Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-08-26 18:09:42 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-07-02 15:02:53
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R Thundercat
siemanko wszystkim użytkownikom forum.



Chciałbym zaprezentować mojego kotka którego posiadam od czerwca 2015 roku, Thundercat jest z 1998 roku, w UK miał z tego co pamiętam 2ch właścicieli i serwisowany był tam do 2004 roku (ostatni wpis w książce serwisowej) został sprowadzony do Polski w 2006 i od tegoż roku miał jednego właściciela w Polsce od którego osobiście kupowałem motocykl.

w momencie zakupu miał przelatane przeszło 40 000 mil więc przebieg raczej realny.

Niestety Pan który miał sprzęt przedemną mocno go zaniedbał, bez wcześniejszego doświadczenia kupił yzf600r który przerósł go mocą i wagą, efektem czego były otarcia, połamane plastiki itp. (motocykl nigdy nie miał poważniejszej gleby aczkolwiek jego stan w momencie zakupu był opłakany.



zaraz po zakupie moto oddałem do zaprzyjaźnionego mechaniora który miał zrobić pełny serwis, czyszczenie+synchro gaźników, zawory, zawieszenie przód, itp itd... na dzień dobry poszło 1000zł w sam silnik ;/ w międzyczasie udało mi się wyrwać stalowy oplot na przód ;)



z racji tego że motocykl ma mnie cieszyć a nie lubię partactwa trzeba było zająć się plastikami, te połamane czy popękane pospawał jeden kolega a następnie inny kolega polakierował(udało mi się to zrobić tuż przed jego wyjazdem ) i tak oto wybuliłem kolejną kasę, pomalowane zostały wszystkie plastiki w motocyklu w sposób odpowiadający oryginałowi mojego kotka + dodatkowo poprosiłem o malowanie wypełnień oraz lusterek na grafitowy półmat. nie malowałem jedynie baku bo zależało mi na oryginalnej warstwie. Kolorki zostały dobrane moim zdaniem pięknie, czarny to org Yamaha, a srebrny metalic (wiem wiem org jest mat, ale mój szary jest piękny) pochodzi z oferty VW ;P



z racji tego że moto w momencie malowania plastików wróciło z serwisu postanowiłem pomalować fele (własnoręcznie uwielbiam robić coś samemu), tak więc zerwałem calusieńką starą farbę do gołego aluminium i kolejno - podkład,szarny połysk i klar ;) efekt takiej pracy oceńcie sami - fele sprejami malowałem wiele razy więc o trwałość się nie boję- warunek dobre preparaty z odpowiednim przygotowaniem ;)



idealnie po odebraniu owiewek przyszła paka z jednego portalu aukcyjnego (polecam firmę z Warszawy, świetna realizacja i jakość wlepek)

na chwilę obecną motocykl wygląda tak, mam nadzieję że jako tako bo włożyłem w niego masę pracy i uczucia



w planach mam jeszcze:

-Pomalować wachacz oraz usunąć oraz zabezpieczyć punkty w których pokazuje się ruda (niestety angole mają to do siebie że po prostu rdzewieją)

-wymienić napęd

-klocki przód

-wyspawać stelaż pod kuferek

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-26 18:09:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2015-08-26 19:38:27 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
No stary, szacun, kawał dobrej roboty. Jako ze s z Działdowa, na zlot będziesz miał blisko by pokazać kotka bo takich już coraz mniej :(

Powodzonka!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-26 20:05:15 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-10 15:42:20
Posty: 26
Lokalizacja: Odolanów / Polska
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697205175
Obecne moto: Yamaha YZF-600R
Fajny kocurek ;) pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-26 21:17:21 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
wyglada jak nówka z salonu :D świetna robota :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-26 22:19:11 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-07-02 15:02:53
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R Thundercat
Dzieki Za poparcie;) o co chodzi z tym dzialdowem? No w sumie mieszkam 20km od Działdowa;p

Bober do nowki jej jeszcze daleko ale bedzie ladna;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-31 13:53:49 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Hej Fajne malowanie bo sam mam takie ale szkoda, że nie zostałeś przy oryginalnym szarym macie łącznie z przednim błotnikiem :) Wtedy byłaby klasa ale co kto lubi :) Ważne, że się nim zająłeś..

No i szkoda że naklejki boczne tak krzywo przyklejone ;P Rzuca się to w oczy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-17 02:07:18 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-07-02 15:02:53
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R Thundercat
Podkopnik napisał(a):
Hej Fajne malowanie bo sam mam takie ale szkoda, że nie zostałeś przy oryginalnym szarym macie łącznie z przednim błotnikiem :) Wtedy byłaby klasa ale co kto lubi :) Ważne, że się nim zająłeś..

No i szkoda że naklejki boczne tak krzywo przyklejone ;P Rzuca się to w oczy


co do tego beznadziejnego org szarego półmatu to celowo nie chciałem tego koloru bo po prostu mi się nie podoba, a dzięki temu że jest jaki jest- moto nabrało w jakimś sensie oryginalności ;)

co do naklejek to przyznaję się jedna jest krzywo, ale wiele w moto robię sam (tu także) i pretensje mogę mieć tylko do siebie:( z braku doświadczenia jedna strona słabiej mi wyszła ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-17 02:23:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-07-02 15:02:53
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R Thundercat
mamy zimę, w końcu spadł śnieg to i motong jakoś tak zerka z utęsknieniem spod pokrowca ;)

ostatnio z nudów wymieniłem płyn hamulcowy przy nowych klockach no i wpadły nowe klamki ;)

poniżej pochwalę się także tym co dostałem od mojej przewspaniałej niewiasty :D

btw ma ktoś pomysł jak założyć ten wyświetlacz biegów by nie wyglądało druciarsko??


Załączniki:
Komentarz: klamy
IMG_20151014_184549.jpg [374.06 KiB]
Pobrane 281 razy
Komentarz: gifty
20160117_010946 — kopia.jpg [338.56 KiB]
Pobrane 275 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org