Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-10-29 10:41:53 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Witam wszystkich serdecznie! :D

Po długich poszukiwaniach stałem się posiadaczem FZ6 w wersji naked z 2004 roku. Za motocyklem jeździłem prawie miesiąc i to z czym się spotkałem szkoda nawet komentować. Poniższego Fazera kupiłem 30 km od domu. Motong jest bardzo zadbany, ma nowy napęd, nowy aku Yuasa, praktycznie nowe klocki hamulcowe. Jedynie opony domagają się wymiany(z rocznika motocykla!). Myślę, że na wiosnę zdecyduję się na komplet nowych Pirelli Angel ST.

Przed zimą myślę wymienić olej na Motula 300V i nie pozostanie nic innego jak czekać na wiosnę :D
Może pokuszę się jeszcze o jakąś akcesoryjną owiewkę, będę nad tym myślał w długie zimowe wieczory :wink:

Na razie wrzucam zdjęcia z ogłoszenia na OLX. Postaram się zrobić jakieś lepsze fotki w plenerze i wrzucić w najbliższym czasie.


[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-29 10:41:53 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-10-29 13:12:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Witam. Gratuluje zakupu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-29 14:08:43 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Podziękował :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-29 14:32:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
tych wersji kolorystycznych, szczególnie z tego rocznika jest naprawdę masa, ale spoko. moto jeździ całkiem dobrze i pomimo lat i przebiegu świetnie trzyma się jeśli chodzi o rozwiązania techniczne tak więc luzik. ja mam już ponad 47 tys na liczniki i w sumie nic poważnego nie miałem do zrobienia. zerknij tylko w filtr powietrza, bo możliwe że czeka cię tam widok nędzy i rozpaczy taki sam jaki ja jakieś 10tys km temu zobaczyłem. ale to się łatwo zmienia. jeśli myślałbyś o jakiś dodatkach graficznych to osobiście sądzę ze tej maszynie brakuje czegoś "na dole" i warto jej dodać pług - ale to może wynikać z tego że opatrzyłem się na swojego wąsacza który pług ma.
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-29 14:54:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Dzięki za sugestie :) . Poprzedni właściciel wymienił filtr powietrza w kwietniu tego roku i przejechał na nim 3000 km, tak twierdził. Po zakupie od razu sprawdziłem filtr i rzeczywiście tak musiało być, filtr wygląda jak nowy.

Z rzeczy które muszę zrobić to na pewno wymiana opon. Te, które mam wg mnie nadają się do wymiany.

misiakw spotkałeś się wcześniej z taką wersją kolorystyczną jak moja?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-29 19:03:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
xcracer napisał(a):
misiakw spotkałeś się wcześniej z taką wersją kolorystyczną jak moja?

taką mam w garażu (jak widać na zdjęciu powyżej). kumpel z łódki też taką kupił. i z nim chyba z 5 takich widziałem jak szukaliśmy coś dla niego. ogólnie jak trafiam na golasy, to na 5 spotkanych 2 to ta wersja kolorystyczna :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-29 19:37:09 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
A czy widziałeś gdzieś na żywo taką tylko z czarnym silnikiem jak u mnie? :)

Ja powiem szczerze, że oprócz swojej nie widziałem takiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-30 08:56:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
czarnego silnika nie widziałem. nawet na oficjalnej stronie yamachy jak są malowania z poszczególnych lat, to nie było czarnych silników w tym roczniku. przyznam że zastanawiałbym się nad tym dla czego silnik był wymieniany lub malowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-30 10:28:34 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Też mnie to zastanawiało. Napisałem do Yamaha Polska, podałem nr Vin i otrzymałem odpowiedź, że to jest oryginalne malowanie. Przy okazji dowiedziałem się, że w moim moto był wymieniony czujnik TPS w ramach akcji serwisowej.

Oglądałem silnik ze wszystkich stron i na pewno jest na nim oryginalna powłoka, taka jak wychodzi z fabryki.

Patrząc na silnik widzę, że jest on identyczny jak w nowszych rocznikach(09-10) tzn. zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego znajduje się za kolektorami(chyba, że 2004 też tak było). W większości fz6 z tego rocznika, które widziałem zbiorniczek płynu jest widoczny od spodu w okolicach siedzenia.

