się, że trzeba wymienić z jednej ladze tuleję ślizgową i podkładkę, wymiana na oryginalne części Yamahy. Zawieszenie przednie pracuje od tej wymiany znacznie lepiej.
- wymiana płynu hamulcowego z tyłu.
- montaż wyłącznika lampy przedniej lewej - mały hermetyczny wyłącznik schowany tak aby był niewidoczny. Teraz na wieczór włączam lewą lampę i mam doskonale oświetloną drogę a za dnia nie obciążam niepotrzebnie alternatora.
- dodatkowe gniazdo USB. Kupiłem porządne gniazdo USB z 4-ride, podwójne i mam schowane w czaszy. Drugie mam dołączane pod kanapą.
- dodatkowa złączka pod kanapą do podłączania drugiego gniazda USB (np. do ładowania elektroniki w tankbagu) w razie potrzeby jak i ładowania akumulatora bez odkręcania baku. Instalacja wykonana hermetycznie, świetnie się sprawdza i koszt śmiesznie niski. Jakby ktoś pytał co to za złączka to jest "superseal".
- obkleiłem elementy kufrów bocznych dla lepszego ich spasowania ze stylem motocykla :whistle:

Tak przygotowałem motocykl na wiosnę 2016, wszystkie czynności wpłynęły bardzo pozytywnie na wrażenia z jazdy. Fazer ubrany w kufry tak wyglądał gotowy na wiosnę (rano przed wyjazdem do Zakopanego na weekend):

[ img ]

Chwilę po rozpoczęciu sezonu okazało się, że mój akumulator coś niedomaga mimo tego, że miał nie cały rok. Motocykl stał u mechanika całą zimę bo był serwisowany w długim okresie czasu i niestety akumulator niezbyt dobrze to zniósł. Stwierdziłem, że drugi raz w Vartę się nie pcham i kupiłem jedynego godnego następcę ;)

[ img ]

Przy okazji dokupiłem też tą brakującą gumkę przy zegarach, której nie ma u nas 90% fazerów i poza rocznikiem 2008 wzwyż wygląda na to jakby nie była ona montowana wcześniej w S2. U mnie już nie odpadnie bo jest na kleju ;)

Tym sposobem zacząłem na dobre sezon, który był bardzo interesujący. Objeździłem w wakacje trochę Europy, trochę Polski. Nawinąłem w sumie 10.000 km, motocykl nie zawiódł mnie ani razu. Zwiedziłem nowe wspaniałe miejsca, poznałem wspaniałych ludzi :crazy:, część z tego forum - a motocykl wiernie był mi niezawodnym towarzyszem w ważnych życiowych chwilach ;) Naprawdę chwalę sobie ten motocykl, wkładam w niego dużo serca i troski o to żeby dostawał to czego potrzebuje, dobrze nam się żyje.

Tak dla pogłębienia przekazu kilka zdjęć z sezonu co się działo, reszta będzie w filmach na moim kanale na YT. :whistle:

kąpiele w adriatyku

[ img ]

[ img ]

chronimy się przed słońcem pod drzewami :)

[ img ]

w najpiękniejsze miejsca na dwóch kółkach i we dwoje rzecz jasna ;)

[ img ]

[ img ]

i oby tak do końca świata ;)

[ img ]

Obecnie motocykl już czeka na wymianę napędu, dziś zakupiłem godziwy zestaw i mam nadzieję, że szybko będzie okazja go wypróbować. Mam już zakupione nowe klocki do tyłu, Nissiny NS zastąpią oryginalne jeszcze fabryczne, silnik zaleję świeżym Yamalube. Większych modyfikacji w tym roku nie planuje, bo wszystko jest zrobione na bieżąco :) Przed wakacjami pewnie trzeba będzie zmienić tylną oponę na nową, ale to się jeszcze zobaczy jaki będzie początek sezonu.

[ img ]

już tęsknię za takimi chwilami :) oby do nowego roku!!!

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org