Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-10-16 15:02:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Witajcie :)
Dziś odebralem moja przerobioną kanapę i jestem w szoku jak fajnie mozna ja zrobic, moglem wczesniej sie na to zdecydować. Cos takiego powinno od razu byc z motocyklem zamiast poszycia zrobionego z ceraty :o Zdecydowalem sie na siedzenie obszyte czarną alcantarą, przeszycia srebrną nicią bez gumowych wstawek i napisów. Miało być oryginalnie, schludnie, elegancko i wygodnie :mrgreen:. Chciałem, zeby nie biło po oczach ale stylistycznie komponowało się ze stylem motocykla i tak wlaśnie jest. Kształt kanapy w tylnej części został delikatnie zmodyfikowany źeby plecaczek nie zjeżdżał na mnie przy hamowaniu, co wczesniej miało miejsce. Alcantara sama w sobie jest materiałem antypoślizgowym więc tez wspomaga te właściwości kanapy, w dotyku jest bardzo przyjemna. Wypełnienie kanapy jest zmienione na nowe ale bez żelu i jak narazie po krótkiej przejażdżce odczułem poprawę komfortu, choć więcej powiem na ten temat po teście długodystansowym. Narazie wklejam jedno zdjęcie na szybko a z motocyklem zrobię niebawem. :whistle:

[ img ]

Alcantara sama w sobie dość trudno wysycha wiec po jeździe w deszczu moze dlugo byc mokra i to jest jej wada. Świadomy tego zdecydowałem się jednak na ten materiał bo jest bardzo przyjemny w jeździe, napiszę za jakiś czas jak się sprawuje.

EDIT:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Ostatnio edytowano 2015-10-16 20:47:47 przez blue7, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-16 15:02:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-10-16 18:56:49 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Ciekawie to wygląda :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-16 21:56:59 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
wszystko ok tylko brakuje mi zakończenia siedzenia przy zbiorniku na dole tam gdzie się szwy schodzą, wygląda jakby czegoś brakowało :D poza tym wygląda dobrze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-19 14:46:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-09-23 10:14:43
Posty: 74
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha fz1 fazer
Witam
Gdzie obszywałeś kanapę?
No i drugie pytanie. Jakiej chemii używasz, że twoje moto jest takie lśniące? Ja w moim nie umiem doprowadzić plastików do czystości, te robale jakby się wgryzły w owiewkę i żadne domowe metody nie pomagają... Wszelkie porady mile widziane.

pozdrawiam
Darek

PS Faktem jest, że moje moto bardzo rzadko jest myte z uwagi na to, że co je umyję, to następnego dnia mnie zleje i wygląda tak jak wcześniej, więc szkoda zachodu...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-19 22:03:13 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
darekfz1 witam w moim wątku :)

Kanapę obszywalem w mojej okolicy (woj. podkarpackie), zobaczylem fajnie zrobioną u kolegi w innym moto i spodobala mi się wiec wziąlem kontakt i szybko zrobilem u mnie kanapę. Jest to nieduźy zaklad specjalizujący się w tapicerstwie, jak narazie chwalę to co mam i co widziałem. Specjalnie pytałem - nie ma u nich problemu, żeby zrobić komuś z drugiego końca Polski kanapę na moto, czeka się do 2 tygodni obecnie. Kosztowała mnie ona nie tak dużo jak krzyczą niektórzy w internetach, każda kanapa jaką robią jest inna więc nie ma powtórek. Wczoraj zrobiłem 300km i jestem zachwycony jak wygodnie, to była dobra decyzja żeby poprawić siodło. Mogę udostępnić kontakt jeśli zechcesz :)

Jeśli chodzi o dbałość o motocykl to po prostu jak jest brudny to myję i zabezpieczam podstawowymi kosmetykami. Nie ma nic gorszego niz zapuścić moto, bo później trudno go doczyścić nawet najlepszymi środkami. Ja na bieżąco woskuję lakier, bo bardzo pomaga to utrzymać go w czystości a czarny lakier ładnie utrzymać nie jest łatwo. Używam ogólnie dostępnych środków, Sonax bardzo cenię bo ma dobre produkty. Po myciu na szybko wosk na mokro do lakieru a silnik i plastiki jadę takim środkiem do opon. Nie uzywam plaka i srodków do kokpitów bo są lepkie i łapią brud. Środek do opon fajnie nabłyszcza gumy i plastiki dzięki czemu one nie matowieją i nie parcieją. Niestety jak moto stoi często na słońcu i w deszczu to bez takiej podstawowej pielęgnacji lakier i plastiki matowieją i stają się żółte i wypłowiaĺe co wygląda kiepsko. Odrobina troski od czasu do czasu i moto lśni nawet gdy jest uwalone a tak bylo na tych zdjęciach na ktorych jest z nową kanapą - po trasie prawie 400km. Na zdjęciu moja ulubiona trójka środków do pielęgnacji. Do tego godzina wolnego czasu i moto jak z salonu :whistle: .

