Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-05-31 15:51:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Przydałoby się zrobić w końcu update wątku, skoro zacząłem już jeździć. Fazer (obecnie 88kkm przebiegu) w czasie przerwy sezonowej dostał parę nowych gratów. Zacząć mogę od amortyzatorów i zacisków od R6 '03. Zawieszenie przed założeniem przeszło serwis. Do kompletu z nowymi hamulcami założyłem stalowy oplot Hela. Przed sezonem wypolerowałem również kolektory na nowo, ponieważ przez cały zeszły sezon miałem na nich brzydkie plamy, z którymi nie mogłem się uporać. Dopiero ściągnięcie ich i polerka mechaniczna przyniosła efekt. Na chłodnicę wrzuciłem panele COB z pomysłu dwóch osób z forum, których sobie nie przypomnę w tym momencie, ale dziękuję im za inspirację. Dodatkowe światła otrzymał też kufer - w miejsce pod oryginalny kit givi dałem diody superflux pod światła pozycyjne, natomiast w czerwoną listwę wkleiłem 4 paski diodowe dla światła stopu. Z tyłu motocykla wymieniłem klocki oraz oponę, która była przebita i starta.
Serwis nie ominął silnika, w którym ustawione zostały zawory, przepustnice i sprawdzony łańcuch rozrządu wraz ze ślizgami.
[ img ]
Drugą atrakcją po zawieszeniu jest kanapa wykonana przez firmę MW Moto. Do tej pory była ona obniżona, przez co drętwiały mi nogi. Zdecydowałem się na kompleksową zmianę wyglądu, by nie tylko wygoda się poprawiła. Kanapa oprócz genialnego obszycia dostała wkładki żelowe o grubości 1,5 cm dla kierowcy i pasażera, ten drugi ma również nieco podniesiony profil, by się nie zsuwać. Moje siedzenie zostało podniesione do komfortowego poziomu, dzięki czemu dyskomfort nóg już nie występuje. Ostatnim smaczkiem są moje spersonalizowane hafty z pandą i nickiem.
[ img ]
Oprócz tego wszystkiego zmieniłem stare i stwardniałe manetki na nowe grzane Daytony. Przy okazji uporządkowałem bałagan w przewodach, którego nie pozbyłem się wcześniej. Na kierownicę założyłem również "rozpórkę", którą kupiłem z Aliexpress za 10 dolców, głównie dla próby. Przy prędkościach podróżnych ~100km/h na kierownicy pojawiały się bardzo nieprzyjemne wibracje, które powodowały drętwienie dłoni. Nie wiem, czy to zasługa regulacji silnika, czy gadżetu na kierownicę, ale wibracje zmieniły się i już nie dostarczają dyskomfortu.

Obecnie zastanawiam się nad usunięciem systemu AIS.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: enjoiowy Fazer
PostNapisane: 2017-05-31 15:51:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2018-04-11 18:39:06 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Temat trochę umarł. Ostatni sezon był różny, sporą część ciepłych dni pochłonęły mi problemy ze zdrowiem. Może ten będzie nieco lepszy.
Fazer dostał światła ledowe w miejsce ksenonów;
eazi-gripy;
[ img ]

odnowiłem sety (srebrny proszek) oraz boczki chłodnicy (antracyt);
[ img ][ img ]

przez dłuższy postój zastał się tylny tłoczek, więc zregenerowałem cały zacisk;
[ img ][ img ]

na przodzie założyłem nowe klocki od brembo i nową oponę;
[ img ]

a na koniec wjechała kierownica od fz1 na podwyższeniu 10mm.
[ img ]


Moto czeka na rozpoczęcie sezonu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-11 20:10:17 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
enjoi napisał(a):
Moto czeka na rozpoczęcie sezonu.

Trochę zaspałeś, hi hi ;-)
Ładny motocykl :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-16 12:36:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Po pierwszej jeździe wszystko działa elegancko, hamulce nie zawiodły po moim pierwszym serwisie. Kierownica nie przenosi tyle drgań, kąt nadgarstków w trasie też zdecydowanie na plus. Jestem mega zadowolony z obecnego stanu.
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org