Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-04-29 18:09:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-10-30 20:04:47
Posty: 21
Lokalizacja: Wadowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 S2
Uznałem, że nadszedł czas przedstawić swojego Fazerka :)
W moich rękach pozostaje on od września ubiegłego roku. Bezpośrednio po zakupie, wykorzystując inny dział zamieściłem kilka jego fotek. Od tamtego czasu przejechałem 5700km i dokonałem pewnych modyfikacji:
1. Podłączyłem drugie światło mijania. Do tego celu wykorzystałem własny projekt, przy pomocy przekaźników oraz wyłącznika działającego na zasadzie przyzwalacza do działania. Działa to w ten sposób, że żarówka H7 oraz włókno H4 zapalają się w tym samym czasie (jeżeli oczywiście wyłącznik jest w pozycji ON). Ten, kto doświadcza w swoim moto drugiego światła, to zna różnicę i nie trzeba go przekonywać, że naprawdę warto to uczynić.
2. Zamontowanie wyświetlacza biegów Gipro. Montaż wykonałem wg projektu szanownego Kolegi z tego forum. Fakt – nie jest to mały koszt, ale za to odczuwalny komfort podczas jazdy jest nieopisany. Powiem więcej – gdybym zmieniał moto na inne, które nie miałoby w swoim wyposażeniu takiego wyświetlacza, jego zakup byłby jedną z pierwszych czynności, którą bym dokonał.
3. Zamontowanie na stałe kabelka pod zaciski akumulatora, celem szybkiego podpięcia prostownika. Bardzo fajna sprawa. Hermetyczna końcówka znajduje się w miejscu niewidocznym, tuż przy klaksonie. Na okres zimowy, bardzo wygodne rozwiązanie.
4. Wymiana przedniej opony na Michelin PR2. Trudno mi ją oceniać. Przed zakupem brałem pod uwagę przede wszystkim Wasze komentarze oraz cenę. Póki co – jestem bardzo zadowolony.
5. Zakup kufrów Givi wraz ze stelażami. Centralny jest widoczny na zdjęciach, natomiast boczne, to E360. Super sprawa. Nie ukrywam, że wzorowałem się na Koledze, tutaj z forum. Bocznych jeszcze nie testowałem, ale jestem przekonany, że będą się sprawdzać tak samo świetnie, jak obecnie centralny. Cena nie mała – 2360zł wraz ze światłem stopu i oparciem, ale naprawdę decyzja była warta swojej ceny. To oczywiście wiązało się z przeniesieniem kierunków. Umieściłem je pod stelażem kufra centralnego.
6. Przed sezonem br dokonałem:
- wymiany płynu chłodniczego
- wymiany klocków hamulcowych przedniego koła
- wymiany płynu hamulcowego
- wymiany filtra powietrza
- wymiany oleju oraz filtra
- wymiana świec, na irydowe NGK CR9EIX

Dla komfortu podróżowania zakupiłem:
- intercom F5MC, do dwóch kasków. Intercom działa znakomicie. To była, kolejna bardzo trafna decyzja. Jest zupełnie inna jazda, jak można porozmawiać z Plecaczkiem. Ponadto w moim przypadku zakup intercomu również oznaczał możliwość krótkich wypadów, podczas konieczności pozostawania dyspozycyjnym, poprzez możliwość odbierania telefonu. Bardzo łatwo się go montuje, bardzo łatwo się go obsługuje – pomimo braku języka PL w jego komunikacji.
- assistance Europa z usługą w miejscu zameldowania. Wydaje się, że warto. Oby nigdy nie testować!

A oto co zamierzam wykonać w najbliższej przyszłości:
1) Zamontowanie gniazda USB pod siedzeniem. Będzie służyło do ładowania akumulatorów intercomu, czy też kamerki podczas jazdy. Zakup dokonany, czekam na przesyłkę;
2) Wymiana szyby, na turystyczną z firmy MGG – tak jak Szanowny, już wcześniej wspomniany Forumowicz polecał :).
3) Gmoil-e Givi Tn358
Rozważam również obszycie siedzenia, przy czym to nastąpi najwcześniej w porze zimowej – jeżeli oczywiście po sezonie nie podejmę decyzji o zmianie moto na coś większego.