[ img ]

Pozdrawiam
blue7


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-20 16:59:15 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Chyba najladniejsza kanapa do FZ6 jaka widzialem :D SUPER !!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-26 18:36:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-09-16 10:00:43
Posty: 19
Lokalizacja: ZSL-PSZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Bajka kanapa daj namiar na tego gościa co Ci obszywał ja mam czerwone moto to bym chciał obszycie czerwoną nicią :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-26 19:27:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
danielo firma Tap-Mar, tel. 507 700 906, http://tap-mar.weebly.com/kontakt.html. Pewnie odbierze p. Mariola to z nią najlepiej jest się umawiać bo ogarnia temat ;)

Do mnie dzis przyszła lampa z MotoJapan, wykonanie świetne, zaprezentuje jak juz będzie założona w moto. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-29 11:30:34 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-09-16 10:00:43
Posty: 19
Lokalizacja: ZSL-PSZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Dzięki blue7 kontakt już nawiązany wstępny projekt przedstawiony :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-04 21:06:37 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
danielo, proszę Cię bardzo :) mam nadzieję, że będziesz równie zadowolony jak ja z nowej kanapy.

Wczoraj machnąłem z ukochaną trasę na 200km objeżdżając Małą Pętlę Bieszczadzką, korzystając z pogody i chyba ostatniej w tym roku możliwości na taki jesienny wyjazd :thumbup:
Kanapa naprawdę się super sprawdza, w ogóle przyjechaliśmy mniej zmęczeni niż zwykle, komfort bardzo na plus. Plecaczek nie zjeżdża mi już na plecy, materiał jest ciepły, wygodny i po prostu komfortowy - warto zrobić taką modyfikację po zakończonym sezonie.
Zrobiłem kilka zdjęć jesiennych więc wrzucam Fazera w Bieszczadach :whistle::

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Moto już niedługo pojedzie na serwis, czas wprowadzić parę kolejnych udogodnień i zalać świeże płyny, zrobić regulacje i czynności wymienione w manualu. Na wiosnę przedstawię co ciekawego zrobiłem i jakie zmiany wprowadziłem. :wave:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-07 22:11:44 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
Przejrzałem twój temat "po łepkach" jak będę miał dłuższą chwilę to przeczytam go uważniej :)
Mam identycznego S2 różni sie tylko szybą MRA z deflektorem :D
Jak się sprawuje podczas jazdy z plecakiem? Niedługo będę zamawiał gmole Givi nie miałeś problemów z montażem?
Fajnie udało ci się doczyścić kolektory,ja swoje przeleciałem autosolem ale nadal zostały w złotym kolorze i z zaciekami z deszczu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-08 11:15:28 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Danielek. jaka jest różnica w przepływie powietrza i hałasie względem oryginalnej szyby?
Mnie się z plecaczkiem świetnie jeździ, po modyfikacji kanapy ostatnio w ogóle jest super. Dużo daje oparcie kufra, w jakiś sposób ta mała zmiana jest odczuwalna dla kierowcy i pasażera.
Przy jeździe we dwoje dobrze jest utwardzić zawieszenie i moto bardzo fajnie jeździ, trzeba sobie tylko tą kanapę poprawić. Oryginalnie jest ona zbyt pochyła i plecaczek zjeżdża na plecy przy hamowaniu co nie jest fajne. Na takie jeżdżenie niedaleko może być oryginalna ale zmodyfikowana to nowa jakość jazdy we dwoje.
Dużą różnicę w jeździe FZ6 robią gabaryty pasażera. Moja kobieta jest szczupła, średniego wzrostu i jako pasażerka jest idealna. Z kimś większym na tyle trzeba by było myśleć o większym moto biorąc pod uwagę długie trasy.
Byliśmy w Chorwacji z 3 kuframi i dodatkowym bagażem, FZ6 świetnie dawał radę choć myślałem, że będzie ciężko. Spalanie bardzo niskie, poręczność super, no i mocy wystarczy na taką turystykę - za to cenię FZ6.

[ img ]

W klasie 600 jest to dla mnie motocykl idealny :thumbup:

Odnośnie Twoich pytań to podczas montażu gmoli nie ma większego problemu. Normalną rzeczą przy tej firmie jest to, że wszystko nie jest idealnie dopasowane i proste więc czasem trzeba coś dopasować. Ogólnie gmole Givi bardzo polecam, przydały się już parę razy - nawet jako uchwyt do kamery.
Kolektory przed czyszczeniem dobrze jest odrobinę rozgrzać, no i ja nakładam Autosol szczoteczką do zębów i wszystko ładnie schodzi. Efekt utrzymuje się do pierwszego deszczu ale i tak warto pilnować tego na bieżąco to czyszczenie trwa parę minut.