Niezła zagadka, nie wiem jak to rozszyfrować ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-30 11:19:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
malowanie w znaczeniu yamahy nie obejmuje koloru silnika z tego co wiem - i poza silnikiem masz oryginalne malowanie.

natomiast sam silnik to inna sprawa. rzeczywiście nowsze roczniki wychodziły z oryginalnie czarnymi silnikami. i miały zbiorniczek w innym miejscu. tak więc jak pisałem wcześniej, zastanawiałbym się z jakiego powodu ktoś robił podmiankę i do starszego moto wstawiał nowszy silnik. z punktu widzenia mechaniki silnika to spoko, bo masz nowszy silnik. pytanie tylko czy powód wymiany silnika nie namieszał w czymś innym (jakieś mikropęknięcia w strukturze ramy itp). ale miejmy nadzieję że wszystko spoko i masz bonusa!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-30 11:28:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Ale co dziwne...w swoim zapytaniu wysłałem również zdjęcie i dostałem odpowiedź, że to oryginał. Pod motorem leżałem już z godzinę i świeciłem czołówką we wszystkie miejsca ;)

Nie ma absolutnie żadnych śladów rzeźby, nie mogę się również doszukać śladów po odkręcaniu na śrubach.

Generalnie moto jest bardzo zadbane, czyste, nie ma żadnych śladów przygód. Skrzynia chodzi jak należy, silnik również. W tym tygodniu jeżdżę na nim codziennie i sprawuje się świetnie jak na mój gust ;)

Zastanawiające jest tylko to dlaczego silnik jest nowszy ale chyba muszę to przyjąć jako bonus ;)

Orientujesz się w jaki sposób można wyciągnąć pełną historię serwisową motocykla?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-30 12:58:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
xcracer napisał(a):
Orientujesz się w jaki sposób można wyciągnąć pełną historię serwisową motocykla?

nie można. zapytaj się Wojtasa czy jakiegokolwiek innego nieautoryzowanego mechanika jak często zdarza mu się wpisywać w książke serwisową. Zazwyczaj każdy z mechaników prowadzi taką historię w swoim włąsnym zakresie (przynajmniej mój mechanik ma na kompie historię mojego moto do 2 właścicieli wstecz, bo też u niego robili), ale bez latania po mechanikach nie ogarniesz. możesz co najwyżej (tak jak ja) zbierać faktury i przekazać je przy sprzedaży, to jakoś historię buduje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-30 13:16:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Dzięki za info :). W międzyczasie udało mi się uzyskać tą samą odpowiedź. W bazie jest tylko info o ewentualnych wykonanych akcjach serwisowych.

Poprzedni właściciel kupił moto w Motofrajdzie z Nędzy w styczniu tego roku(sprowadzony z Włoch). Wymienił olej, filtr oleju, powietrza, przejechał ok. 3000 km i żona kazała sprzedać ;).

Ze swojej strony na pewno będę prowadził książkę serwisową i zatrzymam wszystkie rachunki.

Sprawę silnika traktuję jako bonus, tym bardziej że wszystko śmiga jak Japończyk nakazał czy zaje...ście :twisted:

misiekw mógłbyś jeszcze napisać jaką masz owiewkę i jak się ona sprawuje? jest dużo lepiej niż w przypadku całkowitego golasa?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-30 23:24:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
xcracer napisał(a):
Ze swojej strony na pewno będę prowadził książkę serwisową i zatrzymam wszystkie rachunki.

też miałem plan, skońćzyło się na spisywaniu (na prywatnym blogu) co robię przy moto (jak nie zapomnę dopisać) i faktury.

xcracer napisał(a):
misiekw mógłbyś jeszcze napisać jaką masz owiewkę i jak się ona sprawuje? jest dużo lepiej niż w przypadku całkowitego golasa?

Jakaś baracuda, dedykowana pod fz6. poprzedni włąściciel miał fioła na puncie takich gadżetów i pług też mam oryginalny yamahy. mi tam rybka, ma być technicznie poprawnie i dawać fun. kupiłem z tą szybą, jeździłem aż do momentu montowania grzanych manetek (sezon) i było spox. przy montowaniu manet połamałem plexi przy zaczepach i od roku czeka na sklejenie. i kiedyś skleję. generalnie róznica prawie niezauważalna moim zdaniem, z szybką mniej wali na klatę, więcej na kask, ale to przy prędkościach około 180 gdzie na golasie i tak nie będziesz siedział prosto i miał komfortowych warunków. jak wstawię szybkę to bardziej po to, że dzięki temu że zegary przesunięte są w bok jest tam idealny schowek na czworopak. serio! bedzie też gdzie upchnać gniazdko z prądem i navi. jak cos wal z pytaniami, swoje moto z tego rocznika kupiłem z przebiegiem 23 tys a mam teraz 47 więc spokojnie mogę powiedzieć że z rumakiem się poznałem. i na torze, i w wypadach dalszych,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-01 13:54:36 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Dzięki za odpowiedź i wszelkie wskazówki. Odezwę się do Ciebie na PW jeśli to nie kłopot :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org