A oto dołączam kilka fotek:


Załączniki:
Zdjęcie1207.JPG [168.31 KiB]
Pobrane 310 razy
Zdjęcie1202.JPG [729.23 KiB]
Pobrane 322 razy
Zdjęcie1176.JPG [785.39 KiB]
Pobrane 303 razy
20150428_161912.JPG [735.54 KiB]
Pobrane 301 razy
20150428_161703.JPG [751.67 KiB]
Pobrane 314 razy
20150428_161345.JPG [800.26 KiB]
Pobrane 315 razy
20150428_161329.JPG [796.42 KiB]
Pobrane 295 razy
20150329_132022.jpg [615.45 KiB]
Pobrane 290 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-29 18:09:17 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-04-29 18:19:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
OMG toż to plagiat! :geek: zerżnąłeś wszystko od naszego kolegi!

A tak na poważnie to gratuluję naprawdę tak zacnego sprzętu :) dodatki naprawdę świetne i przydatne. Cieszy mnie to, że decyzje które podjąłeś w oparciu o informacje z forum okazały się dla Ciebie przydatne.
Bardzo podoba mi się ten kolor moto, kufer, oparcie - wszystko pasuje :) jakie klocki założyłeś do moto?
Szerokości i do zobaczenia mam nadzieję kiedyś na drodze :mrgreen:

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-29 18:31:10 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Wyglada zacnie :D

Poka patent na kierunki pod kufrem ;)

Widze, ze nastawiasz sie na turystyke wiec pomysl jeszcze o oliwiarce ;) fajna sprawa :)

GoPro na lusterku ... Nie drga Tobie mocno obraz ? Dasz rade pokazac jakis filmik ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-29 18:49:38 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-10-30 20:04:47
Posty: 21
Lokalizacja: Wadowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 S2
blue7 – dzięki za komentarz. Mówiąc na wprost i zupełnie szczerze – najwięcej czerpałem z Twojego moto i z Twoich wypowiedzi, ponieważ nie ukrywam, że z czegoś to wynika i to o czymś świadczy :).
Tak, czy inaczej Wszystkim dziękuję, za to że miałem okazję poczytać, podpatrzyć – by w konsekwencji osiągnąć cel.
Odnoście klocków, nie jestem w stanie się dzisiaj wypowiedzieć, ponieważ wszystkie prace związane z obsługą przedsezonową, w tym wymianę opony wykonywał mi zaufany mechanik. Mam nadzieję, że wymienił na dobre :)

Do zobaczenia na drodze. W najbliższym czasie wybieram się właśnie w Twoje strony. Wszystko uzależnione od pogody.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-29 19:18:06 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Alllleeeee cacko :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-29 19:21:07 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-10-30 20:04:47
Posty: 21
Lokalizacja: Wadowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 S2
SzMuD – jeżeli chodzi o patent, to chyba zdecydowanie za dużo powiedziane ;) Po prostu kawałek płaskownika (długość całkowita 25 cm, szer 2,5cm), przewierciłem w nim 6 otworów (2 na montaż kierunków, 2 na mocowanie tego uchwytu do stelaża i 2 na wyprowadzenie przewodów – tuż przy śrubach mocujących każdego z kierunków, aby kable nie przysłaniały lampy), po czym po wygięciu wąsów w dół (4cm na każdą stronę) przykręciłem ten uchwyt do tylnych śrub podstawy montażowej kufra - i ot to cały patent. Oczywiście wcześniej malowanie w kolorze czarnym.
Natomiast jeżeli chodzi o kamerkę – kupiłem ją dwa tygodnie temu. W ostatni weekend wziąłem ją po raz pierwszy do testowania. Przymocowałem ją tak jak zauważyłeś do ramienia lusterka. Nagrałem nią materiał, przy czym mam go jeszcze na karcie i nie jest obrobiony. Na pewno zamieszczę go – chociaż w małym fragmencie, tylko z uwagi na ograniczenia czasowe – troszku później. Ale po obejrzeniu na TV– pierwsze wrażenie, wydaje się ok., ale od razu powiem nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, zatem będę ciekaw Waszych komentarzy.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-29 22:22:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Mi głownie chodzi o to czy obraz u Ciebie nie ma wibracji od lusterka oraz o jakos dzwieku ;) Nic innego mnie nie interesi w sumie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org