W razie jakiś jeszcze pytań pisz śmiało :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-08 11:42:49 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
Na chwile obecną nie jestem w stanie odpowiedzieć jaka jest różnica miecy ori szyba a ta z deflektorem ponieważ przejechałem dopiero 100km. Pytam o dopasowanie gmoli dlatego ze montowalem wcześniej w Kawasaki Gmole Head i z dopasowaniem trzeba było się pobawić,kupowales je w sklepie który oferuje darmową wysyłkę dla osób z forum?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-08 11:48:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Danielek. napisał(a):
Gmole Head i z dopasowaniem trzeba było się pobawić
i tutaj będzie podobnie ale bez rzeźbienia. Z gmolami nie było tyle problemu co ze stelażami kufrów. A może być i tak, że będzie pasować idealnie.
Danielek. napisał(a):
kupowales je w sklepie który oferuje darmową wysyłkę dla osób z forum?
tak, Gmoto z Łańcuta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-22 16:16:28 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Witajcie :)

Dziś chcę Wam zaprezentować coś nowego, co trafiło do mojego moto - tankbag Givi XS 308 tanklock.
Nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu toreb na baku, bo psuły mi wizualnie wygląd motocykli i jakoś tak nie pasowały, no może z wyjątkiem rasowych turystyków. Dopiero tegoroczna podróż na Chorwację pokazała mi jak świetnie ten sam tankbag spisywał się u kolegi co sprawiło, że się do niego przekonałem. Zaletą tego rozwiązania jest to, że gdy się nie chce to nie musi się go wozić a pierścień mocujący można zdjąć :shh:.

[ img ]

Tankbag jest 20 litrowy i tym razem naprawdę muszę pochwalić Givi - jakość wykonania jest fentomenalna, co jednak ma też swoją cenę. W moim przypadku gdzie mam komplet kufrów taki tankbag to jest ostatnia rzecz jaką mógłbym doczepić do Fazera powiększając przestrzeń ładunkową więc zdecydowałem się na niego i wyjaśnię Wam dlaczego. Jako, że jeżdżę z pasażerką tylną część kanapy mam zajętą, natomiast chodzi tutaj o łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy w trasie i to bez zsiadania z motocykla i za każdym otwierania kufra żeby coś wyjąć.

[ img ]

Dodatkowa bardzo przydatna dla mnie rzecz, to możliwość umieszczenia tabletu w mapniku, gdzie nawigowanie na dużym wyświetlaczu to całkiem inna jakość. Mam już specjalnie przygotowane dodatkowe podwójne gniazdo USB do ładowania baterii z kamery i urządzeń wymagających prądu. Podobnie, gdziekolwiek będę chciał coś zwiedzić to szybko ściągam tankbag, zakładam pasek i mogę go sobie nosić na ramieniu - zwykle musiałem brać plecak zajmujący tylko miejsce.

[ img ]

Zakupiony przeze mnie tankbag jest jedynym w ofercie Givi, który ma świetnie wyprofilowane dno, dzieki czemu bardzo dobrze łączy się z kształtem baku. W pewnym zakresie można przesuwać go sobie do przodu lub do tyłu aby dopasować optymalne ułożenie. Co jest ważne tankbag w żadnym razie nie dotyka powierzchni lakieru tak więc jest on bezpieczny przed zarysowaniami - inne osoby używające tankbagi tanklock potwierdzają, że nie niszczy on lakieru tak jak tradycyjne magnesy, czy paski.

[ img ]

Biorąc pod uwagę rodzinę tankbagów Givi XS 308 jest średnich rozmiarów tankbagiem z bardzo praktycznym paskiem z dodatkowymi kieszonkami po bokach. Pamiętam, jak na bramkach po odprawie celnej nie mogłem się ogarnąć z dokumentami, pieniędzmi i sprawnie odjechać. Tak samo za każdym razem zrobienie zdjęcia wiązało się ze zsiadaniem z moto i wyciąganiem aparatu z kufra, tutaj wszystko mogę mieć pod ręką.

[ img ]

Tankbag mocuje się na specjalnym kołnierzu, jednak aby go założyć potrzebna jest specjalna podkowa, którą przykręca się go do wlewu paliwa. Do różnych moto podchodzą różne mocowania, w FZ6 jest to Givi BF05. Kołnierz trzymający jest z wysokiej jakości plastiku (podobny jak niektóre kufry Givi), natomiast podkowa metalowa.

Z rzeczy niewidocznych na zdjęciach co mogę powiedzieć o tym tankbagu jeszcze: mapnik na górze to jedna sprawa, mamy jeszcze drugi dodatkowy, który możemy dopiąć na wierzchu jeżeli tankbag jest bardzo zapakowany. W zestawie dołączony jest duży pokrowiec przeciwdeszczowy spokojnie wystarczający nawet przy dużym załadowaniu. Te kieszonki po bokach i z tyłu są osadzone na pasie trzymającym się na rzepach. W każdej chwili można je zdjąć i zrobić sobie taką "biodrówkę" z niezbędnymi rzeczami a gdy nie chce się brać całego tankbagu. Pod względem praktyczności tankbag jest świetnie zaprojektowany, ma nawet możliwość zamknięcia na kłódkę zamka, aby nie dostać się do środka.

Sezon w sumie już jest zakończony, więc pojeżdżę sobie z nowym nabytkiem w przyszłym roku. Zima to taki czas, gdzie wielu z nas przygotowuje motocykle na przyszły sezon więc może mój wywód przyda się komuś z Was kto zastanawia się nad kwestią rozwiązań w motocyklu i sam dobrze nie wie co wybrać.

Pozdrawiam :)
blue7


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org